7 dividendových akcií, ktorým môžete dôverovať pri odchode do dôchodku

Akcie Americké akcie Banky Dividendy Financie Služby Zdravotníctvo

Druhá časť

Investovanie dividend už nie je také sexi ako predtým. Dnešné trhy sú hyperbolické. Keď väčšina akcií zažíva exponenciálne zhodnocovanie kapitálu, väčšina investorov investuje do dividend. Úplné ignorovanie dividendových akcií však nie je receptom na úspech.

Iba spoločnosť so solídnymi základmi, stabilnými obchodnými modelmi a vynikajúcimi vyhliadkami si môže dovoliť naďalej vyplácať miliardy dolárov z distribúcií. Pri solídnych výkonoch bude nasledovať zhodnotenie kapitálu. Pravda, nemusí to byť také úžasné ako Tesla (NASDAQ: TSLA ) alebo Nio (NYSE: NIO ). Ale môžu byť dostatočne stabilné na to, aby vám nedali spať. Z dlhodobého hľadiska je to efektívny spôsob rozhodovania, kam vložiť svoj kapitál, a dokonale vás pripraví na dôchodok.

Keď nemáte čas oslavovať svoje roky západu slnka, poslednou vecou, ​s​ktorou si musíte robiť starosti, sú správy, ktoré ovplyvnia vaše portfólio a spália polovicu vašich investícií. Tam vám tieto dividendové akcie výrazne uľahčia život. Navyše, ako ukazuje nasledujúci graf, tieto akcie tiež prekonali S&P 500 spravodlivou maržou, čo dokazuje, že pri dobrom výkone bude nasledovať zhodnotenie kapitálu.

Predtým, ako prejdeme k zoznamu, je dôležité zdôrazniť, že žiadna zo spoločností v tomto zozname nie je akciou s malou kapitalizáciou. V tomto segmente sa nachádza niekoľko skrytých drahokamov. Tento zoznam však nie je o týchto spoločnostiach, predovšetkým preto, že veľká trhová kapitalizácia vám dá pocit stability a výkonu.

  • Shell Midstream Partners LP (NYSE:SHLX)
  • CoreSite Realty (NYSE:COR)
  • Brookfield Property REIT (NASDAQ:BPYU)
  • AT&T (NYSE:T)
  • Gladstone Investment Corp (NASDAQ:GAIN)
  • Pfizer (NYSE:PFE)
  • B. Riley Financial (NASDAQ:RILY)

Dividendový výnos:   5,68%

päťročný graf Gladstone Investment, zdroj: GOOGLE

Gladstone Investment (GAIN:NASDAQ)

Je ťažké kategorizovať Gladstone ako niečo iné ako vynikajúcu investíciu vzhľadom na jeho obchodný model. Spoločnosť pre rozvoj podnikania investuje do dlhových cenných papierov a majetkových cenných papierov, ktoré pre svoje portfólio považuje za atraktívne. Tento prístup umožňuje stabilný hotovostný tok a zisky, ktoré akcionárom poskytujú dlhodobé zhodnotenie kapitálu a dividendy.

Tu je potrebné poznamenať, že spoločnosť je mesačným platcom dividend spolu so špeciálnymi dividendami. Rovnako ako niekoľko ďalších členov tohto zoznamu dividendových akcií, ani spoločnosť minulý rok neznížila svoje výplaty.

Dividendový výnos:  3,89%

päťročný graf Pfizer, zdroj: GOOGLE

Pfizer (PFE:NYSE)

Kupodivu má Pfizer medziročný pokles o 3,2%. Vakcína Pfizer a BioNTech  (NASDAQ: BNTX ) na Covid-19 získala kvôli svojej 95%-nej účinnosti povolenie na núdzové použitie (EUA). Investičný analytik  z Morgan Stanley predpokladá, že farmaceutický gigant dostane v roku 2021 19 miliárd dolárov a v rokoch 2022 a 2023 ďalších 9,3 miliárd dolárov za vakcínu. Ak vezmeme do úvahy toto všetko, akcie PFE by mali stúpať. Ale nie je to tak.

Zrejme je to kvôli tomu, že maloobchodníci si zarezervovali svoje zisky po tom, čo sa akcie minulý rok stali hyperbolickými. Akcie PFE však zostávajú vynikajúcou investíciou, a to nielen z dôvodu ich dividendy. Výplaty v minulom roku vzrástli o 5,6%  a za posledných 10 rokov priemerne vzrástli o 6,9% . Oceňovanie láka aj týmto. Akcie PFE sa obchodujú iba za 10,8-násobok forwardového P/E.

Dividendový výnos: 3,05%

päťročný graf B. Riley Financial, zdroj: GOOGLE

B. Riley Financial (RILY:NASDAQ)

B. Riley Financial je nezávislá investičná banka poskytujúca škálu služieb pre korporátnych, inštitucionálnych klientov a klientov s vysokým čistým imaním. Jej segment kapitálových trhov dosahuje najväčšie príjmy. Vyššie príjmy spoločnosti však zvyšuje aj niekoľko ďalších oblastí podnikania, ako sú aukčné a likvidačné a hodnotiace služby.

Ak vezmeme do úvahy povahu majetku tohto podniku, nie je prekvapujúce, že sa diverzifikovanej spoločnosti poskytujúcej finančné služby darí. Za posledný rok vzrástol predaj o 38,4%. Jeho hrubá marža medzitým predstavuje závideniahodných 87,2% a prevádzková marža 39,8%. Nedávno zvýšili svoju dividendu o 33% a výplata je veľmi zvládnuteľných 15,5%.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár