3 európske akcie na nákup v roku 2020

Akcie Dividendy Európske akcie Ropa Spotrebiteľský sektor Zdravotníctvo

Druhá časť

Vďaka pozitívnym základom, ako je podpísanie „prvej fázy“ obchodnej dohody medzi USA a Čínou, americký trh s akciami náhle opäť vyzerá atraktívne. Ešte dôležitejšie je, že optimizmus je akési pokarhanie pre tých, ktorí tvrdili, že tento býčí trh je nadmerne rozšírený. Investori však možno budú chcieť zvážiť kúpu európskych akcií, napriek zdanlivo všetkým dôvodom, prečo ostať „doma“ (na americkom trhu).

Prečo ísť cez Atlantik, keď sú americké trhy neuveriteľne silné? Na jednej strane sú európske akcie v porovnaní s americkými akciami zvyčajne podhodnotené. To sa samozrejme nevzťahuje na každé meno v regióne, ale s toľkými katalyzátormi, ktoré tlačia na verejne obchodované spoločnosti so sídlom v USA, investori jednoducho ignorujú medzinárodné hry.

Po druhé, európske zásoby preleteli pod radarom. Z tohto dôvodu tento sektor nezaujímal príliš veľa ľudí. V strednodobom až dlhodobom časovom horizonte by to mohlo byť výhodou pre európske akcie. V súčasnosti na amerických trhoch si všetci stavili na toho istého koňa, čo môže obmedziť ich pozitívny vplyv.

Nakoniec – a to môže byť trochu kontroverzné – európske spoločnosti vyrábajú skvelé výrobky, oveľa lepšie ako sú tie americké. Neexistuje príliš veľa ľudí, ktorí za rovnakých okolností uprednostnia americké luxusné auto pred európskym. Ako uvidíte, tento sentiment sa prenáša aj do iných odvetví.

Urobme z Európy skvelú ponuku s týmito európskymi akciami !

päťročný graf Danone, zdroj: GOOGLE

Group Danone (BN:EPA)

Väčšina Američanov neoceňuje nadradenosť francúzskych kulinárskych odborností, pretože sú príliš zaneprázdnení plnením žalúdkov nezdravými potravinami. Nech už je to akokoľvek, mali by ste sa pozrieť na akcie Danone.

Už po tisícročia majú mladší Američania odlišné stravovacie a nápojové návyky ako staršie generácie Američanov. Plus, miléniáni majú tendenciu uprednostňovať zdravé nápoje pred sladkými, spracovanými náprotivkami.

Zrejme neexistuje lepšie „za“ pre akcie Danone. Ako viete, Danone je jednou z vedúcich spoločností v oblasti zdravých nápojov. Danone vlastní populárne a renomované značky ako Evian a Żywiec Zdrój. A keďže tisíce rokov neustále ovplyvňujú to, ako organizácie reagujú na potreby, je Danone v rámci európskych akcií dobre umiestnená.

päťročný graf GW Pharmaceuticals, zdroj: GOOGLE

GW Pharmaceuticals (GWPH:NASDAQ)

Je paradoxné, že zatiaľ čo Kanada a USA urobili najväčší rachot v súvislosti s marihuanovou legalizáciou, je to najmä vedecký vplyv britskej biotechnologickej spoločnosti GW Pharmaceuticals (NASDAQ:GWPH). Akcie GWPH navyše nie sú to, čo by ste nazvali odborníkom v odvetví kanabisu. Skôr sú legitímnymi výrobcami drog, ktorí skúmajú alternatívne látky pre svoje terapie.

Čo však vedie k tomu, že akcie GWPH vynikajú od ostatných európskych akcií – ako aj od všetkých ostatných globálnych regiónov – je to, že podkladová spoločnosť podporuje svoj „humbuk“.

Ako vývojár Epidiolex-u má spoločnosť GW Pharmaceuticals vážnu dôveryhodnosť. V súčasnosti je to jediný liek na báze kanabisu schválený Úradom pre potraviny a liečivá USA. Na webovej stránke agentúry FDA sa jasne uvádza, že žiaden iný liek nedostal známku schválenia regulačnej agentúry. Čo je plus pre tieto akcie.

päťročný graf Royal Dutch Shell, zdroj: GOOGLE

Royal Dutch Shell (RDS.A, RDS.B:AMS)

Začiatkom januára nariadil prezident Donald Trump letecký útok proti iránskemu najvyššiemu generálovi Qasemu Soleimanimu. V rámci odvetných opatrení Irán odpálil rakety proti irackým základniam, v ktorých sú ubytovaní členovia amerických služieb. Vzhľadom na dôsledky pre vyčerpávajúci konflikt sa akcie RDS nejavili ako najlepšie.

Avšak v bizarnom zvrate udalostí, medzi ktoré patrilo iránske neúmyselné zostrelenie ukrajinského dopravného lietadla, sa napätie nevysvetliteľne uvoľnilo. Okamžite sa ropné ukazovatele vzdali svojich ziskov a potom niektoré, čím poslali jednotlivé investície, ako napríklad akcie RDS, späť.

Akcie RDS však môžu v roku 2020 ponúknuť protichodné hodnoty. Po prvé, Irán neuspokojil svoj hnev svojimi raketovými údermi. Krajina stratila najvyššieho generála.

Po druhé, alternatívne energetické iniciatívy rastú, ale stále nie sme pripravení nahradiť zdroje energie založené na fosílnych palivách. To by malo pomôcť udržať svetlo v Royal Dutch Shell a v ďalších.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár