7 dividendových akcií s ratingom A na nákup v 4. štvrťroku

Akcie Americké akcie Dividendy Financie Zdravotníctvo

Prvá časť

V súčasnosti sa toho deje veľa. Inflácia sa stáva problémom a globálny dodávateľský reťazec sa ešte musí zotaviť z pandémie, čo vedie k nedostatku produktov. Polovodičov je naďalej nedostatok, čo zhoršuje problémy s dodávkami – najmä pokiaľ ide o spotrebnú elektroniku a autá. Federálna vláda sa snaží schváliť veľké zákony. V časoch, ako je tento, mnoho investorov obracia svoju pozornosť na dividendové akcie.

Spoločnosti, ktoré vyplácajú pravidelné dividendy, bývajú stabilné a ziskové. Ich akcie menej trpia kolísaním cien. Tým sa zníži vaše riziko v neistých časoch. Týchto sedem dividendových akcií patrí medzi najlepšie na nákup v 4. štvrťroku 2021.

  • AbbVie (NYSE:ABBV)
  • Aflac (NYSE:AFL)
  • Allstate (NYSE:ALL)
  • Cincinnati Financial Corporation (NASDAQ:CINF)
  • Interpublic Group of Companies (NYSE: IPG)
  • Omnicom Group (NYSE:OMC)
  • Snap-on (NYSE:SNA)

Každá z týchto dividendových akcií je osvedčená výkonnosťou, ktorá v čase zverejnenia má hodnotenie „A“ od Dividend Grader.

Dividendový výnos: 4,83%

päťročný graf AbbVie, zdroj: GOOGLE

AbbVie (ABBV:NYSE)

AbbVie sa označuje ako „biofarmaceutická spoločnosť riadená výskumom“. Jej meno možno nemá také uznanie ako iné spoločnosti v tomto priestore, ale AbbVie nie je žiadny startup. Má 30 000 zamestnancov, svoje produkty predáva vo viac ako 175 krajinách a má trhovú kapitalizáciu vo výške 189,95 miliardy dolárov. 

AbbVie vyrába širokú škálu liekov vrátane Lupronu (verzia používaná na liečbu rakoviny prostaty, endometriózy a skorého nástupu puberty). Zameriava sa predovšetkým na liečbu ochorení obličiek, pečene, neurovedy, onkológie a zdravia žien. Spoločnosť má aj kozmetickú divíziu, ktorá vyrába botox.

V poslednom štvrťroku spoločnosť AbbVie vykázala príjmy vo výške 13,96 miliardy dolárov, čo predstavuje medziročný nárast o 33,9 %. Akcie ABBV vzrástli za posledných 12 mesiacov o 27,5%. Na tomto zozname je preto, že jej dividendový výnos je 4,83%.

Dividendový výnos: 2,34%

päťročný graf Aflac, zdroj: GOOGLE

Aflac (AFL:NYSE)

V búrlivých časoch bývajú poisťovne spoľahlivé. Možno nedosiahnu veľkolepé zisky, ale môžete sa spoľahnúť, že si aspoň udržia svoju pozíciu. Poistenie sa nepovažuje za luxus, takže zatiaľ čo ľudia môžu v ťažkých finančných časoch obmedziť jedlo, zdráhajú sa znížiť alebo zrušiť poistné krytie.

Spoločnosť Aflac vykázala za prvých šesť mesiacov roka 2021 tržby vo výške 11,4 miliardy dolárov, čo predstavuje medziročný nárast o 8,2 %. Za posledných 5 rokov priniesli akcie AFL návratnosť 60 %. Nie je to veľkolepé, ale ani nie zlé – a je to relatívne nízke riziko. Navyše Aflac od začiatku 90. rokov vypláca dividendy ako hodinky. Aktuálny dividendový výnos pre akcie AFL je 2,34 %.

Dividendový výnos: 2,78%

päťročný graf Allstate, zdroj: GOOGLE

Allstate (ALL:NYSE)

Allstate je ďalšia známa americká poisťovňa. Bola založená v roku 1931, v roku 1993 bola vyčlenená ako samostatná spoločnosť. Odvtedy vypláca pravidelné dividendy. Posledná ohlásená štvrťročná dividenda bola 81 centov, splatná 1. októbra. To bolo o 50 % vyššie ako to, čo spoločnosť vyplatila pred rokom.

Okrem 2,78%-ného dividendového výnosu, vďaka ktorému sa dostala na tento zoznam dividendových akcií, akcie ALL tiež slušne rástli. Za posledných 5 rokov sa investori tešili z výnosu 87%.

Dividendový výnos: 2,00%

päťročný graf Cinnicati Financial, zdroj: GOOGLE

Cincinnati Financial (CINF:NASDAQ)

Čo tak tretia poisťovňa pre tento zoznam? Cincinnati Financial, založená v roku 1950, sa zaoberá predovšetkým podnikateľským, osobným a životným poistením. V poslednom štvrťroku spoločnosť vykázala medziročný pokles čistého zisku o 23 %. Bolo to vysvetlené ako pretrvávajúca volatilita investičných ziskov a strát spôsobená zmenou účtovných metód prijatých v roku 2018.

Napriek pretrvávajúcej stagnácii v účtovníctve akcie CINF v roku 2021 zatiaľ narástli o 39 %. Čo je dôležitejšie, v kontexte tohto zoznamu spoločnosť vypláca pravidelné štvrťročné dividendy. Naposledy to bola platba 63 centov za akciu vyplatená 15. októbra. Dividendový výnos CINF tak dosiahol 2,00 %. Spoločnosť poznamenala, že táto platba predstavuje 61 rovných rokov zvyšovania ročných hotovostných dividend. Inými slovami, môžete sa spoľahnúť na to, že dostanete túto štvrťročnú platbu a môžete sa spoľahnúť, že bude každým rokom narastať.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár