7 akcií Warrena Buffetta so 60%-ným nárastom 3/5 (1)

Akcie Americké akcie Dividendy Financie Reality Technológie Telekomunikácie

Prvá časť

Značný potenciál týchto akcií vlastní práve Buffett.

Generálny riaditeľ spoločnosti Berkshire Hathaway (BRK / A, BRK / B) – Warren Buffett je známy svojimi včasnými investíciami do akcií v období ekonomického oslabenia. Počas finančnej krízy v rokoch 2008 a 2009 Buffett skvele investoval do spoločností Dow (DOW), Goldman Sachs Group (GS) a General Electric Co. (GE). Taktiež získal veľkú časť v banke Bank of America Corp. počas Europan debt crisis (Európska dlhová kríza) v roku 2011. Investori nebudú s istotou vedieť, čo Buffett kúpi v roku 2020, kým v polovici mája neuvedie spoločnosť Berkshire 13F formulár. Ale je tu sedem akcií, ktoré v súčasnosti vlastní Berkshire, ktoré majú najmenej 60%-ne vyššiu hodnotu, podľa priemerných cenových cieľov analytikov.

ročný graf StoneCo, zdroj: GOOGLE

StoneCo (STNE:NASDAQ)

StoneCo je brazílska spoločnosť pre elektronické platby, ktorá bola prvýkrát verejne dostupná v októbri 2018. Buffett ju vlastní od samého začiatku a veci sa až do tohto bodu veľmi nehýbali. Cena IPO bola 24 dolárov za akciu. Približne o rok a pol neskôr sa akcie obchodovali za menej ako 16 dolárov, napriek dlhodobej možnosti rastu v brazílskom elektronickom obchode. Berkshire vlastní 14,1 milióna akcií spoločnosti StoneCo v hodnote približne 300,4 milióna dolárov. 14 analytikov pokrývajúcich akcie STNE má priemernú cieľovú cenu 161,32 dolárov, čo naznačuje nárast 660,6%.

ročný graf Store Capital, zdroj: GOOGLE

Store Capital (STOR:NYSE)

Store Capital je spoločnosť na investície do nehnuteľností, ktorá vlastní portfólio operatívnych nehnuteľností pre rôznych nájomcov. Buffett prvýkrát investoval do STOR už v roku 2017. Jednou z najpríťažlivejších častí rovnice Store Capital pre Buffetta je pravdepodobne dividenda vo výške 8,9%, ktorá vyzerá ešte lepšie, keďže Federálny rezervný systém opäť znížil úrokové sadzby na takmer 0%. Berkshire vlastní približne 18,6 milióna akcií STOR v hodnote približne 292,5 milióna dolárov. 11 analytikov pokrývajúcich akcie STOR má priemernú cieľovú cenu 31 dolárov, čo naznačuje rast 97,2%.

ročný graf Liberty Latin America, zdroj: GOOGLE

Liberty Latin America (LILAK:NASDAQ)

Liberty Latin America je telekomunikačná spoločnosť, ktorá pôsobí v Čile, Portoriku, Karibiku a ďalších regiónoch Latinskej Ameriky. Berkshire vlastní viac ako 27 miliónov akcií triedy Liberty Latinskej Ameriky triedy A a triedy C v celkovej hodnote 40 miliónov dolárov. Spoločnosť bola vyčlenená Buffettom, keď držal akcie Liberty Global (LBTYA) začiatkom roku 2018. V čase spinoffu mala spoločnosť Liberty Latin America 3,7 milióna mobilných predplatiteľov. 10 analytikov pokrývajúcich akcie LILAK má priemernú cenovú cieľovú hodnotu 17,75 dolárov, čo naznačuje 76,4% nárastu.

Zdroj: finance.yahoo

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár