7 amerických výrobných akcií na kúpu pred zotavením trhu

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel

Prvá časť

Inštitút pre správu dodávok poskytuje mesačný prehľad o americkom výrobnom trhu. V apríli dosiahol tento index 11-ročné minimum.

Odvtedy však čísla stúpajú smerom nahor. Nie sú divoké, ale rastú.

Mohli ste to vidieť na trhu s bývaním, kde rastú nákupy nehnuteľností – zvyšuje sa dopyt po hypotékach – a na ďalších miestach, ktoré ukazujú, že spotrebiteľ využíva nízke úrokové sadzby.

Preto je spotrebiteľ pre hospodárstvo taký zásadný. Pri nákupe tovaru dlhodobej spotreby a bývania majú výrobcovia úžitok zo zvýšeného dopytu.

Týchto 7 amerických výrobných akcií, ktoré sa dajú teraz kúpiť, ťaží z rastúceho dopytu spotrebiteľov po tovare. Mali by mať ďalšie výhody, pretože samotné hospodárstvo USA začína opäť rásť.

  • Builders FirstSource (NASDAQ: BLDR)
  • AAON Inc (NASDAQ: AAON)
  • Generac Holdings (NASDAQ: GNRC)
  • Applied Materials (NASDAQ: AMAT)
  • YETI Holdings (NYSE: YETI)
  • Illinois Tool Works (NYSE: ITW)
  • Lumentum Holdings (NASDAQ: LITE)

ročný graf Builders FirstSource, zdroj: GOOGLE

Builders FirstSource (BLDR:NASDAQ)

Pravdepodobne to nie je meno, ktoré spotrebitelia okamžite spoznajú, pretože je to v zásade dodávateľ na trhu výstavby budov, ktorý dodáva tovar, ako sú napríklad strešné a podlahové nosníky, vinylové okná, sadrokartón a drevo.

Je to však spoločnosť zo zoznamu Fortune 500, má hodnotu približne 7 miliárd dolárov a podniká na viac ako 400 miestach v USA.

Nie je to spoločnosť, ktorá má veľa reklamy v televízii, ale je to hlavný dodávateľ v oblasti výstavby domov v USA. To znamená, že keď rastie bývanie, rastie aj BLDR.

Akcie sa v minulom roku rozvíjali a v druhej polovici roku 2019 rástli, len aby väčšina ziskov padla v marci tohto roku. V posledných 3 mesiacoch však BLDR narástla o 80% a za posledných 12 mesiacov o 22%.

ročný gra AAON Inc, zdroj: GOOGLE

AAON Inc (AAON:NYSE)

Táto firma sa špecializuje na komerčné, priemyselné a bytové HVAC (kúrenie, vetranie a klimatizácia). Toto je ďalší sektor, ktorý ide ruka v ruke s rozvíjajúcou sa ekonomikou. Nové zariadenia potrebujú nové vybavenie.

S dostupnými nízko-nákladovými pôžičkami môže byť inovácia starých, neefektívnych zariadení na efektívnejšie HVAC v dlhodobom horizonte znižovaním nákladov. Platí to aj pre podniky, ktoré rozširujú alebo zmenšujú svoje továrne a kancelárie.

Pamätajte, že opatrenia z dôvodu pandémie spôsobili, že veľa ľudí pracovalo z domu, čo je tiež ideálny čas na vykonanie nevyhnutných inovácií na jednotky HVAC. Práca z domu, v oveľa väčšej miere, ako tomu bolo pred pandémiou, je tu, aby zostala, a to bol zdroj veľkých nákupov pre investora zameraného na rast.

Akcie AAON zostali pozitívne pri všetkých problémoch COVID-19 a v súčasnosti sú medziročne o 10% vyššie. Ponúka tiež malú dividendu a to vo výške 0,7%.

ročný graf Generac Holdings, zdroj: GOOGLE

Generac Holdings (GNRC:NYSE)

Keďže sa náš svet viac zameriava na gadget – televízory, počítače, smartfóny atď. – na zabezpečenie týchto zariadení, ktoré ich prevádzkujú, potrebujeme spoľahlivé zdroje energie.

Vzhľadom na to, že sa naša elektrická sieť príliš nezmenila od rozvodnej siete, ktorú Thomas Edison pomohol rozvíjať, dopyt čoraz častejšie prevyšuje ponuku. A ako sme nedávno videli v Kalifornii, drsné počasie v kombinácii s dôrazmi na tento zastaraný systém môže spôsobiť katastrofu.

Mnoho ľudí si uvedomuje, že zálohovanie energie pri výpadku je šikovná hra. A to je dobré pre vodcu v tejto oblasti – Generac.

Akcie sa v posledných rokoch rozbehli, pretože spotrebitelia a priemyselní klienti vidia potrebu a hodnotu, keď musia byť „mimo sieť“. Integrácia záložnej energie do podnikového nastavenia je tiež jednoduchšia a pohodlnejšia ako kedykoľvek predtým.

GNRC vzrástla za posledný rok o 70%. Je to dlhodobý trend nad rámec tradičného obchodného cyklu.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár