7 amerických výrobných akcií na kúpu pred zotavením trhu

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel

Druhá časť

Inštitút pre správu dodávok poskytuje mesačný prehľad o americkom výrobnom trhu. V apríli dosiahol tento index 11-ročné minimum.

Odvtedy však čísla stúpajú smerom nahor. Nie sú divoké, ale rastú.

Mohli ste to vidieť na trhu s bývaním, kde rastú nákupy nehnuteľností – zvyšuje sa dopyt po hypotékach – a na ďalších miestach, ktoré ukazujú, že spotrebiteľ využíva nízke úrokové sadzby.

Preto je spotrebiteľ pre hospodárstvo taký zásadný. Pri nákupe tovaru dlhodobej spotreby a bývania majú výrobcovia úžitok zo zvýšeného dopytu.

Týchto 7 amerických výrobných akcií, ktoré sa dajú teraz kúpiť, ťaží z rastúceho dopytu spotrebiteľov po tovare. Mali by mať ďalšie výhody, pretože samotné hospodárstvo USA začína opäť rásť.

  • Builders FirstSource (NASDAQ: BLDR)
  • AAON Inc (NASDAQ: AAON)
  • Generac Holdings (NASDAQ: GNRC)
  • Applied Materials (NASDAQ: AMAT)
  • YETI Holdings (NYSE: YETI)
  • Illinois Tool Works (NYSE: ITW)
  • Lumentum Holdings (NASDAQ: LITE)

ročný graf Applied Materials, zdroj: GOOGLE

Applied Materials (AMAT:NASDAQ)

Keď uvažujete o výrobe, zvyčajne si predstavíte veľké stroje, lietajúce iskry a ľudí v prilbách.

V spoločnosti AMAT ide skôr o laboratórne plášte a sterilné miestnosti.

Od roku 1967 je AMAT popredným výrobcom polovodičových zariadení. Stavia stroje, ktoré leptajú, merajú, kontrolujú a vykonávajú všetky ostatné aspekty výroby.

Keď ste kľúčovým dodávateľom viac ako pol storočia v takom dynamickom priemysle, ukazuje sa, že ste špičkoví. AMAT má jednoznačne recept na silné základy a popularitu.

Technológie zostávajú cyklickým priemyslom. A práve teraz je technológia žiadaná. Index S&P 500 dokonca upravil svoju váhu tak, aby uprednostňoval technologické akcie. To je skvelá správa pre AMAT.

Akcia vzrástla za posledných 12 mesiacov o 35% a stále poskytuje slušnú dividendu vo výške 1,5%.

ročný graf YETI Holdings, zdroj: GOOGLE

YETI Holdings (YETI:NYSE)

Ľudia po istom čase strávenom doma už vymýšľali všetko možné, aby sa dostali z domu. A mnohí, rešpektujúc potrebu sociálneho odstupu, nešli do miest, ale do hôr, k jazerám či na pláže.

A skutočnosť, že sa vzdali dovoleniek počas letných prázdnin alebo mali menej možností utrácať peniaze, považovala spoločnosť YETI za skvelé miesto na vyzdvihnutie niektorých prémiových produktov pre rekreáciu v prírode.

YETI je známe svojimi špičkovými chladičmi, nápojovým riadom a takmer všetkým možným zameraným na vonkajšie vybavenie. Stalo sa tiež trochu značkou so symbolom statusu medzi tými, ktorí to poznajú, čo je veľká otázka pre spotrebiteľov s disponibilným príjmom. Akcia v posledných 3 mesiacoch vzrástla o 136% a za posledný rok o 41%. 

ročný graf Illinois Tool Works, zdroj: GOOGLE

Illinois Tool Works (ITW:NYSE)

Táto firma existuje už od roku 1912 – to je rok, kedy Woodrow Wilson porazil Williama Tafta v úlohe predsedu.

Je to dlhý čas na výrobu nástrojov. V tomto okamihu má spoločnosť hodnotu 55 miliárd dolárov a je diverzifikovaná v mnohých priemyselných odvetviach vrátane elektroniky, automobilového priemyslu, potravín, polymérov a zvárania.

Tento druh diverzifikácie pomohol udržať takého giganta tak dlho úspešného. ITW nie je v žiadnom prípade príťažlivá spoločnosť.

Akcie prinášajú solídnu dividendu 2,4% a preukázali „poveternostné podmienky aj v tých naj katastrofálnejších búrkach“. V súčasnosti je to 17% za posledných 12 mesiacov a 27% za posledné 3 mesiace.

Jedná sa o bezpečnú akciu typu „in-the-storm“, ktorá naďalej funguje ticho a dôsledne. A ak hľadáte rast a príjem – obe kľúčové zložky pre akékoľvek portfólio – je ako svorená pre vás.

ročný graf Lumentum Holdings, zdroj: GOOGLE

Lumentum Holdings (LITE:NASDAQ)

Jedným z najzákladnejších pokrokov v našom digitálnom svete bolo objavenie spôsobu použitia svetla na prenos údajov. Foto-optika mala obrovský boom v deväťdesiatych rokoch, keď bola stále dosť teoretická a nemala dostatok dopytu na podporu výdavkov.

Sektor však začal získavať, keď praskla bublina dotcom. Odvtedy rástla a dozrievala.

Vláknová optika je v súčasnosti jadrom väčšiny komerčných a spotrebiteľských telekomunikačných systémov s vysokým výkonom.

LITE je hlavným dodávateľom optických a fotonických produktov. To znamená, že poskytuje komponenty a subsystémy, ktoré prenášajú údaje po celej krajine (a vo svete), ale buduje aj komerčné lasery, ktoré pomáhajú odvetviam tak rôznorodým, ako sú spracovanie plechov, presné obrábanie, biotechnologické a vŕtacie dosky.

Spoločnosť začala pred 5 rokmi a už má trhovú hodnotu 6 miliárd dolárov – to je vážny rast. Za posledných 12 mesiacov sa hodnota LITE zvýšila o 50%, za posledné 3 mesiace o 18%. Tento rastový fond si zachová svoju dynamiku prostredníctvom súčasných udalostí.

Keď už hovoríme o dynamike, všimnite si, že mnoho z týchto výrobcov hodnotených na nákup slúži technologickému odvetviu. Je to preto, že v súčasnosti existuje niekoľko obrovských megatrendov, ktoré sa pripravujú na vysoký dopyt po celom svete. 

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár