7 dividendových akcií s ratingom A na nákup v 4. štvrťroku

Akcie Americké akcie Dividendy Služby Spotrebiteľský sektor

Druhá časť

V súčasnosti sa toho deje veľa. Inflácia sa stáva problémom a globálny dodávateľský reťazec sa ešte musí zotaviť z pandémie, čo vedie k nedostatku produktov. Polovodičov je naďalej nedostatok, čo zhoršuje problémy s dodávkami – najmä pokiaľ ide o spotrebnú elektroniku a autá. Federálna vláda sa snaží schváliť veľké zákony. V časoch, ako je tento, mnoho investorov obracia svoju pozornosť na dividendové akcie.

Spoločnosti, ktoré vyplácajú pravidelné dividendy, bývajú stabilné a ziskové. Ich akcie menej trpia kolísaním cien. Tým sa zníži vaše riziko v neistých časoch. Týchto sedem dividendových akcií patrí medzi najlepšie na nákup v 4. štvrťroku 2021.

  • AbbVie (NYSE:ABBV)
  • Aflac (NYSE:AFL)
  • Allstate (NYSE:ALL)
  • Cincinnati Financial Corporation (NASDAQ:CINF)
  • Interpublic Group of Companies (NYSE: IPG)
  • Omnicom Group (NYSE:OMC)
  • Snap-on (NYSE:SNA)

Každá z týchto dividendových akcií je osvedčená výkonnosťou, ktorá v čase zverejnenia má hodnotenie „A“ od Dividend Grader.

Dividendový výnos: 2,96%

päťročný graf Interpublic Group, zdroj: GOOGLE

Interpublic Group (IPG:NYSE)

Aj v ťažkých časoch firmy propagujú svoje produkty. Možno ešte viac, keďže súťažia o peniaze spotrebiteľov. Vďaka tomu je Interpublic Group bezpečnou investíciou. Interpublic sa skladá zo skupiny marketingových a reklamných firiem. Celkovo prevádzkuje 90 skupín v 100 krajinách sveta.

Akcie IPG sa držali stabilne od roku 2017, ale počas pandémie narástli. Od krachu trhu v marci minulého roka IPG narástol o 205 % a oproti úrovniam pred pandémiou sa zvýšil o viac ako 50%. Spoločnosť uviedla, že tržby vzrástli v prvom polroku 2021 o 22,5 % v porovnaní s rovnakým obdobím pred rokom. Obchod je dostatočne silný na to, aby aktualizoval svoje usmernenia na zvyšok roka. IPG tiež vypláca dividendy investorom s dividendovým výnosom 2,96 %.

Dividendový výnos: 4,00%

päťročný graf Omnicom Group, zdroj: GOOGLE

Omnicom Group (OMC:NYSE)

Rovnako ako Interpublic Group, aj Omnicom Group je globálna skupina marketingových agentúr. Tú tvorí viac ako 1 500 agentúr v 70 krajinách. Na svojom zozname majú viac ako 5 000 klientov.

Vo svojom poslednom štvrťroku spoločnosť Omnicom uvádza, že jej príjmy sa odrážajú od „dipu“, ktorý utrpel počas najhoršej pandémie. V 2. štvrťroku vzrástol o 27,5% v porovnaní s 2. štvrťrokom 2020.

Akcie OMC boli tvrdo zasiahnuté kovidovým krachom trhu v roku 2020 a v minulom roku pokračovali v boji. V skutočnosti to nebolo až do konca októbra. Odvtedy je však v režime obnovenia. Za posledných 12 mesiacov vzrástla hodnota akcií o 50%.

Prečo je OMC na zozname dividendových akcií? Spoločnosť pozastavila svoju štvrťročnú dividendu za prvý polrok 2020, pretože prekonala dopad pandémie. Predtým však mala solídnu platobnú históriu. Omnicom nielenže obnovil svoju dividendu v októbri minulého roka, ale aj zvýšil výplatu od roku 2021. V tomto momente má OMC dividendový výnos 4,00 %.

Dividendový výnos: 2,32%

päťročný graf Snap-on, zdroj: GOOGLE

Snap-on (SNA:NYSE)

Snap-on je spoločnosť s dlhou históriou (od roku 1920) a takmer „zajatým“ trhom. Je to hlavný dodávateľ profesionálneho náradia pre odvetvia, ako je napríklad autoservis. Je pravda, že existujú obavy, že elektrické autá si budú vyžadovať menšiu údržbu. V priebehu rokov sa však Snap-on diverzifikoval a expandoval na trhy, ako je údržba lietadiel, katalógy elektronických dielov pre OEM, ponuky úverov pre zákazníkov a dokonca aj domáce náradie.

Akcie SNA zatiaľ v roku 2021 priniesli návratnosť 54%. Do roku 2020 naďalej vyplácali štvrťročné dividendy, pričom oproti roku 2019 dokonca výrazne zvýšili výplatu. V novembri minulého roka spoločnosť oznámila, že túto dividendu opäť zvýši na 1,23 dolárov na akciu. To bol nárast o 13,9%, čím sa aktuálny dividendový výnos SNA zvýšil na 2,32%.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár