7 finančných akcií so spoľahlivými dividendami

Akcie Americké akcie Banky Dividendy Financie

Prvá časť

Sme si istí, že sme uprostred búrlivých období. A mohlo by to byť tak, že investičné pohyby, ktoré fungovali predtým, už nebudú fungovať. Pre trhy to však nie je nič nové. Dobrí investori sa musia prispôsobiť a v prípade potreby prejsť na nové stratégie. Výzvou je, aký je nový smer? Dnes sa pozrieme na finančné akcie.

V poslednej dobe existuje rozdiel medzi ekonomickými správami a reakciou trhov a je ťažké povedať, ktorá z nich nakoniec vyhrá. Podobne aj odborníci robia predpovede pre rally a rast.

V týchto situáciách nie je šikovné, aby ste sa bili, ale začali stavať od stredu. To znamená, že dobré akcie majú potenciál rastu, ale zaplatia vám to aj bez ohľadu na vzostupy a pády na trhu.

Týchto sedem finančných akcií s dividendami sú solídne spoločnosti, ktoré poskytnú dividendy v dobrých aj zlých časoch. Pre tento zoznam sme vybrali zdravé vyváženie rastových akcií, ktoré tiež platia slušný výnos, aby sme dlhodobo pomohli „vyhladiť“ návratnosť vášho portfólia. Ktoré to sú? 

  • Cohen & Steers (NYSE: CNS)
  • ServisFirst Bancshares (NASDAQ: SFBS)
  • Ares Management (NYSE: ARES)
  • Legg Mason (NYSE: LM)
  • New York Community Bancorp (NYSE: NYCB)
  • Carlyle Group (NYSE: CG)
  • BlackRock (NYSE: BLK)

päťročný graf Cohen & Steers, zdroj: GOOGLE

Cohen & Steers (CNS:NYSE)

Spoločnosť CNS, ktorá bola založená v roku 1986, je globálnou spoločnosťou zaoberajúcou sa správou investícií, ktorá sa zameriava na skutočné aktíva – ako je nehnuteľnosť, kótovaná infraštruktúra (ako sú letiská, námorné prístavy, energetické siete, telefónne veže atď.), komodity, prírodné zdroje a preferované cenné papiere.

CNS v podstate nakupuje podiely v týchto odvetviach, „balí ich“ a potom tieto „balíčky“ predáva inštitucionálnym investorom alebo retailovým zákazníkom. Na svojej najzákladnejšej úrovni vnímajú retailoví investori CNS ako obchodnú spoločnosť so zmiešaným fondom. Jej zameranie však znamená, že môže svoje aktíva zabaliť tak, aby vyhovovali potrebám inštitucionálnych investorov a investorov s vysokou čistou hodnotou.

Akcie mali hrboľatý rok 2020, ale v posledných 12 mesiacoch sú vyššie ako 20% a navyše poskytujú spoľahlivú dividendu – 2,6%.

päťročný graf ServisFirst Bancshares, zdroj: GOOGLE

ServisFirst Bancshares (SFBS:NASDAQ)

Táto regionálna banka so sídlom v Alabame pôsobí v štyroch susedných južných štátoch, ako aj vo svojom domovskom štáte. Má aktíva v hodnote 9 miliárd dolárov.

Vzhľadom na neporiadok, ktorý Covid-19 vytvoril s hospodárstvom, regionálne banky boli na jednej strane na kratšom konci- potenciálny leasing, pôžičky a hypotéky – ale aj na tom druhom- provízie za spracovanie zákona CARES a pomoc Federálneho rezervného systému.

Tento mix však vyvoláva neistotu u investorov a SFBS bola v roku 2020 najhoršia – 14% ročne a 2% v minulom roku. Bola však vypredaná, pretože tento sektor nie je v prospech žiadneho z jej vlastných problémov.

Jedná sa o solídnu banku a je dobrý čas získať ju lacno. Má tiež solídnu dividendu 2,3%. 

päťročný graf Ares Management, zdroj: GOOGLE

Ares Management (ARES:NYSE)

Ide o spoločnosť zaoberajúcu sa správou investícií na západnom pobreží, ktorá bola založená  v roku 1997 a sídli v Los Angeles.

Zvyčajne to znamená, že využíva príležitosti na západe. A keďže je Kalifornia piatou najväčšou ekonomikou na svete, má veľa možností.

Spoločnosť je rozdelená do troch divízií: Credit Group, Private Equity Group a Real Estate Group. Každá skupina v zásade investuje do aktív v rámci svojich parametrov a potom ich spája do fondov. Potom predáva akcie týchto fondov retailovým a inštitucionálnym klientom.

Aj keď je investičné prostredie v pohybe, je to veľmi vhodný čas pre inteligentné firmy ako ARES. Keďže ocenenia nie sú jasné, je načase hľadať podhodnotené aktíva a budovať pozície v jednom z preceňovaných odvetví.

ARES vzrástla za posledných 12 mesiacov o 29% a medziročne má o 3% menej. Jej veľkorysá dividenda 4,8% je pre dlhodobých investorov veľkou odmenou.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár