7 bezpečných dividendových akcií na kúpu práve teraz

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Spotrebiteľský sektor

Prvá časť

Investori s príjmami hľadajú opäť zdroje výnosov, pretože úrokové sadzby sú nízke a bezpečné zdroje pevných výnosov vysychajú.

V tomto kontexte sa konzervatívne dividendové akcie javia ako lepšie alternatívy dlhopisov. Podobný trend sme zaznamenali v rokoch 2015 – 2016, keď akcie prudko stúpali.

Tie potom ustúpili, keď ekonomika nabrala paru a investori sa vrhli späť do veľkých rastúcich mien, ako sú akcie FAANG – Facebook (NASDAQ: FB), Amazon (NASDAQ: AMZN), Apple (NASDAQ: AAPL), Netflix (NASDAQ: NFLX). ) a Alphabet (NASDAQ: GOOG, NASDAQ: GOOGL).

Tu je sedem konzervatívnych dividendových akcií na nákup pre hodnotových investorov.

ročný graf ExxonMobile, zdroj: GOOGLE

Exxon Mobil (XOM)

Výnos z dividend: 6,46%

Ak ste krátkodobým obchodníkom, akcie energie boli v tomto roku hrozným miestom. Ale pre dividendových investorov platí, že čím dlhšie tento prepad trvá, tým lepšie.

Zoberme si napríklad Exxon Mobil (NYSE: XOM). Akcie XOM od roku 2005 v podstate nikde nezmizli. Kombinácia prudkého poklesu cien zemného plynu a obnovenej slabosti ropy vystrašila všetkých zo sektora. Ale s týmto masovým odchodom prichádza príležitosť.

Akcie XOM teraz prinášajú výrazne viac ako 6%. Je to najvyššia úroveň od začiatku 90. rokov. Je ťažké zveličovať, ako sa pesimistickí ľudia dostali ku rope a plynu. Ale pre veľkých psov s veľkými súvahami, ako je Exxon, je ich čas zažiariť. Môžu si kúpiť aktíva od bojujúcich a konkurzných súperov za pár centov a čakať, až sa cyklus zmení.

Vedenie spoločnosti Exxon teraz plánuje agresívny rast, takže mnoho ďalších firiem sa musí stiahnuť späť. Exxon sa v najbližších piatich rokoch bude snažiť zdvojnásobiť cash flow a zisky. Ak to dokáže, akcie Exxon stúpnu. A počas čakania dostanete dividendový výnos pri súčastnej cene 9%.

ročný graf BP, zdroj: GOOGLE

BP (BP:NYSE)

Súčastný výnos z dividend: 11,37%

Exxon nie je jediná akcia energií, ktorá stojí za zváženie vďaka najnovšiemu výpredaju energetických podielov. Dividendoví investori by sa mali pri týchto cenách pozrieť aj na akcie BP (NYSE: BP). Spoločnosť BP sa pred tragédiou v oblasti Deepwater Horizon dostala do problémov a akciám sa odvtedy nedarí veľmi dobre.

Záväzky spoločnosti s tým spojené sú však už takmer preč. Medzitým spoločnosť výrazne znížila náklady, vďaka čomu sa stala rentabilnou aj v súčasných podmienkach s nízkymi cenami energie.

Skeptici navrhli, že akcie BP by museli znížiť svoju dividendu, aby prešli ťažkým obdobím, ktoré majú ropné a plynárenské spoločnosti. Namiesto toho si BP udržala svoj šťavnatý výnos.

Je potrebné pripomenúť, že Spojené kráľovstvo a USA majú daňovú dohodu, ktorá zaisťuje investorom, aby neplatili dane zo zahraničných dividend za svoje britské podiely. Vďaka tomu je spoločnosť BP príjemnou voľbou pre dividendových investorov, ktorí sa snažia diverzifikovať svoje zdroje príjmov mimo amerických zdrojov.

ročný graf KraftHeinz, zdroj: GOOGLE

Kraft Heinz (KHC:NASDAQ)

Výnos z dividend: 6,6%

Bol to skvelý rok pre akcie spotrebného tovaru. Všeobecne platí, že sektor sa posunul výrazne vyššie a mnoho stagnátov ako Hershey (NYSE: HSY) má o 40% viac a dosahuje nové najvyššie maximá. Nie všetkým spotrebiteľským akciám sa však darilo.

Napríklad je tu Kraft Heinz (NASDAQ: KHC). Kraft Heinz utrpel neuveriteľný pokles z maxima 90 dolárov na 26 dolárov za pár rokov. Napriek zapojeniu investičných legiend vrátane Warrena Buffetta a 3G Capital sa Kraft Heinz implodoval vďaka neúspešným vyhliadkam na rast.

Spoločnosť odpredala nepodstatné aktíva a upravila svoje rozdelenie kapitálu tak, aby podporovala súvahu. Vedenie spoločnosti mení svoju stratégiu budovania značky. A za tieto znížené ceny sú akcie KHC podhodnotené dokonca aj v porovnaní s inými zaostávajúcimi odvetvovými stranami, nehovoriac o vedúcich predstaviteľoch priemyslu ako sú Hershey a McCormick (NYSE: MKC).

Aj za predpokladu, že sa Kraft Heinz vráti iba k porovnateľnej hodnote podniku / EBITDA a pomerom ceny k výnosom s ostatnými akciami balených potravín s nižšou úrovňou, stále by sa mal zo súčasného ocenenia 26 dolárov vrátiť späť na 40 dolárov.

A pri tejto cene, akcie KHC priniesli 6,14%. Vo svete, ktorý má čoraz väčší hlad po zmysluplnom výnose, sa Kraft Heinz stane neodolateľným pre hodnotových investorov.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.


Ohodnoť článok

Pridaj komentár