7 dividendových akcií, ktoré zvyšujú svoje výplaty

Akcie Americké akcie Dividendy Služby Spotrebiteľský sektor Telekomunikácie

Druhá časť

Býči trh od marca bol úžasný, ak nie historický. Vysoko výkonné akcie však boli väčšinou v technologickom sektore. Hodnotové a dividendové akcie väčšinou zaostávali.

To je však tá správna príležitosť. Faktom je, že existuje veľa zaujímavých vysoko výnosných spoločností, ktoré majú dobré dlhodobé vyhliadky.

Okrem toho, ako budú trhy čoraz volatilnejšie – čo je súčasný prípad – bude pravdepodobne rotácia smerovať k stabilnejším akciám. Načasovať to samozrejme nie je ľahký výkon. Miera expozície na dividendových akciách je však inteligentný spôsob diverzifikácie portfólia.

Ktoré dividendové akcie teda momentálne vyzerajú dobre? O ktorých z nich je známe, že neustále zvyšujú svoje výplaty rok čo rok? Pozrime sa teda na sedem:

  • John Wiley & Sons (NYSE: JW-A, NYSE: JW-B)
  • Coca-Cola (NYSE: KO)
  • IBM (NYSE: IBM)
  • Lockheed Martin (NYSE: LMT)
  • McDonald’s (NYSE: MCD)
  • Verizon (NYSE: VZ)
  • Aflac (NYSE: AFL)

Lockheed Martin (LMT:NYSE)

Lockheed Martin je najväčší kontraktor na obranu v USA s ročnými príjmami viac ako 64 miliárd dolárov. Najväčší zdroj podnikania spoločnosti pochádza z jej stíhacích lietadiel ako F-22 a F-35.

Spoločnosť Lockheed Martin je však tiež vývojárom vrtuľníkov, lodí a systémov protiraketovej obrany. A navyše, existujú snahy o rozšírenie vesmírneho podnikania. Za týmto účelom spoločnosť nedávno vyčlenila 4,4 miliárd dolárov na spoločnosť Aerojet Rocketdyne Holdings (NYSE: AJRD), ktorá je výrobcom raketových motorov a pohonných systémov.

päťročný graf Lockeed Martin, zdroj: GOOGLE

Aj keď prevažná časť výnosov pochádza z Pentagonu, spoločnosť si získava pozornosť aj v iných krajinách. Bude to kritické, pretože sa očakáva, že rozpočet na obranu v USA bude pod väčším tlakom.

Je tiež dôležité poznamenať, že spoločnosť Lockheed Martin má veľké množstvo nevybavených objednávok. Je to asi 150 miliárd dolárov. Inými slovami, pravdepodobne bude pretrvávať rast.

Akcie LMT boli dobrým zdrojom dividend. Výplata sa zvýšila 17 po sebe nasledujúcich rokov a súčasný výnos je 3,1%. Akcie LMT sa tiež obchodujú za prijateľné ocenenie, pričom forwardový pomer cena / zisk je 14,6.

McDonald’s (MCD:NYSE)

Rovnako ako mnoho iných reštauračných sietí, aj McDonald’s pocítil tlak pandémie Covid-19. Spoločnosť má však niektoré kľúčové výhody, ktoré znížili celkový vplyv.

Napríklad – spoločnosť má dlhú históriu. Potom to boli investície do automatizačných technológií, napríklad do kioskov a mobilných aplikácií. Značka McDonald’s je samozrejme jednou z najcennejších na svete a spoločnosť pokračovala v inovácii svojho jedálnička.

päťročný graf McDonald’s, zdroj: GOOGLE

Počas fiškálneho tretieho štvrťroka poklesli tržby iba o 2% na 5,42 miliárd dolárov a výnosy dosiahli 1,76 miliardy dolárov, teda 2,35 dolárov na akciu. Tržby v rovnakých obchodoch boli nižšie o 2,2%. V skutočnosti však v USA došlo k nárastu o 4,6%. Kľúčom bola aj úspešná propagácia, ktorú stvárnil rapper Travis Scott.

Spoločnosť tiež oznámila zvýšenie dividendy o 3% na 1,29 dolárov na akciu, čo je 43. po sebe idúce zvýšenie akcií MCD. Aktuálny výnos je 2,5%.

Verizon (VZ:NYSE)

Zatiaľ čo sa konkurenčný AT&T (NYSE: T) diverzifikoval do oblastí, ako je zábava, Verizon zostal primárne zameraný na svoje hlavné bezdrôtové podnikanie. Je pravda, že sa to môže zdať obmedzujúce.

päťročný graf Verizon, zdroj: GOOGLE

Je to pravda. Ale mobilný trh je pekným generátorom hotovostných tokov. Za prvé tri štvrťroky minulého roka to bolo statných 32,5 miliárd dolárov, čo predstavuje medziročný nárast o 5,7 miliárd dolárov. Miera fluktuácie bola iba 0,89%.

Ďalej je pravdepodobné, že 5G poskytne spoločnosti Verizon dlhodobú podporu. Táto nová technológia nie je len o vysokých rýchlostiach na streamovanie videí. Očakáva sa, že táto technológia bude pre podniky transformatívna, napríklad pri IoT.

Čo sa týka dividendy z akcií VZ, je to atraktívnych 4,2%. Spoločnosť tiež zvýšila výplatu 13 po sebe nasledujúcich rokov.

Aflac (AFL:NYSE)

Aflac, ktorá bola založená pred viac ako 60 rokmi, je poisťovňou, ktorá poskytuje výhody v prípade nehôd a chorôb. Spoločnosť má viac ako 50 miliónov členov, predovšetkým v USA a Japonsku.

päťročný graf Aflac, zdroj: GOOGLE

Aj keď mal vírus Covid-19 negatívny dopad na spoločnosť, stále dokázala rásť. V treťom štvrťroku dosiahli tržby 5,7 miliárd dolárov, oproti 5,5 miliárd dolárov v rovnakom období pred rokom. Úprava dane zohrala veľkú úlohu v čistých príjmoch, ktoré sa strojnásobili na 2,5 miliardy dolárov zo 777 miliónov dolárov v rovnakom období pred rokom.

Spoločnosť má skalopevnú súvahu. Upozorňujeme, že celkové investície a hotovosť dosiahli v septembri zhruba 146,1 miliárd dolárov.

A pokiaľ ide o dividendu, akcie AFL boli dosť konzistentné. Výplaty sa zvyšujú už 39 po sebe nasledujúcich rokov.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár