7 lacných ETF s vysokou dividendou na kúpu

Akcie Americké akcie Dividendy Ekonomika Financie

Vesmír fondov obchodovaných na burze (ETF) je v produktoch s nízkymi poplatkami zaplavený a priestor sa rozširuje, pretože emitenti znižujú svoje poplatky, aby prilákali investorov.

Investori, ktorí hľadajú príjem, nemusia platiť prístup k ETF s vysokými dividendami. Početné ETF s vysokými dividendami môžu byť v skutočnosti lacné, čo je dôležitý fakt pre investorov zameraných na príjem, ktorí sa usilujú vyťažiť viac z týchto dividend a získať tak vyšší podiel svojho investovaného kapitálu.

ETF s vysokými dividendami často prijímajú dlhodobí investori a z dlhodobého hľadiska môžu nižšie poplatky znamenať lepšie výsledky pre investorov.

Údaje za posledných niekoľko rokov potvrdzujú, že pokiaľ ide o pridávanie nových aktív, najlepšie ETF sú zvyčajne tie, ktoré majú ročné poplatky 0,20% alebo menej. Do tejto kategórie patrí mnoho ETF s vysokými dividendami, čo z hľadiska nákladov predstavuje pre šetrných investorov prístup k rozsiahlim možnostiam dividendových akcií.

Prinášame prehľad niektorých ETF s vysokými dividendami s veľmi nízkymi poplatkami, ktoré môžu investori zameraní na príjem zohľadniť.

Vanguard High Dividend Yield ETF

päťročný graf Vanguard High Dividend Yield ETF, zdroj: GOOGLE

Pomer výdavkov: 0,06%

Vanguard High Dividend Yield ETF (NYSEARCA: VYM), ktorý je domovom celkových čistých aktív vo výške 26,8 miliárd dolárov, je jedným z najväčších dividendových ETF akejkoľvek odrody. Nie je neprimerané veriť, že názvy spoločností VYM zaraďuje tento fond ako vysoko dividendový ETF, ale výnos 2,83% nie je alarmujúco vysoký.

A čo je dôležitejšie, VYM nie je príliš závislý od odvetví citlivých na hodnotenia. Tento ETF s vysokými dividendami nevykazuje žiadnu expozíciu nehnuteľností a sektory telekomunikácií a verejných služieb spojených s dlhopismi kombinujú iba 14,5% váhy VYM.

Takmer štvrtina majetku fondu pochádza z priemyslu a zdravotníctva. Financie, sektor, ktorý bol v minulom roku hlavným hnacím motorom rastu dividend S&P 500, predstavuje najväčšiu expozíciu ETF v sektore s dividendami na úrovni 18,5%.

JPMorgan U.S. Dividend ETF

päťročný graf JPMorgan US Dividend, zdroj: GOOGLE

Pomer výdavkov: 0,12%

JPMorgan U.S. Dividend ETF (NYSEARCA: JDIV) je jedným z najmladších fondov na tomto zozname, ktorý debutoval koncom roka 2017. Aj tento index sa hodnotí ako nákladovo efektívny ETF s vysokými dividendami.

JDIV „používa prístup založený na pravidlách, ktorý upravuje váhy sektora na základe volatility a výnosu a vyberá akcie s najvyššou výnosnosťou“, podľa emitenta.

S 12-mesačným výnosom 3,26% má JDIV právo byť na zozname ETF s vysokými dividendami. Ročný poplatok etf JDIV vo výške 0,12% je pomerne nízky.

Xtrackers MSCI EAFE High Dividend Yield Equity ETF

päťročný graf Xtrackers MSCI EAFE High Dividend Yield Equity ETF, zdroj: GOOGLE

Pomer výdavkov: 0,20%

Xtrackers MSCI EAFE High Dividend Yield Equity ETF (NYSEARCA: HDEF) sa zameriava na MSCI EAFE High Dividend Yield Index, benchmark, ktorý je vysoko dividendovým derivátom široko sledovaného indexu MSCI EAFE.

Hoci je HDEF dôveryhodné meno medzi medzinárodnými ETF s vysokými dividendami, zaostalý štatút európskych akcií HDEF v posledných rokoch brzdil.

Pozitívnejšou stránkou je dividendový rast a rozdelenie príležitosti na rast a ocenenie na rozvinutých trhoch, čo sú dve črty, ktoré hovoria o dlhodobej príležitosti pre HDEF.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár