7 dividendových akcií s nízkym výplatným pomerom

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Priemysel Telekomunikácie

Pomer výplaty je kľúčovým ukazovateľom pre príjmy.

Výplaty dividend môžu byť pre investorov spoľahlivým zdrojom príjmu. Dividenda má však rovnakú bezpečnosť ako spoločnosť, ktorá ju vypláca. Keď sa spoločnosť dostane do finančných problémov, zníženie dividend je často jedným z prvých spôsobov, ako zastaviť „krvácanie“ spoločnosti. Jedným z rýchlych spôsobov, ako posúdiť spoľahlivosť dividend, je pozrieť sa na výplatný pomer akcií a percentuálny podiel zisku spoločnosti, ktorý sa zaviazal k dividendám. Všeobecne platí, že čím nižší je výplatný pomer, tým je dividenda bezpečnejšia. Podľa nášho zdroja je tu sedem akcií na nákup s pomerom výplaty menším ako 40%.

ročný graf BMW, zdroj: GOOGLE

BMW (BMWYY)

BMW je nemecká luxusná automobilka, ktorá vlastní značky BMW a Rolls-Royce. Analytik Richard Hilgert hovorí, že spoločnosť BMW má silné značky, ktoré spoločnosti poskytujú cenovú silu a konkurenčné výhody. Jej celosvetová prítomnosť tiež poskytuje geopolitickú diverzifikáciu. Hilgert tvrdí, že akcie BMW sú „atraktívne ocenené“ vzhľadom na výnos akcie a jej prudký zisk. Napriek náročnému automobilovému trhu zaznamenala spoločnosť BMW v minulom štvrťroku solídne zisky a rast výnosov. BMW vypláca dividendy 4,3% a má výplatný pomer 22%. Spoločnosť Morningstar má hodnotenie akcií „buy“ a odhad reálnej hodnoty 44 dolárov pre akcie BMW.

ročný graf China Telecom, zdroj: GOOGLE

China Telecom (CHA:NYSE)

China Telecom je tretia najväčšia čínska telekomunikačná spoločnosť s viac ako 230 miliónmi mobilných predplatiteľov. Analytik Dan Baker tvrdí, že rast výnosov z mobilných služieb sa v poslednom štvrťroku spomalil na 4,4%, (z 5,6%) v prvej polovici roku 2019. Podľa neho však celkový rast výnosov zo služieb spoločnosti China Telecom v minulom štvrťroku (o 1,8%) predstihol jej dvoch väčších kolegov a spoločnosť získala 7 miliónov mobilných zákazníkov. China Telecom vypláca 3,5%-né dividendy s výplatným pomerom 36%. Spoločnosť Morningstar udala rating „buy“ a odhad reálnej hodnoty 63 dolárov pre akcie CHA.

ročný graf Enel Americas, zdroj: GOOGLE

Enel Americas (ENIA:NYSE)

Enel Americas je juhoamerický konglomerát elektrickej energie, ktorý pôsobí v Argentíne, Brazílii, Kolumbii a Peru. Analytik Charles Fishman hovorí, že spoločnosť Enel Americas poskytuje investorom vzácnu kombináciu hodnoty, rastu výnosov a dividendového výnosu. Predpokladá sa, že dopyt po elektrickej energii v uvedených štyroch krajinách bude v priemere z dlhodobého hľadiska v priemere 4% ročne (v porovnaní s menej ako 1%-ným ročným rastom v rozvinutých krajinách). Diverzifikácia spoločnosti tiež pomáha minimalizovať politické riziko. Enel Americas vypláca dividendy 3,7% s výplatným pomerom 36%. Spoločnosť Morningstar má pre akcie ENIA hodnotenie „buy“ a odhad reálnej hodnoty 13 dolárov.

ročný graf General Motors, zdroj: GOOGLE

General Motors (GM:NYSE)

Investori spoločnosti General Motors boli odsunutí na vedľajšiu koľaj, zatiaľ čo spoločnosť Tesla (TSLA) získala za posledných šesť mesiacov všetky trhové titulky a zisky. Analytik David Whiston však tvrdí, že akcie spoločnosti GM ponúkajú investorom oveľa vyššiu hodnotu na svojej súčasnej úrovni. Whiston tvrdí, že rok 2020 môže byť pre automobilových výrobcov ďalším ťažkým rokom, aj keď je štrajk v automobilovom priemysle ukončený, pretože pokles v ojazdených vozidlách znižuje ceny. Autonómna činnosť GM a jej 9%-ný podiel v spoločnosti Lyft (LYFT) však podľa neho predstavujú potenciálnu pozitívnu pozíciu. GM vypláca dividendy 4,3% s výplatným pomerom 27%.

Zdroj: finance.yahoo

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár