7 dividendových akcií s nízkym výplatným pomerom

Akcie Americké akcie Banky Dividendy Financie Ropa

Pomer výplaty je kľúčovým ukazovateľom pre príjmy.

Výplaty dividend môžu byť pre investorov spoľahlivým zdrojom príjmu. Dividenda má však rovnakú bezpečnosť ako spoločnosť, ktorá ju vypláca. Keď sa spoločnosť dostane do finančných problémov, zníženie dividend je často jedným z prvých spôsobov, ako zastaviť „krvácanie“ spoločnosti. Jedným z rýchlych spôsobov, ako posúdiť spoľahlivosť dividend, je pozrieť sa na výplatný pomer akcií a percentuálny podiel zisku spoločnosti, ktorý sa zaviazal k dividendám. Všeobecne platí, že čím nižší je výplatný pomer, tým je dividenda bezpečnejšia. Podľa nášho zdroja je tu sedem akcií na nákup s pomerom výplaty menším ako 40%.

ročný graf Marathon Petroleum, zdroj: GOOGLE

Marathon Petroleum (MPC:NYSE)

Marathon Petroleum vlastní 16 ropných rafinérií a je jedným z najväčších rafinérií v USA. Analytik Allen Good tvrdí, že energetická spoločnosť má dobrú pozíciu na to, aby v roku 2020 mohla rásť aj v zlých makroprostrediach. Marathon prechádza od svojho maloobchodného predaja Speedway a podrobuje sa strategickému preskúmaniu svojho segmentu v strednej línii. Maraton vypláca dividendu 3,7% s výplatným pomerom 34%. Spoločnosť Morningstar udala rating „buy“ a odhad reálnej hodnoty 89 dolárov pre akcie MPC.

ročný graf Banco Santander, zdroj: GOOGLE

Banco Santander (SAN:BME)

Banco Santander je najväčšou španielskou bankou, ale viac ako 70% jej príjmov pochádza z medzinárodných trhov. Európske banky čelia výzve v dôsledku zlého prostredia, ale spoločnosť Santander je silne vystavená zahraničným trhom s vyšším rastom. Analytik Johann Scholtz tvrdí, že zameranie Santander na retailové bankovníctvo a jej geografická diverzifikácia ju odlišujú od problémov európskych kolegov. Okrem toho má vedenie dlhoročné skúsenosti s inteligentnými akvizíciami, ktoré vytvárajú istú hodnotu pre akcionárov. Santander vypláca dividendy 6,4% s výplatným pomerom 37%. Spoločnosť Morningstar udelila rating „buy“ a odhad reálnej hodnoty 5,60 dolárov pre akcie SAN.

ročný graf Mitsubishi UFJ Financial Group, zdroj: GOOGLE

Mitsubishi UFJ Financial Group (8308:TYO)

Mitsubishi UFJ Financial je najväčšou japonskou finančnou inštitúciou. Analytik Michael Makdad tvrdí, že zložité prostredie pre japonské banky bude pravdepodobne pokračovať aj v nasledujúcich rokoch. To znamená, že Mitsubishi má jedny z najlepších hodnôt medzi akciami svetových bánk. Mitsubishi má tiež významný podiel na trhu vo viacerých pod-bankových regiónoch v juhovýchodnej Ázii, čo by mohlo poskytnúť príležitosti na dlhodobý rast výnosov. Zámorské pôžičky teraz predstavujú 40% z celkových úverov. Mitsubishi vypláca dividendy 3,3% s výplatným pomerom 27%. Spoločnosť Morningstar dala rating „buy“ a odhad reálnej hodnoty 6,77 dolárov pre akcie MUFG.

Zdroj: finance.yahoo

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár