7 bezpečných dividendových akcií pre investorov

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Priemysel Ropa Spotrebiteľský sektor

Prvá časť

Investori zameraní na príjem opäť hľadajú zdroje výnosu, pretože úrokové sadzby sú nízke a bezpečné zdroje výnosov s pevným výnosom vysychajú.

V tomto kontexte sa konzervatívne dividendové akcie javia ako lepšia alternatíva k dlhopisom pre príjmových investorov. Podobný trend sme videli v rokoch 2015-2016, keď prudko vzrástli akcie citlivé na rýchlosť.

Potom, keď ekonomika nabrala paru a investori sa vrhli späť na veľké rastové mená, ako sú akcie FAANG – Facebook (NASDAQ: FB), Amazon (NASDAQ: AMZN), Apple (NASDAQ: AAPL), Netflix (NASDAQ: NFLX ) a Alphabet (NASDAQ: GOOG, NASDAQ: GOOGL) takéto situácie ustúpili.

Tu je sedem konzervatívnych dividendových akcií pre príjmových investorov.

päťročný graf Exxon Mobile, zdroj: GOOGLE

Exxon Mobil (XOM:NYSE)

Výnos dividendy: 8,71%

Ak ste krátkodobý obchodník, akcie energií boli tento rok strašným miestom. Ale pre dividendových investorov platí, že čím dlhšie sa tento prepad bude ťahať, tým lepšie.

Vezmime si napríklad Exxon Mobil (NYSE: XOM). Akcie spoločnosti XOM od roku 2005 v podstate nikam nešli. Kombinácia prudkého poklesu cien zemného plynu a obnovenej slabosti ropy vystrašili všetkých mimo tohto odvetvia. Ale s tým hromadným odchodom prichádza príležitosť.

XOM je dividendová akcia, ktorá teraz poskytuje viac ako 8%. To je najvyššia úroveň od začiatku 90. rokov. Je ťažké zveličiť, ako sa pesimisti dostali k rope a plynu. Ale pre veľkých psov s vynikajúcimi súvahami, ako je Exxon, je toto čas, aby zažiarili. Môžu si za centy či za dolár vykupovať aktíva od konkurenčných a bankrotujúcich rivalov a čakať, kým sa cyklus otočí.

Vedenie spoločnosti Exxon teraz plánuje súčasne agresívny rast, takže mnoho ďalších firiem musí ustúpiť. Spoločnosť Exxon sa v skutočnosti snaží zdvojnásobiť hotovostný tok a príjmy v priebehu nasledujúcich piatich rokov. Ak to dokáže, akcie spoločnosti Exxon budú prudko stúpať. A na počkanie získate dividendový výnos viac ako 8%.

päťročný graf BP, zdroj GOOGLE

BP (BP:NYSE)

Výnos dividendy: 6,01%

Exxon nie je jedinou energetickou akciou, ktorá stojí za zváženie vďaka najnovšiemu výpredaju energetických akcií. Dividendoví investori by sa tiež mali pozrieť na akcie BP (NYSE: BP) za tieto ceny. Spoločnosť BP sa dostala do „horúcej vody“ už pred dávnymi rokmi vďaka tragédii Deepwater Horizon a odvtedy má táto akcia slabý výkon.

Záväzky spoločnosti s tým spojené sú však teraz takmer preč. Spoločnosť medzitým výrazne znížila náklady, vďaka čomu sa stala ziskovou aj za súčasných podmienok nízkych cien energie.

Je potrebné pripomenúť, že Spojené kráľovstvo a USA majú daňovú dohodu, ktorá zaručuje, že investori neplatia zo svojich britských akcií žiadne dane z dividend zo zahraničia. To robí z BP príjemnú voľbu pre dividendových investorov, ktorí sa snažia diverzifikovať svoje príjmové toky nad rámec amerických zdrojov.

päťročný graf Kraft Heinz, zdroj: GOOGLE

Kraft Heinz (KHC:NYSE)

Výnos dividendy: 4,64%

Bol to skvelý rok pre akcie základných výrobkov pre spotrebiteľa. Všeobecne sa tento sektor posúval prudko vyššie a veľa stálic ako Hershey (NYSE: HSY) sa opäť objavuje po veľkom zásahu, ktorý zaznamenali v marci. Nie všetky akcie tovarov však boli na dne.

Napríklad je tu Kraft Heinz (NASDAQ: KHC). Kraft Heinz utrpel za pár rokov neskutočný pokles z maxima (90 dolárov) na 29 dolárov. Napriek zapojeniu investujúcich legiend vrátane Warrena Buffetta a 3G Capital sa Kraft Heinz zrútil vďaka zlyhaniu vyhliadok na rast a nadmernému využívaniu prostriedkov.

Zatiaľ však neodpisujte výrobcu korenín a balených potravín. Spoločnosť predala vedľajšie aktíva a prispôsobila svoju alokáciu kapitálu tak, aby podporila súvahu.

Vedenie spoločnosti mení aj svoju stratégiu budovania značky. A za tieto znížené ceny sú akcie KHC podhodnotené dokonca aj v porovnaní s ostatnými zaostávajúcimi odvetviami, nehovoriac o lídroch v priemysle ako Hershey a McCormick (NYSE: MKC).

Aj za predpokladu, že sa spoločnosť Kraft Heinz vráti späť iba k porovnateľným pomerom podnikovej hodnoty / EBITDA a pomeru ceny k výnosom s inými akciami balených potravín nižšej úrovne, mala by sa napriek tomu obchodovať späť až na 40 dolárov zo súčasného ocenenia 26 dolárov.

Výnos akcií KHC je takmer 5%. Vo svete, ktorý čoraz viac trpí zmysluplným výnosom, sa Kraft Heinz stane pre investorov z hľadiska príjmov neodolateľným.

päťročný graf Hormel Foods, zdroj GOOGLE

Hormel Foods (HRL:NYSE)

Výnos dividendy: 1,84%

Ďalšou pevnou voľbou v priemysle tovarov v tomto okamihu je spoločnosť Hormel Foods (NYSE: HRL).

Na chvíľu zabudnite na vegánske mäso, v skutočných veciach je oveľa väčší potenciál dividend. Hormel je známy svojou starou značkou SPAM, ale vyrába tiež veľký sortiment obedového mäsa, slaniny a konzervovaných jedál. Tiež to vyzerá, akoby zatvorenie továrne nepoškodilo jej dlhodobé základy.

V posledných rokoch získala značky prírodného a ekologického mäsa, aby oslovila aj mileniálov. Diverzifikovala sa tiež v organických maslových orechoch, guacamole, mexických salsách a ďalších výrobkoch viac zameraných na mládež.

Akcie Hormel sa tešili ohromnému priebehu, keď sa úrokové sadzby naposledy znížili – akcie HRL vzrástli o 50% za šesť mesiacov. Odvtedy však Hormel obchodovala bokom, keď sa investori presunuli späť z dividendových akcií. Ale jej zisk za rovnaké obdobie stúpol o 25%.

S investormi, ktorí sa hromadia späť do výnosov, by sa však spoločnosť Hormel Foods mala vyšplhať na nové najvyššie hodnoty, pretože ceny sa na konci roka 2020 vrátia k normálu. Zisk na akciu spoločnosti Hormel by mal stúpnuť nad 2 doláre, čo bude podporovať cenu akcie vo výške 50 dolárov na základe jej historického pomeru výnosov .

Hormel je na tomto zozname najnižšie výnosnou akciou, ktorá nedosahuje 2%. Je to však dividendový kráľ s viac ako 50 po sebe idúcimi rokmi zvyšovania dividend.

Svoju dividendu (a svoje zisky) neustále zvyšuje už desaťročia na viac ako 10% ročne. To znamená, že investori dostanú počiatočný výnos výrazne vyšší ako v dlhopisoch, s rýchlym nárastom ich toku príjmov v priebehu času. Vďaka dividendovým aristokratom vo veľkom štýle smerujú akcie HRL k novým maximám všetkých čias.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár