7 finančných akcií so spoľahlivými dividendami

Akcie Americké akcie Banky Dividendy Financie

Sme si istí, že sme uprostred búrlivých období. A mohlo by to byť tak, že investičné pohyby, ktoré fungovali predtým, už nebudú fungovať. Pre trhy to však nie je nič nové. Dobrí investori sa musia prispôsobiť a v prípade potreby prejsť na nové stratégie. Výzvou je, aký je nový smer? Dnes sa pozrieme na finančné akcie.

V poslednej dobe existuje rozdiel medzi ekonomickými správami a reakciou trhov a je ťažké povedať, ktorá z nich nakoniec vyhrá. Podobne aj odborníci robia predpovede pre rally a rast.

V týchto situáciách nie je šikovné, aby ste sa bili, ale začali stavať od stredu. To znamená, že dobré akcie majú potenciál rastu, ale zaplatia vám to aj bez ohľadu na vzostupy a pády na trhu.

Týchto sedem finančných akcií s dividendami sú solídne spoločnosti, ktoré poskytnú dividendy v dobrých aj zlých časoch. Pre tento zoznam sme vybrali zdravé vyváženie rastových akcií, ktoré tiež platia slušný výnos, aby sme dlhodobo pomohli „vyhladiť“ návratnosť vášho portfólia. Ktoré to sú? 

  • Cohen & Steers (NYSE: CNS)
  • ServisFirst Bancshares (NASDAQ: SFBS)
  • Ares Management (NYSE: ARES)
  • Legg Mason (NYSE: LM)
  • New York Community Bancorp (NYSE: NYCB)
  • Carlyle Group (NYSE: CG)
  • BlackRock (NYSE: BLK)

päťročný graf Legg Mason, zdroj: GOOGLE

Legg Mason (LM:NYSE)

Táto spoločnosť so sídlom v Baltimore v Marylande existuje už od roku 1981. Je to jedna z druhej vlny maklérskych firiem, ktorá už desaťročia spolupracuje s retailovými a inštitucionálnymi klientmi.

Zatiaľ čo väčšina retailových investorov vníma súčasný trh ako neporiadok, maklérske firmy sú agresívnejšie, pokiaľ ide o býky a medvede. Správcovia aktív sú vnímaní ako príležitosť na rast a príjem pre investora zameraného na rast a volatilita je tým, čo im vytvára príležitosť. Koniec koncov, veľa inštitucionálnych klientov sa počas nestabilných období zaisťuje na rôznych trhoch a sektoroch, takže ide o viac transakcií pre LM.

Vybudovala tiež dobré podnikanie, ktoré ponúka podielové fondy, ETF, uzavreté fondy a peňažné trhy.

Finančné akcie v minulom roku vzrástli o 41% a do dnešného dňa o 39%. V týchto trhových podmienkach je prosperujúca. A navyše má spoľahlivú dividendu vo výške 3,2%.

päťročný graf New York Community Bancorp, zdroj: GOOGLE

New York Community Bancorp (NYCB:NYSE)

S aktívami a službami vo výške 54 miliárd dolárov v piatich štátoch – New York, Ohio, Florida, New Jersey a Arizona – je najväčší poistný depozitár v USA.

Trhy sú navrhnuté tak, aby pomáhali spotrebiteľom ako podnikom a majú prístup k federálnemu systému úveru pre domácnosti, ktorý im pomáha ponúkať vyššie úrokové sadzby na hotovostných účtoch.

A čo viac, jej charta – keď bola založená – siaha až do roku 1859. To znamená, že zažila veľa búrlivých období – občiansku vojnu, Great Depression, dve svetové vojny atď. – a nielenže vydržala, ale rozrástla sa – a to výrazne.

Ale rovnako ako väčšina finančných akcií v dnešnej dobe aj NYCB maľuje širokouhlým štetcom. Je v dobrom stave a vráti sa silná. Momentálne je to 11% v minulom roku a 23% do dnešného dňa. Pozitívne je, že práve teraz prináša dividendu 7,6%.

päťročný graf Carlyle Group, zdroj: GOOGLE

Carlyle Group (CG:NASDAQ)

CG je globálna spoločnosť zaoberajúca sa správou alternatívnych aktív so sídlom vo Washingtone, D.C. To znamená, že prostredníctvom svojich divízií investuje do rôznych aktív a potom poskytuje svojim klientom prístup k týmto príležitostiam. Môže to byť priame investovanie do spoločnosti alebo veternej farmy alebo financovanie plynovodu.

Jej spoluzakladateľ a predseda predstavenstva David Rubenstein ju založil v roku 1987 a je dobre rešpektovaným investorom a lídrom. Začiatkom tohto týždňa robil rozhovor o aktuálnom investičnom prostredí. Koncom apríla CG vykázala stratu za prvý kvartál a stiahla prognózy výnosov, ktoré sa vyvíjali vpred.

Spoločnosť má podľa Rubensteina veľa „suchého prášku“, čo znamená, že sú pripravení investovať, keď sa dym stratí. Znamená to tiež, že nesedia na hromade aktív bez akejkoľvek uzávierky hotovosti. 

Akcie vzrástli o 11% za minulý rok a o 27% medziročne. Je to dlhodobá akcia a zachováva si dlhodobú víziu. Má tiež veľkorysú 5,3%-nú dividendu.

päťročný graf BlackRock, zdroj: GOOGLE

BlackRock (BLK:NYSE)

BLK je najväčším správcom aktív na svete a ku koncu roka 2019 mala spravované aktíva v hodnote 7,4 bilióna dolárov.

Z tohto dôvodu sa Federálny rezervný systém spojil s BlackRock, aby pomohol spravovať vyplácanie peňazí iným finančným inštitúciám a iným veriteľom. Je to skvelý partner pre tieto dni a je to jasné potvrdenie sily a schopností, ktoré BLK má.

Ak ste oboznámení s ETF spoločnosti iShares, je to tiež divízia BlackRock, takže táto spoločnosť je hlavným hráčom v oblasti retailových, inštitucionálnych a vládnych klientov.

Akcia vzrástla o 13% v minulom roku a asi o 3% medziročne. Ale jej dividenda 2,8% ju tlačí ďalej do zeleného roka čo je to stále priateľské – rok čo rok.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár