7 dividendových akcií pre stabilný príjem

Akcie Americké akcie Dividendy Financie Technológie

Prvá časť

Limit je dole. Zdá sa, že tieto tri slová boli vyslovené za minulý týždeň viac ako za posledné desaťročie. A pre trh to je vždy výzva.

Ako však vieme – pre každú akciu existuje reakcia. A niekedy sa tieto akcie a reakcie odohrávajú dlhšiu dobu.

Uvažujme o odkúpeniach. Zvyšujúcich sa pomeroch cena-zisk. Politike centrálnych bánk budovanej skôr v rámci trhu ako v rámci hospodárstva. Všetci chcú zarábať peniaze.

Ale to nie je koniec sveta. Je to ten správny čas hľadať príjem. Úprimne povedané, na zozname, ktorý je určený najmä investorom, ktorý sa zaoberajú rastom, je dôležitý stabilný stav akcií, ktoré ponúkajú rast aj dividendy. Naozaj to pomáha vyrovnať výnosy portfólia na všetkých druhoch trhov.

Sedem dividendových akcií pre stabilný príjem, ktoré sú uvedené nižšie, vám pomôže prejsť týmito problémovými obdobiami. Aj keď sa práve teraz nekupujú, oplatí sa im venovať pozornosť hneď, ako sa trhy poberú tým správnym smerom.

päťročný graf AT&T, zdroj: GOOGLE

AT&T (T:NYSE)

Výnos z dividend: 6,6%

AT&T (NYSE: T) netreba predstavovať. V podstate to bola jediná národná telefónna spoločnosť v Spojených štátoch a najväčšia telefónna spoločnosť na svete až do jej zlomu v roku 1984.

To však sotva spomalilo akcie AT&T.

Odvtedy sa prostredníctvom svojej mobilnej siete opäť stala hlavnou národnou silou. A iróniou je, že väčšina Baby Bells, ktorým sa T otočila chrbtom, sa znova stali súčasťou T. A jej hlavný konkurent Verizon (NYSE: VZ), ktorý je „spinoff-om“ AT&T, si vybudoval svoju ríšu s ostatnými Baby Bells.

Teraz je spoločnosť AT&T jedným z lídrov v oblasti spotrebiteľských 5G v USA. Jedná sa o veľmi konkurenčný závod a spoločnosť T pracuje potichu, aby sa pripravila na spustenie svojej technológie v širokej mierke.

Jej 6,6%-ná dividenda je veľmi atraktívna, pretože je bezpečná a strojnásobí (možno aj viac-znásobí) mieru inflácie.

päťročný graf Stag Industrial, zdroj: GOOLE

Stag Industrial (STAG:NYSE)

Výnos z dividend: 6,9%

Stag Industrial (NYSE: STAG) nemusí byť tak známa ako AT&T, ale má dobré predpoklady pre ďalšiu vlnu digitálnej revolúcie.

Ide o investíciu do nehnuteľností (REIT), ktorá sa zameriava na vlastníctvo a prevádzku priemyselných nehnuteľností pre nájomcov.

Teraz, keď sa nachádzame v ére elektronického obchodu, sa najväčšou výzvou stala logistika. Ale namiesto toho, aby ste hľadali najlepšiu logistickú spoločnosť, prečo nenájsť spoločnosť, ktorá prenajíma všetky tieto spoločnosti či sklady blízko poslednej distribučnej míle?

Táto spoločnosť má dve výhody. Po prvé, je to spoločnosť so sídlom v USA, ktorá pôsobí na základe sily – a odolnosti – amerického hospodárstva. Po druhé, je to v jednom z „hot“ odvetví pre nasledujúce desaťročie.

Akcie boli zasiahnuté nedávnym odpredajom, ale v súčasnosti poskytujú dividendu 6,9% a elektronický obchod môže rásť vzhľadom na problémy, ktoré priniesol koronavírus z Číny. Navyše, z dlhodobého hľadiska bude kľúčový technologický pokrok poháňať silné internetové spoločnosti ešte vyššie.

päťročný graf AVX, zdroj: GOOGLE

AVX (AVX:NYSE)

Výnos z dividend: 2,1%

AVX (NYSE: AVX) existuje už od roku 1972, napriek tomu existuje veľká šanca, že ste o ňom nikdy nepočuli.

Je to takých 20% hore za rok a takmer 6% za posledný mesiac viac. V súčasnosti nie je veľa akcií, ktoré by to mohli povedať. Je pravda, že v minulom roku mohli byť akcie až o 20% vyššie, ale pravdepodobne to bolo predtým než poklesli. 

AVX vyrába elektrické komponenty pre automobilový a telekomunikačný sektor. Elektrické komponenty na mäso a zemiaky, ktoré nemenia svet, ale zlepšujú fungovanie.

Akcie v súčasnosti prinášajú dividendu 2,1%, ktorá je stále vyššia ako inflácia, a prináša tiež solídny rast, ktorý pokračuje aj na tomto trhu.

Akcie sa navyše obchodujú pri súčasnom pomere cena / zisk 18, čo znamená, že sa nebude predávať za primeranejšiu cenu. Je teda cenovo dostupná a naďalej rastie.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár