7 dividendových akcií, ktorým môžete dôverovať pri odchode do dôchodku

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Reality Ropa Telekomunikácie

Prvá časť

Investovanie dividend už nie je také sexi ako predtým. Dnešné trhy sú hyperbolické. Keď väčšina akcií zažíva exponenciálne zhodnocovanie kapitálu, väčšina investorov investuje do dividend. Úplné ignorovanie dividendových akcií však nie je receptom na úspech.

Iba spoločnosť so solídnymi základmi, stabilnými obchodnými modelmi a vynikajúcimi vyhliadkami si môže dovoliť naďalej vyplácať miliardy dolárov z distribúcií. Pri solídnych výkonoch bude nasledovať zhodnotenie kapitálu. Pravda, nemusí to byť také úžasné ako Tesla (NASDAQ: TSLA ) alebo Nio (NYSE: NIO ). Ale môžu byť dostatočne stabilné na to, aby vám nedali spať. Z dlhodobého hľadiska je to efektívny spôsob rozhodovania, kam vložiť svoj kapitál, a dokonale vás pripraví na dôchodok.

Keď nemáte čas oslavovať svoje roky západu slnka, poslednou vecou, ​s​ktorou si musíte robiť starosti, sú správy, ktoré ovplyvnia vaše portfólio a spália polovicu vašich investícií. Tam vám tieto dividendové akcie výrazne uľahčia život. Navyše, ako ukazuje nasledujúci graf, tieto akcie tiež prekonali S&P 500 spravodlivou maržou, čo dokazuje, že pri dobrom výkone bude nasledovať zhodnotenie kapitálu.

Predtým, ako prejdeme k zoznamu, je dôležité zdôrazniť, že žiadna zo spoločností v tomto zozname nie je akciou s malou kapitalizáciou. V tomto segmente sa nachádza niekoľko skrytých drahokamov. Tento zoznam však nie je o týchto spoločnostiach, predovšetkým preto, že veľká trhová kapitalizácia vám dá pocit stability a výkonu.

  • Shell Midstream Partners LP (NYSE:SHLX)
  • CoreSite Realty (NYSE:COR)
  • Brookfield Property REIT (NASDAQ:BPYU)
  • AT&T (NYSE:T)
  • Gladstone Investment Corp (NASDAQ:GAIN)
  • Pfizer (NYSE:PFE)
  • B. Riley Financial (NASDAQ:RILY)

Dividendový výnos:  11,5%

päťročný graf Shell Midstream Partners, zdroj: GOOGLE

Shell Midstream Partners LP (SHLX:NYSE)

Stredné ropné a plynárenské spoločnosti nie sú pre všetkých šálkou čaju kvôli zníženým cenám ropy. Avšak teraz, keď sa vakcíny šíria po celom svete, začíname vidieť návrat k normálu a ceny ropy sa tiež snažia vrátiť do normálu. Preto nie je prekvapujúce, že akcie SHLX vzrástli za tri mesiace o 27,5%. Podľa analytických odhadov sledovaných podľa Refinitiv, sa očakáva, že príjmy narastú o 9,8% vo fiškálnom roku 2021 a o 17,4% vo fiškálnom roku 2022. Zrejme prichádzajú slnečnejšie dni. 

Je však dôležité si uvedomiť, že ak investujete do akcií SHLX, musí to byť pre výnosovú príležitosť a nie pre zhodnotenie kapitálu. Dividendy vzrástli za posledných päť rokov asi o 26%. Napriek zdôraznenému výhľadu sa spoločnosť v minulom roku rozhodla zachovať rozdelenie dividend. To bol odvážny krok vzhľadom na to, že niekoľko spoločností úplne zastavilo alebo prinajmenšom znížilo svoje dividendy. Keď sa tento rok príjmy vrátia na zdravú pozíciu, môžeme dúfať v ich zvýšenie. SHLX sa obchoduje so závideniahodným forwardovým P/E 8,6-násobku.

Dividendový výnos:  3,81%

päťročný graf CoreSite Realty, zdroj: GOOGLE

CoreSite Realty (COR:NYSE)

REIT-y alebo trusty na správu nehnuteľností si vždy nájdu cestu na zoznamy dividendových akcií. Na to, aby jednotka mohla byť kvalifikovaná ako REIT, musí každoročne rozdeliť najmenej 90% svojich zdaniteľných príjmov akcionárom vo forme dividend. Preto v portfóliu investora zameraného na príjem nájdete niekoľko REIT.

Existuje však ešte niekoľko dôvodov, prečo investovať do CoreSite Realty. Za prvé, spoločnosť investuje do dátových centier, jednej z najhorúcejších oblastí rastu na svete. Podľa jedného článku sa predpokladá, že príjmy dátových centier budú rásť pri zloženej ročnej miere rastu (CAGR) na úrovni 6,7% a do roku 2030 dosiahnu približne bilión dolárov , čo je viac ako dvojnásobok hodnoty 466 miliárd dolárov v roku 2020.

Nie je prekvapením, že CoreSite vykázala v roku 2020 štyri prekonané zárobky na základe údajov Seeking alfa . Severná Virgínia, Los Angeles a San Francisco sú oblasťami, kde spoločnosť prevádzkuje väčšinu zo svojich 4,6 milióna čistých prenajímateľných štvorcových stôp v prevádzkach.

Teraz si povieme niečo o dividendovom výnose, ktorý je vo výške 4,3%. Ak vezmeme do úvahy povahu podniku, nie je prekvapujúce, že akcie COR vzrástli za jeden rok o 13,9%. S tým však má niečo spoločné aj vynikajúca štvrťročná dividenda 1,23 dolárov na akciu. Jej závideniahodný obchodný model je jedným z hlavných dôvodov, prečo sa spoločnosti podarilo zvýšiť jej distribúciu v roku 2020, čo je jeden z mála prípadov počas pandémie Covid-19.

Dividendový výnos: 7,5%

päťročný graf Brookfield Property, zdroj: GOOGLE

Brookfield Property REIT (BPYU:NASDAQ)

Brookfield, rovnako ako CoreSite, je tiež obľúbenou REIT pre investorov zameraných na príjem. Jeho obchodný model sa však dosť líši od obchodného modelu CoreSite, pretože sa zameriava na maloobchodné nehnuteľnosti, a nie na dátové centrá. Jej portfólio zahŕňa 124 maloobchodných nehnuteľností s hrubou prenajímateľnou plochou okolo 121 miliónov štvorcových stôp.

Napriek všeobecnej viere, maloobchod nie je mŕtvy. Po nakupujúcich, ktorí sa chcú dostať späť do diania, existuje pentemický dopyt, akonáhle pandémia skončí. Elektronický obchod je sekulárnym trendom a spoločnostiam ako Amazon (NASDAQ: AMZN ) a Alibaba (NYSE: BABA ) sa bude dariť aj v budúcnosti. To však neznamená, že sa do vášho miestneho obchodného centra čoskoro dostanete.

Avšak bez ohľadu na to, čo si myslíte o samotnej spoločnosti a jej vyhliadkach, tento zoznam sa týka dividendových akcií. V tomto ohľade je BPYU vynikajúcou akciou, ktorú môžete mať vo svojom portfóliu. Výplata dividendy je solídnych 7,36%. Napriek zdôraznenému výhľadu spoločnosť v minulom roku pokračovala v distribúcii. Tento druh záväzku je presne to, čo vo svojom portfóliu potrebujete.

Dividendový výnos: 7,09 %

päťročný graf At&T, zdroj: GOOGLE

AT&T (T:NYSE)

AT&T je druhý najväčší americký bezdrôtový operátor. Verizon (NYSE: VZ ), T-Mobile (NASDAQ: TMUS ) a AT&T majú tento segment uzamknutý. Úžasných 40% jej celkových výnosov pochádza z tohto segmentu. AT&T však určite nie je poník s jedným trikom. Jedným z jeho najväčších segmentov je spotrebiteľ a zábava, medzi ktoré patrí aj WarnerMedia.

Pod strechou máte mediálne aktíva ako HBO, káblové siete Turner a štúdiá Warner Brothers. V poslednej dobe tento segment priniesol veľa rozruchu vďaka službe HBO Max, predplatnej streamovacej službe videa na požiadanie, ktorú spustila spoločnosť AT&T ako odpoveď na Netflix (NASDAQ: NFLX ). Spoločnosť Warner Bros. oznámila, že všetky svoje filmy uvedie v roku 2021 súčasne na HBO Max a v kinách. To by určite malo pomôcť pri generovaní čísel predplatiteľov.

5G sa navyše stane veľkou časťou podnikania vpred. Je to jedna z oblastí s vysokým rastom, ktorú môže spoločnosť využívať vpred. Bezdrôtový operátor má najrýchlejšiu celoštátnu 5G sieť založenú na dátach Ookla a agresívne vynakladá prostriedky na získanie väčšieho množstva 5G spektra. Spoločnosť celkovo strieľa na všetky strany a za posledné tri štvrťroky údaje Refinitivu ukazujú, že vykazovala prekonanie odhadov zisku.

Teraz si povieme niečo o dividende. Za posledných 10 rokov (a viac) spoločnosť postupne rástla. Vzhľadom na obchodný model spoločnosti môžeme očakávať ešte niekoľko rokov dôsledného rastu dividend.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár