7 bezpečných dividendových akcií pre investorov

Akcie Americké akcie Dividendy Ropa Spotrebiteľský sektor

Máte obavy z nedávnej volatility na trhu? Týchto sedem dividendových akcií vám pomôže upokojiť nervy.

Po niekoľkých rokoch, ľuďom, ktorí uprednostňovali meno pred hodnotami a dividendami, sentiment zmenil názor. Je to preto, že ľudia znova hľadajú zdroje výnosov. S opätovným znižovaním sadzieb FED-u, vysýchajú bezpečné zdroje s pevným výnosom.

Napríklad, výnosy 10-ročných štátnych dlhopisov sa znížili takmer na polovicu, z viac ako 3% (pri ich poslednom vrchole) na 1,7% v súčasnosti. Investori sa obávajú, že výnosy ešte klesnú. Nie je ťažké pochopiť prečo. Stačí sa pozrieť na výnosy v krajinách ako Nemecko a Japonsko – v prípade 10-ročných dlhopisov je to vlastne pod nulou. Niektorí ľudia naznačujú, že USA by sa tam mohli tiež dostať, keď opäť zasiahne recesia.

V tomto kontexte vyzerajú konzervatívne dividendové akcie ako lepšie alternatívy dlhopisov pre investorov s príjmami. Podobný trend sme zaznamenali po rokoch 2015 – 2016, keď akcie prudko narástli. Tie potom ustúpili, keď ekonomika nabrala paru a investori sa vrhli späť do veľkých rastúcich mien, ako sú akcie FAANG – Facebook (NASDAQ: FB), Amazon (NASDAQ: AMZN), Apple (NASDAQ: AAPL), Netflix (NASDAQ: NFLX). ) a Google (NASDAQ: GOOG, NASDAQ: GOOGL).

Obchodná vojna vyťažila veľa z rastúcich akcií. Preto je ten správny čas hľadať konzervatívnejšie dividendové akcie, ktoré sú dnes zaujímavo ocenené.

Exxon Mobil (XOM:NYSE)

Výnos z dividend: 5,17%

Po tomto poslednom kole predaja sú akcie energií v zásade v tomto roku takmer rovnaké, pričom vedúci sektorový fond obchodovaný na burze (ETF) sa obchoduje opäť tam, kde bol začiatkom januára. Ak ste krátkodobý obchodník, akcie energií boli v tomto roku hroznou voľbou. Ale pre dividendových investorov platí, že čím dlhšie tento pokles trvá, tým lepšie.

ročný graf EXXON MOBIL, zdroj: FINANZEN100

Zoberme si napríklad Exxon Mobil (NYSE: XOM). Akcie XOM sa od roku 2005 v podstate nikam nepohli. Kombinácia klesajúcich cien zemného plynu a obnovenej slabosti surovej ropy vystrašila všetkých. Ale s týmto masovým odchodom prichádza aj príležitosť.

Akcie Exxon Mobil (NYSE: XOM) teraz dosahujú takmer 5%. Je to najvyššia úroveň od začiatku 90. rokov. Je ťažké zveličovať, ako pesimistický národ dostal k rope a plynu. Ale pre veľkých psov s veľkými súvahami, ako je Exxon, prichádza čas zažiariť. Môžu si kúpiť aktíva od bojujúcich a konkurzných súperov za pár centov a čakať, až sa cyklus zmení.

Vedenie spoločnosti Exxon Mobil (NYSE: XOM) teraz plánuje agresívny rast v rovnakom čase, takže mnoho ďalších firiem sa musí stiahnuť späť. Exxon sa v najbližších piatich rokoch snaží zdvojnásobiť cash flow a príjmy. Ak to dokáže, akcie Exxon stúpnu. A počas čakania na tento rast, investori dostanú dividendový výnos viac ako 4,5%.

BP (BP:LON)

Výnos z dividend: 6,51%

Exxon nie je jediná akcia energií, ktorá stojí za zváženie vďaka najnovšiemu výpredaju energetického sektora. Dividendoví investori by sa mali pri týchto cenách pozrieť aj na akcie BP (BP:LON). Spoločnosť BP sa vďaka tragédii v oblasti Deepwater Horizon dostala do problémov a akciám sa odvtedy nedarí veľmi dobre.

Záväzky spoločnosti s tým spojené sú však už takmer preč. Medzitým spoločnosť výrazne znížila náklady, vďaka čomu sa stala rentabilnou aj v súčasných podmienkach s nízkymi cenami energie.

ročný graf BP, zdrojk: FINANZEN100

Skeptici navrhli, že akcie BP (BP:LON) by museli znížiť svoju dividendu, aby prešli ťažkým obdobím pre ropné a plynárenské spoločnosti. Namiesto toho spoločnosť BP dokázala udržať svoj výnos a obnovila výplatu dividend po tejto katastrofe.

Je potrebné pripomenúť, že Spojené kráľovstvo a USA majú daňovú dohodu, ktorá zaisťuje investorom, aby neplatili dane zo zahraničných dividend za svoje britské podiely. Vďaka tomu je spoločnosť BP príjemnou voľbou pre dividendových investorov, ktorí sa snažia diverzifikovať svoje zdroje príjmov mimo amerických zdrojov.

Kraft Heinz (KHC:NASDAQ)

Výnos z dividend: 5,04%

Bol to skvelý rok pre akcie spotrebného tovaru. Všeobecne platí, že sektor sa posunul výrazne vyššie, a mnoho stagnátov ako Hershey (NYSE: HSY) je vyššie až o 30% a viac a dosahuje nové najvyššie maximá. Nie všetky akcie však narástli.

Tak napríklad Kraft Heinz (KHZ:NASDAQ). KHC utrpel neuveriteľný pokles z maxima (90 dolárov) na 27 dolárov za pár rokov. Napriek zapojeniu investorských legiend, vrátane Warrena Buffetta a 3G Capital, sa Kraft Heinz zatiaľ nevzchopil.

ročný graf KRAFT HEINZ, zdroj: FINANZEN100

Spoločnosť Kraft Heinz (KHZ:NASDAQ) odpredala nepodstatné aktíva a upravila svoje rozdelenie kapitálu tak, aby podporila súvahu. Vedenie spoločnosti mení svoju stratégiu budovania značky. A pri týchto znížených cenách sú akcie KHC podhodnotené dokonca aj v porovnaní s inými zaostávajúcimi akciami v sektore, nehovoriac o vedúcich predstaviteľoch tohto priemyslu ako sú Hershey (NYSE: HSY) a McCormick (NYSE: MKC).

Aj za predpokladu, že sa Kraft Heinz (KHZ:NASDAQ) vráti iba k porovnateľnej hodnote podniku/EBITDA a pomerom ceny k výnosom s inými akciami potravín s nižšou úrovňou, stále by sa mal zo súčasného ocenenia 27 dolárov vrátiť späť na 40 dolárov.

A za túto cenu, akcie Kraft Heinz (KHZ:NASDAQ) dosahujú 5%. Vo svete, ktorý má čoraz väčší hlad po zmysluplnom výnose, sa Kraft Heinz stane neodolateľným pre investorov.

Hormel Foods (HRL:NYSE)

Výnos z dividend: 2,05%

Ďalším solídnym výberom v spotrebiteľskom odvetví sú akcie spoločnosti Hormel Foods (NYSE: HRL).

Zabudnite na vegánske mäso za sekundu, v skutočných veciach je oveľa väčší potenciál dividend. Hormel je známy pre svoju starú značku SPAM, robí skvelý sortiment obedov a konzervovaných jedál.

V posledných rokoch získala značky prírodného a ekologického mäsa, ktoré majú apelovať na miléniových spotrebiteľov. Diverzifikovala sa tiež v organických orechových maslách, guacamole, mexických salsách a v ďalších výrobkoch zameraných na mládež.

Akcie spoločnosti Hormel sa tešili obrovskému záujmu, keď sa pred niekoľkými rokmi úrokové sadzby prepadli; akcie HRL vzrástli o 50% za šesť mesiacov. Od tej doby sa však Hormel obchoduje bokom, pretože investori sa vrátili z dividendových akcií. HRL je v skutočnosti o 10% nižšie ako maximálna hodnota v roku 2016, zatiaľ čo príjmy za rovnaké obdobie sa zvýšili o 25%.

ročný graf HORMEL FOODS, zdroj: FINANZEN100

Keďže sa investori tlačia späť do výnosových akcií, Hormel Foods by sa mal vyšplhať na nové najvyššie hodnoty. Africký mor ošípaných bol však prekážkou v ceste. Vyššie ceny bravčového mäsa zrazili marže. Keď sa však ceny v roku 2020 vrátia k normálu, zisk na akciu spoločnosti Hormel by sa mal vyšplhať nad 2 doláre, čo by podporilo cenu akcií vo výške 50 dolárov na základe jeho historického priemerného zisku.

Hormel je na tomto zozname s najnižšou výnosnosťou – 2%. Je to však dividendový kráľ s viac ako 50-ročným zvyšovaním dividend.

Svoje dividendy (a zisky) už desaťročia neustále zvyšuje (viac ako 10% ročne). To znamená, že investori získajú počiatočný výnos výrazne vyšší ako v dlhopisoch, s rýchlym rastom ich príjmového toku v priebehu času. S dividendami aristokratov a vo veľkom štýle sa akcie HRL vydávajú na nové historické maximá.

Molson Coors Brewing (TAP:NYSE)

Výnos z dividend: 4,35%

Pokiaľ sa zameriame na pivo máme tu akcie Molson Coors Brewing (NYSE: TAP). Veľké makro-pivovary implodovali v posledných rokoch svoje akcie na základe obáv z remeselného piva. A boli to platné obavy – ale všimnite si minulý čas.

V roku 2018 americké remeselné pivo vzrástlo celkovo iba o 3%, pričom mnohé popredné remeselnícke pivovary vykazovali priamy pokles výroby. Je pravdepodobné, že remeselné pivo sa nadmerne rozširovalo a teraz stratilo svoju špičkovú tendenciu.

ročný graf MOLSON COORS, zdroj: FINANZEN100

Medzitým stále existuje veľa ľudí, ktorí majú radi makro pivá spolu s lacnejšími pivami. Hlavné spoločnosti pôsobiace v oblasti piva však koniec koncov stále ovládajú takmer 80% amerického trhu. A Molson Coors hrá na oboch frontoch – vlastní popredné remeselné značky, ako je Blue Moon, ktoré dopĺňajú jeho tradičné podniky.

Akcia TAP je na viacročných minimách a jej rozhodnutie o rebrandingu a prepracovaní by malo zvýšiť hodnotu pre akcionárov.

Wells Fargo (WFC:NYSE)

Výnos z dividend 3,96%

Investori momentálne nenávidia bankové akcie. V skutočnosti, okrem energie, je toho málo, čo je viac nenávidené. A s tým prichádza príležitosť.

Úrokové sadzby od minulého roka rýchlo klesli a vidíme aký je trh s dlhopismi teraz po ocenení v ekvivalente šiestich znížení sadzieb Fedu.

Keďže sa sadzobná krivka vracia k normálnejším úrovniam zo súčasných extrémov, budú mať z toho úžitok banky. V súčasnosti investori oceňujú obrovský pokles ziskov pre toto odvetvie, ale to by sa mohlo zmeniť.

ročný graf WELLS FARGO, zdroj: FINANZEN100

Kto vyhrá? Akcie Wells Fargo (NYSE: WFC) sú jednoznačným víťazom. Investori sa vyhýbali banke od škandálov s účtom spred niekoľkých rokov. Banka však vyhodila staré vedenie a pokračovala ďalej. Medzitým sa cena akcií už mnoho rokov nijako nezmenila, aj keď sa zvyšoval kapitál. To jej teraz umožňuje pokračovať v agresívnom pláne návratnosti akcionárom.

Wells Fargo teraz vypláca dividendový výnos takmer 4%. Okrem toho má spoločnosť oprávnenie na odkúpenie viac ako 10% svojho celkového nesplateného objemu v nasledujúcom roku. Banka ponúka akcionársky výnos takmer 15%. Ak nastane akékoľvek zlepšenie hospodárskeho výhľadu, v budúcom roku by sme mohli zaznamenať nárast akcií WFC o 25% a zároveň vyplácanie štedrej dividendy.

PacWest Bancorp (PACW:NASDAQ)

Výnos z dividend: 6,52%

Ďalšou bankovou dividendovou akciou, ktorú je potrebné zvážiť, je PacWest Bancorp (NASDAQ: PACW), ktorá v súčasnosti ponúka viac ako 6%-ný dividendový výnos.

PacWest so sídlom v Los Angeles je významným hráčom na trhu v Kalifornii a v súčasnosti má trhový kapitál takmer 4,2 miliárd dolárov. To ju stavia na popredné miesto, pokiaľ ide o veľkosť, kde stále môže byť kandidátom na odkúpenie a tiež je dosť veľká na to, aby zvládla rastúce náklady na regulačné a bankové technológie.

ročný graf PACIFIC WEST BANK CORP., zdroj: THESTREET

Napriek strašnému stavu trhu s bývaním v Kalifornii v roku 2008, PacWest krízu prežil. Počas paniky sa jej akcie v skutočnosti nikdy nepriblížili k nule. Banka z toho vyšla ako silnejšia a teraz dosahuje rekordné zisky. Najmä vďaka zníženiu dane z príjmu právnických osôb je v súčasnosti PACW na lacnom pomere P/E, ktorý predstavuje iba 9,2-násobok svojich budúcich ziskov.

Zdroj: investorplace

Ohodnoť článok

Pridaj komentár