7 akcií Warrena Buffetta so 60%-ným nárastom

Akcie Americké akcie Dividendy Doprava Financie

Druhá časť

Značný potenciál týchto akcií vlastní práve Buffett.

Generálny riaditeľ spoločnosti Berkshire Hathaway (BRK / A, BRK / B) – Warren Buffett je známy svojimi včasnými investíciami do akcií v období ekonomického oslabenia. Počas finančnej krízy v rokoch 2008 a 2009 Buffett skvele investoval do spoločností Dow (DOW), Goldman Sachs Group (GS) a General Electric Co. (GE). Taktiež získal veľkú časť v banke Bank of America Corp. počas Europan debt crisis (Európska dlhová kríza) v roku 2011. Investori nebudú s istotou vedieť, čo Buffett kúpi v roku 2020, kým v polovici mája neuvedie spoločnosť Berkshire 13F formulár. Ale je tu sedem akcií, ktoré v súčasnosti vlastní Berkshire, ktoré majú najmenej 60%-ne vyššiu hodnotu, podľa priemerných cenových cieľov analytikov.

ročný graf Delta Air Lines, zdroj: GOOGLE

Delta Air Lines (DAL:NYSE)

Buffett začiatkom apríla skutočne predal takmer 13 miliónov akcií spoločnosti Delta. Aj po predaji má Berkshire stále 58,9 milióna akcií spoločnosti Delta v hodnote približne 1,36 miliardy dolárov. Delta nedávno súhlasila s vládnym záchranným rozpočtom vo výške 5,4 miliárd dolárov, o ktorom investori dúfajú, že pomôže prekonať súčasnú krízu. 16 analytikov, ktorí pokrývajú akcie DAL, má priemernú cieľovú cenu 38,50 dolárov, čo naznačuje 68,1%-ný rast.

ročný graf United Airlines Holdings, zdroj: GOOGLE

United Airlines Holdings (UAL:NASDAQ)

United Airlines je ďalšia významná letecká spoločnosťou v USA, ktorá po pozastavení cestovania kvôli pandémii zaznamenala obrovský zásah. Spoločnosť United získala štátnu pomoc vo výške 5 miliárd dolárov a práve oznámila ponuku vo výške 39 miliónov akcií, ktorou v hotovosti získa viac ako 1 miliardu dolárov. Ku koncu roka 2019 vlastnil Berkshire 21,9 milióna akcií United v hodnote približne 611,6 milióna dolárov. Spoločnosť United vykázala v roku 2019 čistý príjem 3 miliardy dolárov, ale nedávno oznámila stratu v prvom štvrťroku vo výške 2,1 miliardy dolárov. Pätnásť analytikov, ktorí pokrývajú akcie UAL, má priemernú cieľovú cenu 46 dolárov, čo naznačuje 67,8% nárastu.

ročný graf Synchrony Financial, zdroj: GOOGLE

Synchrony Financial (SYF:NYSE)

Buffett vždy miloval akcie finančného sektora. Synchrony Financial je spoločnosť poskytujúca spotrebiteľské finančné služby a najväčší poskytovateľ kreditných kariet so súkromnou značkou v americkom manažmente tvrdí, že nižšie úrokové sadzby, odpustenie poplatkov a programy splácania budú v najbližšom období vážiť čistú úrokovú maržu. Čistá úroková marža v prvom štvrťroku vo výške 15,11% a rast úverov o 3,3% však naznačujú, že základné podnikanie spoločnosti je silné. Berkshire vlastní 20,8 milióna akcií spoločnosti Synchrony v hodnote približne 315,5 milióna dolárov. 19 analytikov, ktorí pokrývajú akcie SYF, má priemernú cieľovú cenu 25 dolárov, čo naznačuje 64,8% nárastu.

ročný graf Sirius XM, zdroj: GOOGLE

Liberty Sirius XM Group (LSXMA)

Buffett vlastní akcie spoločností Liberty Global a Sirius XM Holdings (SIRI:NASDAQ). V roku 2015 Liberty Global vytvoril Liberty Sirius XM pre svoj 70%-ný majetkový podiel v spoločnosti Sirius XM. Liberty Sirius XM historicky zaostával za podielmi Sirius XM a táto medzera vo výkone sa v roku 2020 prehĺbila. Liberty Sirius XM je však podľa analytikov Wall Street najlepším spôsobom, ako investovať do Sirius XM. Berkshire vlastní približne 46 miliónov akcií spoločnosti Liberty Sirius XM v hodnote viac ako 1,34 miliárd dolárov. Deväť analytikov, ktorí sa zaoberajú akciami LSXMA, má priemernú cieľovú cenu 47 dolárov, čo naznačuje nárast o 61,3%.

Zdroj: finance.yahoo

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár