4 európske akcie na nákup v roku 2020

Akcie Dividendy Doprava Európske akcie Spotrebiteľský sektor Technológie

Prvá časť

Vďaka pozitívnym základom, ako je podpísanie „prvej fázy“ obchodnej dohody medzi USA a Čínou, americký trh s akciami náhle opäť vyzerá atraktívne. Ešte dôležitejšie je, že optimizmus je akési pokarhanie pre tých, ktorí tvrdili, že tento býčí trh je nadmerne rozšírený. Investori však možno budú chcieť zvážiť kúpu európskych akcií, napriek zdanlivo všetkým dôvodom, prečo by mali ostať „doma“ (na americkom trhu).

Prečo ísť cez Atlantik, keď sú americké trhy neuveriteľne silné? Na jednej strane sú európske akcie v porovnaní s americkými akciami zvyčajne podhodnotené. To sa samozrejme nevzťahuje na každé meno v regióne, ale s toľkými katalyzátormi, ktoré tlačia na verejne obchodované spoločnosti so sídlom v USA, investori jednoducho ignorujú medzinárodné hry.

Po druhé, európske zásoby preleteli pod radarom. Z tohto dôvodu tento sektor nezaujímal príliš veľa ľudí. V strednodobom až dlhodobom časovom horizonte by to mohlo byť výhodou pre európske akcie. V súčasnosti na amerických trhoch si všetci stavili na toho istého koňa, čo môže obmedziť ich pozitívny vplyv.

Nakoniec – a to môže byť trochu kontroverzné – európske spoločnosti vyrábajú skvelé výrobky, oveľa lepšie ako sú tie americké. Neexistuje príliš veľa ľudí, ktorí za rovnakých okolností uprednostnia americké luxusné auto pred európskym. Ako uvidíte, tento sentiment sa prenáša aj do iných odvetví.

Urobme z Európy skvelú ponuku s týmito siedmimi európskymi akciami !

päťročný graf Logitech, zdroj: GOOGLE

Logitech (LOGN:SWX)

Ak chcete príklad európskej vynaliezavosti, nehľadajte nič viac ako Logitech (NASDAQ:LOGI). Sú špecialistom na praktické príslušenstvo a zariadenia pre spotrebiteľskú technológiu. Pre investorov by mal byť zaujímavý najmä „duch“ inovácií myší Logitech.

Napríklad odvetvie videohier sa vyvinulo zo subkultúry výhradne pre divákov ku fenoménu hlavného prúdu. Spoločnosť Logitech vyrába niektoré z najlepších herných radičov a príslušenstva, ktoré sú k dispozícii. Obzvlášť majú perfektný hardvér simulácie jazdy vzhľadom na popularitu tejto kategórie hier. Preto pozorne sledujte akcie Logitech.

päťročný graf NXP Semiconductors, zdroj: GOOGLE

NXP Semiconductors (NXPI:NASDAQ)

Rok 2019 je rok polovodičov. Trhy poukázali na viaceré mená vrátane spoločností Nvidia (NASDAQ:NVDA), Qualcomm (NASDAQ:QCOM) a najmä Advanced Micro Devices (NASDAQ:AMD). Medzi európskymi akciami presunutými do tohto životne dôležitého odvetvia sú aj akcie NXP Semiconductors (NASDAQ:NXPI), ktoré sa dostávajú do pohybu.

NXPI je zamerané na to, ako môže polovodičová technológia pozitívne ovplyvniť zajtrajšie spoločnosti. Zaujímavé sú aj ich bezpečnostné prvky novej generácie. Navyše, NXP experimentuje s iniciatívami autonómneho riadenia, ktoré by mohli pomôcť zmierniť nevybavené dopravné prostriedky vo veľkých metropolitných oblastiach.

Ďalším dôvodom na zváženie akcií NXPI je rozvoj inteligentnej mestskej infraštruktúry NXP. Táto technológia má dôsledky pre iniciatívy zamerané na boj proti terorizmu. A s európskymi populáciami – obzvlášť zraniteľnými teroristickými útokmi – sa NXP javí ako relevantná dlhodobá stávka.

päťročný graf Airbus, zdroj: GOOGLE

Airbus (AIR:EPA)

Spomedzi európskych akcií na tomto zozname je Airbus (EPA:AIR) znepokojujúci. Jej americkým rivalom je Boeing (NYSE:BA). V skutočnosti, akákoľvek volatilita, ktorá vznikne výrobcovi lietadiel, je dlhodobou protichodnou príležitosťou. Stále je však lepšou akciou, ak berieme do úvahy mnohé problémy spoločnosti Boeing.

Ide o nasadenie lietadla Boeing 737 Max. Po dvoch smrteľných haváriách týkajúcich sa modelu Max sa musel Boeing očistiť. 

Je pravda, že spoločnosť Airbus nemohla priamo využiť tragickú situáciu. Koniec koncov, stavba prúdových lietadiel si vyžaduje čas, takže výmena staviteľov nie je nevyhnutne praktickým riešením. Akcie spoločnosti Airbus však stále rastú, zatiaľ čo akcie Boeing stagnovali.

Spoločnosť Boeing musí navyše vynaložiť značné úsilie na opätovné získanie dôvery verejnosti. Na druhej strane, Airbus, ktorý nemá také problémy, pretože ich výrobky sú pravdepodobne lepšie, nemusí.

päťročný graf Unilever, zdroj:GOOGLE

Unilever (ULVR:LON)

Nie je prekvapením, že väčšina investorov považuje Unilever (NYSE: UL) za nudnú investíciu. Akcie ULVR sú však takmer dokonalým príkladom európskych akcií, ktoré treba zvážiť.

Napriek obrovskému entuziazmu v americkom akciovom sektore existuje niekoľko pochmúrnych správ o oneskorenej recesii. Ak dôjde k recesii alebo značnému poklesu, akcie Unilever môžu pomôcť zmierniť potenciálnu volatilitu.

Unilever ponúka maloobchodné výrobky – hovoríme o potravinách, korení, prípravkoch na osobnú starostlivosť a čistiacich prostriedkoch pre domácnosť. Aj pri korekcii trhu ľudia stále musia jesť a starať sa o seba. 

Ďalším faktorom, ktorý by mal zaujať investorov v súvislosti s akciami Unilever, je to, ako je relatívne podhodnotený. Podľa údajov z StockRover.com je výnos spoločnosti Unilever upravený o dividendy na konci roka 15,6%. Oproti tomu upravený výnos spoločnosti S&P 500 za rovnaké obdobie je 27,2%.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár