7 dividendových akcií pre stabilný príjem

Akcie Americké akcie Dividendy Financie Reality Technológie Zdravotníctvo

Druhá časť

Limit je dole. Zdá sa, že tieto tri slová boli vyslovené za minulý týždeň viac ako za posledné desaťročie. A pre trh to je vždy výzva.

Ako však vieme – pre každú akciu existuje reakcia. A niekedy sa tieto akcie a reakcie odohrávajú dlhšiu dobu.

Uvažujme o odkúpeniach. Zvyšujúcich sa pomeroch cena-zisk. Politike centrálnych bánk budovanej skôr v rámci trhu ako v rámci hospodárstva. Všetci chcú zarábať peniaze.

Ale to nie je koniec sveta. Je to ten správny čas hľadať príjem. Úprimne povedané, na zozname, ktorý je určený najmä investorom, ktorý sa zaoberajú rastom, je dôležitý stabilný stav akcií, ktoré ponúkajú rast aj dividendy. Naozaj to pomáha vyrovnať výnosy portfólia na všetkých druhoch trhov.

Sedem dividendových akcií pre stabilný príjem, ktoré sú uvedené nižšie, vám pomôže prejsť týmito problémovými obdobiami. Aj keď sa práve teraz nekupujú, oplatí sa im venovať pozornosť hneď, ako sa trhy poberú tým správnym smerom.

päťročný graf BlackRock, zdroj: GOOGLE

BlackRock (BLK:NYSE)

Výnos z dividend: 3,5%

BlackRock (NYSE: BLK) je najväčší správca aktív na svete s približne 7,5 biliónmi dolárov.

K tejto veľkosti spravovaných aktív sa samozrejme nedostanete otvorením účtov pre jednotlivých investorov po celom svete. BLK je významným inštitucionálnym hráčom, ktorý si vybudoval svoju inštitucionálnu stránku tým, že získal veľkú časť správy investícií Merrill Lynch Investment Management a Barclay’s Global Investors.

BLK bola do roku 2009 najväčšou spoločnosťou zaoberajúcou sa správou investícií na svete. Po akvizícii spoločnosti Barclay kúpila aj spoločnosť iShares, jednu z najväčších spoločností obchodujúcich s fondmi na svete.

BLK je silná spotrebiteľská a inštitucionálna investičná spoločnosť a mnohé z jej ETF sú v dôchodkových portfóliách investorov, najmä s dominanciou indexových fondov.

Ide o to, že ak veríte na trhy, BLK je skvelá voľba. Akcia poskytuje solídnu dividendu vo výške 3,5%. Dokonca aj na tomto chaotickom trhu je BLK odporúčaná ako „buy“.

päťročný graf Johnson & Johnson, zdroj: GOOGLE

Johnson & Johnson (JNJ:NYSE)

Výnos z dividend: 2,8%

Johnson & Johnson (NYSE: JNJ) existuje už od roku 1886. Ak hľadáte stabilnú spoločnosť, ktorá dokáže dosiahnuť rast a príjmy, existuje len niekoľko konzistentných spoločností ako je napríklad aj táto.

V skutočnosti to nie je len dividendový aristokrat (spoločnosť, ktorá zvyšuje dividendu viac ako 25 rokov po sebe), je to aj dividendový kráľ. Tento rok bude 57. rokom v rade, kedy JNJ zvýšila svoju dividendu.

To je celkom slušný rekord.

Má spotrebiteľské odvetvie s obrovským majetkom značiek, ako aj farmaceutické odvetvie. V posledných rokoch vyprodukovali niektoré významné lieky a udržujú si svoje meno.

Akcie v posledných 12 mesiacoch klesli o menej ako 5%.

Jej dividenda 2,8% je výrazne nad infláciou a je približne taká stabilná, ako len dividenda môže byť.

päťročný graf Blackstone Group, zdroj: GOOGLE

Blackstone Group (BX:NYSE)

Výnos z dividend: 5,2%

Blackstone Group (NYSE: BX) je významnou investičnou spoločnosťou v oblasti private equity a najväčšou alternatívnou investičnou spoločnosťou na svete.

Alternatívne investície sú investície do iných tried aktív – mimo akcií, dlhopisov a hotovosti – takže sú to napríklad nehnuteľnosti, komodity a drahé kovy.

Všeobecne povedané, BX zriaďuje fond private equity a do fondu investujú inštitucionálni investori. Napríklad BX má fond REIT, ktorý je kompiláciou špecializovaných REIT a vlastností, ktoré zostavila (alebo vlastní). Tento fond má špecifický investičný limit pre externých investorov. Po dosiahnutí tohto cieľa financovania je tento fond uzavretý pre nových investorov.

Vyvíja tiež produkty a stratégie pre hedžové fondy a ostatných inštitucionálnych klientov.

Akcia sa za posledných 12 mesiacov zvýšila o 30%, aj keď medziročne je o 25% nižšie. V súčasnosti sa však obchoduje s P / E 17 a prináša štedrú dividendu 5,2%. 

päťročný graf Flir systems, zdroj: GOOGLE

Flir systems (FLIR:NASDAQ)

Výnos z dividend: 2,1%

Flir Systems (NASDAQ: FLIR) je firma, ktorá sa zameriava na vytváranie špičkových zobrazovacích technológií, ktoré detekujú ľudí, objekty a látky, ktoré by ľudské oko nevidelo.

Skratka pochádza z „forward looking infrared radar (infračervený radar zameraný na budúcnosť)“, s ktorým začala spoločnosť FLIR svoju cestu. Počas konfliktov v Iraku a Afganistane, keď sa bezpilotné lietadlá stali neoddeliteľnou súčasťou operačného divadla, sa na bezpilotných kamerách používala technológia FLIR na vyhľadávanie ľudí, výbušnín a materiálov.

Tieto technológie potom prispôsobila na použitie mnohými nebojovými spôsobmi. Napríklad kamery FLIR sa dajú využiť rôzne – či komerčne či rekreačne. Tieto systémy sú napríklad na budovách ideálne pre odľahlé oblasti, kde väčšina kamier nevidí dobre.

Sú tiež čoraz užitočnejšie pre prvých respondentov. Hasiči sa napríklad môžu pozerať do horiacej budovy, aby zistili, či tam sú nejakí ľudia a namiesto hľadania miestností sa rýchlo zamerajú na nich. Alebo pri veľkých lesných požiaroch vidia, kde môžu byť extrémne horúce miesta, ktoré nie sú pre človeka viditeľné.

A čo viac, jej produkty sú skonštruované hlavne pre boj a vojsko, takže sú odolné, spoľahlivé a čo najmodernejšie.

Akcie boli v posledných týždňoch tvrdo zasiahnuté a padli blízko dna. Odvetvia obrany a bezpečnosti sú vždy dobré pre oživenie previsnutej ekonomiky. Jej dividenda 2,1% vám pomôže počkať na jej ozdravenie.

Pokiaľ ide o ďalší vývoj, kľúčovým motorom ekonomiky bude mimoriadny vývoj vo svete bezdrôtovej internetovej infraštruktúry.

5G je práve teraz pre investorov neuveriteľnou príležitosťou

Do dvoch rokov bude väčšina mobilných telefónov používať 5G a bude schopná bezdrôtovo spracovať televízne vysielanie. S 5G budeme mať rýchlosti káblového modemu na akomkoľvek zariadení a nemusíte sa zapojiť. Čo je veľký problém pre vidiecke oblasti – tie isté oblasti, ktoré sú tiež kľúčové pre znovuzvolenie prezidenta Donalda Trumpa. Trump tým, že posunie 5G nad bránkovú čiaru, získa veľkú výhru pre svoju základňu – a uštedrí tvrdú ranu čínskym súperom ako je Huawei Technologies.

Ale, vo všeobecnom obraze, je 5G oveľa viac ako len obchodná vojny či rýchlejšie sťahovanie. Pretože 5G je 100-krát rýchlejšie ako 4G, umožní internetovým zariadeniam pracovať v reálnom čase. Tento pokrok je pre technologické spoločnosti menič hry.

Keďže trh s 5G infraštruktúrou bude v nasledujúcich 10 rokoch rásť ročným tempom 67%, celý trh sa zvýši zo 780 miliónov na takmer 48 miliárd dolárov. Táto zostava je miestom, kde teraz existuje príležitosť s akciami 5G.

Káblové spoločnosti môžu urobiť všetko, čo je v ich silách, aby sa bránili optickými vláknami, ale akonáhle bude mať trh ultra rýchle 5G, nemôžu s ním súťažiť. Takto bude infraštruktúra 5G mať viac podielu na trhu od spoločností poskytujúcich širokopásmové káblové pripojenie.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár