7 dividendových akcií na nákup s vysokou návratnosťou na váš bankový účet

Akcie Americké akcie Dividendy Financie Priemysel Reality Technológie

Prvá časť

Tento článok vám predstaví sedem akcií, ktoré majú trhovú kapitalizáciu najmenej 2 miliardy dolárov.

Zoznam týchto akcií nám vytvorí rebríček dividendových výnosov. Aby to bolo jednoduchšie, bude tu jedna akcia s dividendovým výnosom okolo 1,5% (medzi 1 – 2%), druhá akciu s výnosom okolo 2,5% atď.

Väčšina z týchto akcií bude behom na dlhú trať. Žiadna z týchto akcií nie je návodom k rýchlemu zisku.

Skvelá vec na celkovej návratnosti je, že niekedy na výsledku majú veľkú úlohu dividendy a niekedy je to práve zhodnotenie kapitálu. Tu je 7 dividendových akcií, ktoré si môžete kúpiť, ktoré vám môžu priniesť vyššie výnosy:

  • Tractor Supply (NASDAQ: TSCO)
  • Intel (NASDAQ: INTC)
  • 3M. (NYSE: MMM)
  • Apollo Global Management (NYSE: APO)
  • AbbVie (NYSE: ABBV)
  • Bank of Nova Scotia (NYSE: BNS)
  • Simon Property Group (NYSE: SPG)

Napokon…všetko je o celkovej návratnosti.

päťročný graf Tractor Supply, zdroj: GOOGLE

Tractor Supply (TSCO:NASDAQ)

Výnos dividendy: 1,1%

Pozrime sa na dátum 18. marec 2015. Tractor Supply bola jednou z troch nových akcií pridaných do indexu S&P 500. Akcia TSCO odvtedy narástla o 70%. To je porovnanie s mizerným 25%-ným výnosom pre SPDR S&P 500 ETF Trust (NYSEARCA: SPY).

Pohľad do súčasnosti – október 2020. Dividendový výnos spoločnosti Tractor Supply je o niečo viac ako 1%. V poslednom štvrťroku zaznamenala spoločnosť Tractor Supply rast tržieb o 30,5% (vďaka trojcifernému rastu predaja v oblasti online obchodu) s 56%-ným nárastom prevádzkových výnosov.

1%-ný dividendový výnos vás neurobí bohatým, ale je pekné ho mať, keď čakáte na ďalší rast TSCO.

päťročný graf Intel, zdroj: GOOGLE

Intel (INTC:NASDAQ)

Výnos dividendy: 2,4%

Zatiaľ čo Nvidia (NASDAQ:NVDA) oznámila prevzatie britského výrobcu čipov Arm Holdings v hodnote 40 miliárd dolárov, spoločnosť Advanced Micro Devices (NASDAQ: AMD) rokuje o kúpe Xilinx (NASDAQ: XLNX) za 30 miliárd dolárov, akvizícia Mobileye spoločnosťou Intel v hodnote 15 miliárd dolárov v roku 2017 vyzerá momentálne sľubne.

Vďaka voľným hotovostným tokom spoločnosti Intel je to však oveľa atraktívnejšie, ako sú investori ochotní pripustiť. Intel mal výnos FCF 9,3%, čo je takmer sedemnásobok hodnoty Nvidia.

V dnešnej dobe, keď sa podniky a zákazníci snažia udržať hlavu nad vodou, je voľný hotovostný tok zásadným aspektom úspešnej obchodnej operácie. Intel nemusí rásť ako Nvidia alebo AMD, ale stále má veľa želiezok v ohni, v neposlednom rade je to technológia autonómneho riadenia spoločnosti Mobileye.

Najlepším prehreškom spoločnosti Intel môže byť v súčasnosti 2,4% dividenda a predstavuje najlepšiu obranu spoločnosti Intel, ktorú predstavuje tento zdravý dividendový výnos.

Je to dlhodobá akcia, počas ktorej dostanete zaplatené úroky vo výške 2,4% z vašej vloženej hotovosti. Koľko sporiacich účtov sa môže porovnávať s týmto druhom úrokovej sadzby?

päťročný graf 3M, zdroj: GOOGLE

3M (MMM:NYSE)

Výnos dividendy: 3,4%

Niet pochýb o tom, že spoločnosť 3M zaznamenala lepšie dni, pokiaľ ide o zhodnotenie kapitálu. Za posledné tri roky dosiahla anualizovaný celkový výnos -5,1%, čo je o 18 percentuálnych bodov horšie ako na celom americkom trhu a to aj vrátane dividendového výnosu.

V auguste spoločnosť dosahovala výnos 3,6%, takže akcie MMM za tých sedem týždňov mierne vzrástli.

3M je vynikajúci nákup, ak je pod 145 dolárov. V auguste sa obchodovala okolo 164 dolárov.

Nedávno Josh Enomoto zaradil 3M do skupiny siedmich hodnotných akcií, ktoré môžete kúpiť na nadhodnotenom trhu. 15. októbra Enomoto napísal:

„Akcie MMM od marca zväčša šliapali vyššie. Podľa môjho názoru by to mohlo ísť ešte vyššie. Musíme si uvedomiť, že na základe dlhodobých sociálnych dôsledkov chrípky v roku 1918 sme mohli vidieť pretrvávajúce zmeny správania v novej norme.“

Hovoril o obmedzení spoločnosti, založenom na maskách lekárskej kvality na ochranu dýchacích ciest – N95. Samozrejme – 3M je oveľa viac ako masky N95.

3M predstavuje miesto medzi zdravým dividendovým výnosom a budúcim potenciálom zhodnotenia kapitálu. Nehovoríme, že zbohatnete na 3M, ale určite budete v poriadku v prostredí s nízkou úrokovou mierou, akú máme v súčastnosti.

päťročný graf Apollo Global Management, zdroj: GOOGLE

Apollo Global Management (APO:NYSE)

Výnos dividendy: 4,8%

Ak nepoznáte Apollo Global Management – tak je to newyorský manažér alternatívnych investícií založený legendárnym investorom Leonom Blackom. So spravovanými aktívami v objeme 414 miliárd dolárov investuje do alternatívnych úverov, súkromného kapitálu, realitných aktív a iných ďalších investičných aktív.

Apollo sa nedávno pripojilo k fenoménu spoločnosti SPAC (Special Purpose Company) predajom 75 miliónov kusov za 10 dolárov na jednotku. Spoločnosť Apollo Strategic Growth Capital (NYSE:APSG.U) plánuje použiť hrubý výnos vo výške 750 miliónov dolárov na nájdenie zaujímavého podniku, s ktorým by sa mohla spojiť.

Od svojho založenia v roku 1990 investuje do viac ako 150 spoločností. V roku 2017 získala pre svoj štvrtý súkromný kapitálový fond 24,7 miliárd dolárov.

Vie, ako nájsť podniky na kúpu, ktorý dodá akcionárom. Aj keď niet pochýb, riziká spojené s vlastníctvom alternatívneho správcu aktív sú väčšie ako vlastníctvo spoločnosti 3M.

Doterajší pokles o 16,1% do 15. októbra (vrátane dividend) je dividendový výnos spoločnosti Apollo o 27% nižší ako päťročný priemer 6,6%. Z hľadiska hľadania nedocenených hodnôt dividend je to dokonalý scenár na dlhodobé zarábanie.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár