7 dividendových akcií S&P500 na nákup s výnosom 4% 4/5 (1)

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor Telekomunikácie Základné materiály

Prvá časť

Pre tých investorov, ktorí hľadajú príjem spolu so svojim zhodnotením kapitálu, vám portfólio SPDR S&P 500 High Dividend ETF (SPYD:NYSEARCA) ponúka nápady, kde hľadať dividendové akcie na nákup.

päťročný graf SPDR S&P 500 High Dividend ETF, zdroj: GOOGLE

Fond obchodovaný na burze sleduje výkonnosť indexu S&P 500 High Dividend, zbierku 80 spoločností držaných v rámci indexu S&P 500, ktoré vyplácajú relatívne vysoké dividendy.

To, čo si jeden človek myslí, že je vysoké, nemusí byť to, čo si myslí druhý, že je vysoké, a naopak. V tomto článku teda je teda laťka na 4%. To je výrazne viac ako priemerný dividendový výnos indexu 1,28%. Výsledkom je, že riziko je tiež vyššie.

Nasledujúci zoznam spĺňa danú podmienku. 

  • Dow (NYSE: DOW)
  • Lumen Technologies (NYSE: LUMN)
  • Altria Group (NYSE: MO)
  • Kinder Morgan (NYSE: KMI)
  • Western Union (NYSE: WU)
  • AbbVie (NYSE: ABBV)
  • IBM (NYSE: IBM)

Dividendový výnos: 5,02%

dvojročný graf Dow, zdroj: GOOGLE

Dow (DOW:NYSE)

Dividendový výnos: 5,02%
Beta: 1,73%
Odvetvie: základné materiály

V tomto zozname bude akcia z takmer každého sektora. Napríklad Dow predstavuje sektor základných materiálov. Má tiež najvyššiu beta verziu zo zoznamu.

Dow je 43. najväčší podnik SPYD. 

Pokiaľ ide o spoločnosť, generuje 3,67 miliardy dolárov ročne, s výnosom FCF 8,1%. Za hodnotné územie sa dá považovať čokoľvek nad 8%. Do 7. septembra dosiahol Dow celkový výnos 13,1%, čím zaostal za celým americkým trhom o viac ako 700 bázických bodov.

Z 23 analytikov pokrývajúcich akcie DOW má konsenzuálne hodnotenie cenový cieľ 68,50 dolára.

Keď sa pozrieme na výsledky za druhý štvrťrok 2021, nielenže to postupne zvýšilo tržby vo všetkých prevádzkových segmentoch, podnikoch a regiónoch, ale tiež zvýšilo svoj medziročný FCF o 27,3%. Jeho podnikanie ožíva.

Dividendový výnos: 8,43%

päťročný graf Lumen Technologies, zdroj: GOOGLE

Lumen Technologies (LUMN)

Dividendový výnos: 8,43%
Beta: 1,06
Odvetvie: komunikačné služby

Ak ste nejaký čas boli mimo trhov, možno nepoznáte meno Lumen Technologies. Hovorilo sa mu CenturyLink, kým sa spoločnosť z Colorada v septembri 2020 rebrandingovala.

Spoločnosť Lumen presunula svoje telekomunikačné podnikanie od spotrebiteľov v prospech podniku, ktoré predstavujú približne 70% jeho tržieb. Na strane spotrebiteľa má však stále viac ako 4,5 milióna zákazníkov širokopásmového pripojenia. Vlastní tiež viac ako 450 000 míľ vlákien.

Lumen generuje 3,53 miliardy dolárov v TTM FCF s výťažkom FCF 26,2%, čo je mimoriadne vysoký výnos FCF. Lumen’s má medziročne celkový výnos 31,8%, čo je o 50% viac ako má celý americký trh.

LUMN je 66. najväčší holding SPYD.

Zo 14 analytikov pokrývajúcich akcie LUMN má konsenzuálne hodnotenie nižšiu váhu ako priemerný cenový cieľ, ktorý je 11 dolárov v rámci aktuálnej ceny akcií. Existuje dôvod, prečo je jeho výnos FCF taký vysoký. Jeho beta verzia popiera inherentné riziko akcie.

Spoločnosť však spolupracuje s Microsoftom (MSFT:NASDAQ), aby priniesla svoje cloudové možnosti Azure na okrajovú výpočtovú platformu Lumen.

„V súčasnosti neexistuje žiadna iná spoločnosť s dosahom ako má spoločnosť Lumen v edge compute. Lumen už má 45 okrajových výpočtových uzlov v USA a pokračuje v expanzii,“ povedal Paul Savill, senior viceprezident spoločnosti Lumen pre stratégiu a aliancie produktového portfólia.

Dividendový výnos: 8,13%

päťročný graf Altria Group, zdroj: GOOGLE

Altria Group (MO)

Dividendový výnos: 8,13%
Beta: 0,65
Odvetvie: spotrebiteľská obrana

Ak existujú akcie, od ktorých vždy očakávate, že budú na zozname akcií s vysokým výnosom S&P 500, Altria tam musí byť. Akcie MO namiesto toho spadajú tesne mimo 10 najlepších holdingov SPYD – a sú na 11. mieste.

Po niekoľkých rokoch slabého výkonu na trhoch má Altria v roku 2021 oživenie, čo je medziročne o 28,3% viac.

Výsledky spoločnosti v druhom štvrťroku boli lepšie, ako sa očakávalo. Tržby boli 5,61 miliardy dolárov, čo je o 230 miliónov dolárov viac, ako bol konvenčný odhad, pričom zisk na akciu bol 1,23 dolára, čo je o päť centov viac, ako odhadovali analytici. Vedenie okrem toho zvýšilo svoje usmernenia pre celý rok 2021 z projekcie nižšej kategórie 4,36 dolára na akciu na 4,56 dolára na akciu.

Generuje 5,94 miliardy dolárov za koncovým TTM FCF s výnosom FCF 6,4%. To ho stavia na cenovo výhodný rast. Z 19 analytikov pokrývajúcich akcie MO má konsenzuálny rating cenový cieľ 54,15 dolára.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár