7 bezpečných dividendových akcií pre investorov

Akcie Americké akcie Banky Dividendy Spotrebiteľský sektor

Druhá časť

Investori zameraní na príjem opäť hľadajú zdroje výnosu, pretože úrokové sadzby sú nízke a bezpečné zdroje výnosov s pevným výnosom vysychajú.

V tomto kontexte sa konzervatívne dividendové akcie javia ako lepšia alternatíva k dlhopisom pre príjmových investorov. Podobný trend sme videli v rokoch 2015-2016, keď prudko vzrástli akcie citlivé na rýchlosť.

Potom, keď ekonomika nabrala paru a investori sa vrhli späť na veľké rastové mená, ako sú akcie FAANG – Facebook (NASDAQ: FB), Amazon (NASDAQ: AMZN), Apple (NASDAQ: AAPL), Netflix (NASDAQ: NFLX ) a Alphabet (NASDAQ: GOOG, NASDAQ: GOOGL) takéto situácie ustúpili.

Tu je sedem konzervatívnych dividendových akcií pre príjmových investorov.

päťročný graf Molson Coors Brewing, zdroj: GOOGLE

Molson Coors Brewing (TAP:NYSE)

Výnos dividendy: 6,15%

Ak prechádzame z jedla na pivo, máme tu pivnú spoločnosť Molson Coors Brewing (NYSE: TAP). Veľkým makro-pivovarom došlo v posledných rokoch k pádu ich akcií na základe obáv z remeselného piva. A boli to oprávnené obavy. Ale všimnite si minulý čas.

V roku 2018 americké remeselné pivo celkovo vzrástlo iba o 3%, pričom veľa z popredných remeselných pivovarov vykázalo úplný pokles výroby. Remeselné pivo sa pravdepodobne príliš rozšírilo a teraz stratilo svoju trendovosť.

Medzitým stále existuje veľa ľudí, ktorí majú radi makro pivá, spolu s lacnejšími vareniami všeobecne. Hlavné spoločnosti zaoberajúce sa výrobou piva predsa len kontrolujú takmer 80% amerického trhu. A Molson Coors hrá na oboch frontoch – vlastní popredné remeselnícke značky ako Blue Moon, aby doplnila svoje bežné holdingy.

Prečo však teraz nakupovať akcie TAP? Po prvé, nie je vysoko nad viacročnými minimami a jej rozhodnutie rebrandovať a prerobiť by malo pridať hodnotu pre akcionárov.

päťročný graf Wells Fargo, zdroj: GOOGLE

Wells Fargo (WFC:NYSE)

Výnos dividendy: 1,66%

Investori teraz nemajú veľmi radi akcie bánk. V skutočnosti je v súčasnosti okrem energie málo toho, čo sa vám v súčasnosti viac nepáči. A s tým prichádza aj príležitosť.

Úrokové sadzby sa od minulého roka prepadli tak rýchlo a trh s dlhopismi v súčasnosti predstavuje ceny zodpovedajúce šiestim zníženiam sadzieb Fedu na dlhom konci krivky.

Keď sa krivka úrokových sadzieb vráti na normálnejšiu úroveň, budú z toho mať výhody banky. Momentálne ľudia oceňujú obrovský pokles ziskov pre priemysel v budúcnosti, čo by sa však mohlo obrátiť.

Kto vyhrá? Akcie spoločnosti Wells Fargo (NYSE: WFC) sú zjavným víťazom. Investori sa banke vyhýbali od škandálov s účtami pred niekoľkými rokmi. Ale banka vyhodila staré vedenie a išla ďalej. Cena akcií sa medzitým po mnohých rokoch nikam nedostala. To jej teraz umožňuje uskutočniť agresívny plán vrátenia akcionárov.

Wells Fargo teraz vypláca dividendový výnos takmer 1,66%. Okrem toho má spoločnosť oprávnenie spätne odkúpiť viac ako 10% jej celkových nesplatených akcií v priebehu budúceho roka.

Keď to zrátame, banka ponúka výnos takmer 15%. Vrhnite sa na zlepšenie ekonomického výhľadu a mohli by sme vidieť, že akcie WFC v budúcom roku vzrastú o 25% a popri tom vyplatia ešte aj dividendu.

päťročný graf PacWest Bancorp, zdroj: GOOGLE

PacWest Bancorp (PACW:NASDAQ)

Výnos dividendy: 5,26%

Ďalším bankovým dividendovým majetkom, ktorý je dnes potrebné zvážiť, je PacWest Bancorp (NASDAQ: PACW), ktorý v súčasnosti ponúka dividendový výnos nad 5%.

Spoločnosť PacWest so sídlom v Los Angeles je významným hráčom na kalifornskom trhu a v súčasnosti má trhový strop 4,6 miliárd dolárov. To ju stavia na slušné miesto, pokiaľ ide o veľkosť, kde môže byť stále kandidátom na odkúpenie, ale je dostatočne veľká na to, aby zvládla rastúce náklady na reguláciu a náklady na bankové technológie.

Napriek hroznému stavu kalifornského trhu s bývaním v roku 2008 PacWest krízu prežila. V skutočnosti sa jej akcie počas paniky nikdy nepriblížili k nule. Banka sa stala silnejšou a teraz vytvára rekordné zisky. Najmä vďaka zníženiu dane z príjmu právnických osôb je teraz cena akcií PACW v lacnom pomere P / E, ktorý je iba 10,1-násobok jej posledných výnosov.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár