7 dividendových akcií S&P500 na nákup s výnosom 4%

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Financie Technológie Zdravotníctvo

Druhá časť

Pre tých investorov, ktorí hľadajú príjem spolu so svojim zhodnotením kapitálu, vám portfólio SPDR S&P 500 High Dividend ETF (NYSEARCA: SPYD) ponúka nápady, kde hľadať dividendové akcie na nákup.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je spdr-logo.png
Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Snímka-obrazovky-2021-10-29-o-20.42.23-1024x349.png
päťročný graf SPDR S&P 500 High Dividend ETF, zdroj: GOOGLE

Fond obchodovaný na burze sleduje výkonnosť indexu S&P 500 High Dividend, zbierku 80 spoločností držaných v rámci indexu S&P 500, ktoré vyplácajú relatívne vysoké dividendy.

To, čo si jeden človek myslí, že je vysoké, nemusí byť to, čo si myslí druhý, že je vysoké, a naopak. V tomto článku teda je teda laťka na 4%. To je výrazne viac ako priemerný dividendový výnos indexu 1,28%. Výsledkom je, že riziko je tiež vyššie.

Nasledujúci zoznam spĺňa danú podmienku. 

  • Dow (NYSE: DOW)
  • Lumen Technologies (NYSE: LUMN)
  • Altria Group (NYSE: MO)
  • Kinder Morgan (NYSE: KMI)
  • Western Union (NYSE: WU)
  • AbbVie (NYSE: ABBV)
  • IBM (NYSE: IBM)

päťročný graf Kinder Morgan, zdroj: GOOGLE

Kinder Morgan (KMI:NYSE)

Dividendový výnos: 6,44%
Beta: 1.12
Odvetvie: energetika

KMI “opustila” svoj plynovodný a expanzívny projekt Trans Mountain a predala ho kanadskej vláde so ziskom 2,89 miliardy kanadských dolárov (3,07 miliardy dolárov). V tom čase mala čistý dlh 35,2 miliardy dolárov.

A ako je to dnes? Čistý dlh spoločnosti Kinder Morgan je 31,7 miliardy dolárov, čo je o 10% menej ako pred tromi rokmi. S rastúcimi cenami ropy však dokázal za tie roky svoj FCF zdvojnásobiť na 4,34 miliardy dolárov, čo by malo pomôcť urýchliť splatenie dlhu.

Je zaujímavé, že napriek tomu, že sa jeho FCF dramaticky zlepšuje, akcie KMI majú medziročne celkový výnos iba 23,6%, čo je v konečnom dôsledku za kolegami z tohto odvetvia aj s celým americkým trhom. Výsledkom je, že KMI má výnos FCF 11,8%, čo ho radí priamo na hodnotové územie.

KMI je 77. najväčší holding SPYD.

Z 27 analytikov pokrývajúcich akcie KMI je konsenzuálne hodnotenie “hold” s cenovým cieľom 18,50 dolára. V súčasnej dobe ponúka dobrú kombináciu príjmu a hodnoty. Je to teda zaujímavý nákup za súčasné ceny.

Dividendový výnos: 5,13%

päťročný graf Western Union, zdroj: GOOGLE

Western Union (WU:NYSE)

Dividendový výnos: 5,13%
Beta: 1,00
Odvetvie: finančné služby

Pôvodca CandyGram má v súčasnosti v globálnom obchode s prevodmi peňazí úspory z rozsahu, ktoré mu umožňujú naďalej prosperovať.

„Western Union je jasným lídrom v odvetví, kde veľkosť prináša významné výhody,“ poznamenal senior analytik spoločnosti Morningstar Brett Horn. „Posun priemyslu smerom k elektronickým metódam prevodu peňazí pravdepodobne obmedzí rast.” Medzitým jeho kolegyňa Susan Dziubinski v januári odporučila klientom, že „… nákladová výhoda spoločnosti napriek tomu zostáva značná“.

Remitencie ľuďom v menej rozvinutých krajinách predstavujú významnú časť hrubého domáceho produktu tých istých krajín. Remitencie napríklad predstavujú 22% HDP Salvadoru.

Je to lukratívny biznis.

Pokiaľ ide o SPYD, je to 78. pozícia.

Western Union vygeneroval 661,3 milióna dolárov v TTM FCF s výnosom FCF 7,6%. Western Union dosiahol medziročne celkový výnos 0,0%, čo zaostáva za celým americkým trhom o viac ako 20 percentuálnych bodov. Za posledných 10 rokov generuje ročný výnos len 5,7%.

Z 20 analytikov pokrývajúcich akcie WU je konsenzuálne hodnotenie „hold“ s cenovým cieľom 26 dolárov. A čo viac, dividendový výnos je veľmi atraktívny. 

Dividendový výnos: 4,54%

päťročný graf AbbVie, zdroj: GOOGLE

AbbVie (ABBV:NYSE)

Dividendový výnos: 4,54%
Beta: 0,80
Odvetvie: zdravotníctvo

Za takmer deväť rokov, odkedy spoločnosť vyčlenila spoločnosť Abbott Laboratories (ABT:NYSE), jej tržby v roku 2020 narástli o 149% na 45,8 miliardy dolárov.

Spoločnosť na svojej veľkosti rastu pokračuje v primeranom tempe. V roku 2020 vyplatila dividendy vo výške 7,72 miliardy dolárov a odkúpila svoje akcie za takmer 1 miliardu dolárov.

TTM vygenerovalo 19,6 miliardy dolárov v FCF, čo je dobré pre výnos FCF 10,2% a maržu FCF 36,5%.

Iste, rovnako ako mnohé akcie s veľkým limitom, má aj svoj podiel na problémoch-liečba psoriatickej artritídy prostredníctvom lieku Humira predstavuje takmer polovicu jej ročných tržieb-ale v podstate je to obrovský biznis, ktorý vypláca vynikajúcu dividendu, a napriek tomu zostáva hodnotnou hrou pre príjem a rast.

Analytici majú radi akcie spoločnosti ABBV. Z 23 krajín, ktoré ho pokrývajú, je konsenzuálne hodnotenie „overweight“ s cenovým cieľom 127,50 dolára, čo je výrazne nad jeho súčasnou cenou. Ide o 74. najväčšiu pozíciu v SPYD.

Dividendový výnos: 5,24%

päťročný graf IBM, zdroj: GOOGLE

IBM (IBM:NYSE)

Dividendový výnos: 5,24%
Beta: 1,21
Odvetvie: technológie

Umiestniť IBM na miesto akcie na nákup je rovnako úžasné ako výber Kinder Morgan. Odchod z IBM od Warrena Buffetta bol znakom, že vtedajšia generálna riaditeľka Ginni Romettyová nebola tým najlepším lídrom v technologickej spoločnosti.

Teraz, keď sa odsťahovala zo všetkých rolí v spoločnosti, vrátane pôsobenia vo funkcii riaditeľky, je tlak spoločnosti vlastniť kúsok cloudu vážny. Segment predstavoval 27 miliárd dolárov z jeho tržieb za 2. štvrťrok 2021, pričom vedúcou spoločnosťou bol Red Hat.

Za týmto účelom vyčleňuje Kyndryl, podnik v oblasti riadenej infraštruktúry, zameraný na cloud. Je to dobrá správa, ak ste trpezlivým akcionárom IBM.

Za posledných 10 rokov by vklad 10 000 dolárov na akcie IBM mal dnes hodnotu 11 571 dolárov.

Rovnakých 10 000 dolárov v Apple (AAPL:NASDAQ) by bolo 117 232 dolárov.

Zo 17 analytikov, ktorí sa na to zameriavajú, je konsenzuálne hodnotenie „hold“ s cenovým cieľom 149,50 dolára, ktorý je vyšší ako súčasná cena. Ide o 59. najväčšiu pozíciu v SPYD.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár