7 bezpečných dividendových akcií na kúpu práve teraz

Akcie Americké akcie Banky Dividendy Spotrebiteľský sektor

Druhá časť

Investori s príjmami hľadajú opäť zdroje výnosov, pretože úrokové sadzby sú nízke a bezpečné zdroje pevných výnosov vysychajú.

V tomto kontexte sa konzervatívne dividendové akcie javia ako lepšie alternatívy dlhopisov. Podobný trend sme zaznamenali v rokoch 2015 – 2016, keď akcie prudko stúpali.

Tie potom ustúpili, keď ekonomika nabrala paru a investori sa vrhli späť do veľkých rastúcich mien, ako sú akcie FAANG – Facebook (NASDAQ: FB), Amazon (NASDAQ: AMZN), Apple (NASDAQ: AAPL), Netflix (NASDAQ: NFLX). ) a Alphabet (NASDAQ: GOOG, NASDAQ: GOOGL).

Tu je sedem konzervatívnych dividendových akcií na nákup pre hodnotových investorov.

ročný graf Hormel Foods, zdroj: GOOGLE

Hormel Foods (HRL:NYSE)

Výnos z dividend: 2,15%

Ďalším solídnym výberom v odvetví spotrebiteľských tovarov v tomto okamihu sú akcie Hormel Foods.

Zabudnite na vegánske mäso, v skutočných veciach je oveľa väčší potenciál dividend. Hormel je známy pre svoju starú značku SPAM, ale robí skvelý sortiment obedov, slaniny a konzervovaných jedál.

V posledných rokoch získala značky prírodného a ekologického mäsa, ktoré majú apelovať na miléniových spotrebiteľov. Diverzifikovala sa tiež v organických orechových maslách, guacamole, mexických salsách a ďalších výrobkoch zameraných na mládež.

Akcie Hormel sa tešili, keď sa pred niekoľkými rokmi úrokové sadzby prepadli – akcie HRL narástli o 50% za šesť mesiacov. Odvtedy bola Hormel obchodovaná pomimo, keď sa odvrátili od dividendových akcií. Jej zisk však v rovnakom období stúpol o 25%.

Keďže sa investori vracajú späť do výnosových hier, Hormel Foods by sa mala vyšplhať na nové najvyššie hodnoty. Africký mor ošípaných bol nárazom do cesty. Ak sa však ceny v roku 2020 vrátia k normálu, zisk spoločnosti Hormel na akciu by sa mal vyšplhať nad 2 doláre, čo by podporilo cenu akcií vo výške 50 dolárov na základe jej historického priemerného zisku.

Hormel je na tomto zozname s najnižšou výnosnosťou a to 2%. Je to však dividendový kráľ s viac ako 50-ročným zvyšovaním dividend.

Svoje dividendy (a zisky) už desaťročia neustále zvyšuje na viac ako 10% ročne. To znamená, že investori získajú počiatočný výnos výrazne vyšší ako v dlhopisoch, s rýchlym nárastom toku svojich príjmov v priebehu času. Akcie HRL smerujú ku novým historickým maximám.

ročný graf Molson Coors Brewing, zdroj: GOOGLE

Molson Coors Brewing (TAP:NYSE)

Výnos z dividend: 5,3%

Pokiaľ ide o jedlo a pivo, sú tu akcie Molson Coors Brewing. Veľké makro-pivovary zaznamenali implomedáciu ich akcií kvôli obavám z remeselného piva. A boli to platné obavy. Ale všimnite si minulý čas.

V roku 2018 americké remeselné pivo narástlo celkovo iba o 3%, pričom mnohé z popredných remeselníckych pivovarov vykázali priamy pokles výroby. Je pravdepodobné, že remeselné pivo sa nadmerne rozširovalo a teraz stratilo svoju špičkovú tendenciu.

Medzitým stále existuje veľa ľudí, ktorí majú radi tieto pivá, spolu s lacnejšími pivami všeobecne. Hlavné spoločnosti s pivom stále koniec koncov ovládajú takmer 80% amerického trhu. A Molson Coors hrá v oboch jazdných pruhoch – vlastní popredné remeselné značky, ako je Blue Moon, ktoré dopĺňajú jej tradičné podniky.

Prečo nakupovať akcie TAP teraz? Na jednej strane sú na viacročných minimách a rozhodnutie spoločnosti o rebrandingu a prepracovaní by malo zvýšiť hodnotu pre akcionárov.

ročný graf Wells Fargo, zdroj: GOOGLE

Wells Fargo (WFC:NYSE)

Výnos z dividend 6,6%

Investori momentálne nemajú radi bankové akcie. V skutočnosti, okrem energie, je toho v súčasnosti málo, čo by sa viac nepáčilo. A s tým prichádza príležitosť.

Úrokové sadzby od minulého roka rýchlo klesli a trh s dlhopismi teraz oceňuje ekvivalentne šesť znížení sadzieb Fedu až po koniec krivky.

Keďže sa sadzobná krivka vracia na normálnejšiu úroveň, budú mať z toho úžitok banky. Práve teraz ľudia sú oceňovaní masívnym poklesom ziskov v tomto odvetví, ale to by sa mohlo zvrátiť.

Kto vyhrá? Akcie Wells Fargo (NYSE: WFC) sú jednoznačným víťazom. Investori sa vyhýbajú banke od škandálov s účtom spred niekoľkých rokov. Banka však vyhodila staré vedenie a pokračovala. Medzitým sa cena akcií už mnoho rokov nijak nezmenila, aj keď sa zvyšovali kapitál. To jej teraz umožňuje pokračovať v agresívnom pláne návratnosti akcionárov.

Wells Fargo teraz vypláca dividendový výnos takmer 5%. Okrem toho má spoločnosť oprávnenie na odkúpenie viac ako 10% svojho celkového nesplateného objemu v nasledujúcom roku. Zrátajte to a zistíte, že banka ponúka akcionársky výnos takmer 15%. Vrhnite akékoľvek zlepšenie hospodárskeho výhľadu a my sme mohli v budúcom roku zaznamenať nárast akcií WFC o 25% a zároveň vyplácať štedrú dividendu.

ročný graf PacWest Bancorp, zdroj: GOOGLE

PacWest Bancorp (PACW:NASDAQ)

Výnos z dividend: 10%

Ďalším bankovým dividendovým kapitálom, ktorý je dnes potrebné zvážiť, je PacWest Bancorp (NASDAQ: PACW), ktorá v súčasnosti ponúka dividendový výnos viac ako 7%.

PacWest so sídlom v Los Angeles je významným hráčom na kalifornskom trhu a v súčasnosti má trhový limit 4,6 miliárd dolárov. To ju stavia na pekné miesto, pokiaľ ide o veľkosť, kde môže byť stále kandidátom na odkúpenie, ale je dosť veľká na to, aby zvládla rastúce náklady na regulačné a bankové technológie.

Napriek strašnému stavu trhu s nehnuteľnosťami v Kalifornii v roku 2008 spoločnosť PacWest krízu prežila. Počas paniky sa jej akcie nikdy nepriblížili nule. Banka vyšla silnejšia a teraz dosahuje rekordné zisky. Najmä vďaka zníženiu dane z príjmu právnických osôb je v súčasnosti PACW v lacnom pomere P / E, ktorý je len 10,1-násobok jej koncového zisku.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.


Ohodnoť článok

Pridaj komentár