7 lacných ETF s vysokou dividendou na kúpu

Akcie Americké akcie Dividendy Ekonomika Financie

Prvá časť

Vesmír fondov obchodovaných na burze (ETF) je v produktoch s nízkymi poplatkami zaplavený a priestor sa rozširuje, pretože emitenti znižujú svoje poplatky, aby prilákali investorov.

Investori, ktorí hľadajú príjem, nemusia platiť prístup k ETF s vysokými dividendami. Početné ETF s vysokými dividendami môžu byť v skutočnosti lacné, čo je dôležitý fakt pre investorov zameraných na príjem, ktorí sa usilujú vyťažiť viac z týchto dividend a získať tak vyšší podiel svojho investovaného kapitálu.

ETF s vysokými dividendami často prijímajú dlhodobí investori a z dlhodobého hľadiska môžu nižšie poplatky znamenať lepšie výsledky pre investorov.

Údaje za posledných niekoľko rokov potvrdzujú, že pokiaľ ide o pridávanie nových aktív, najlepšie ETF sú zvyčajne tie, ktoré majú ročné poplatky 0,20% alebo menej. Do tejto kategórie patrí mnoho ETF s vysokými dividendami, čo z hľadiska nákladov predstavuje pre šetrných investorov prístup k rozsiahlim možnostiam dividendových akcií.

Prinášame prehľad niektorých ETF s vysokými dividendami s veľmi nízkymi poplatkami, ktoré môžu investori zameraní na príjem zohľadniť.

iShares Core High Dividend ETF

päťročný graf iShares Core High Dividend ETF, zdroj: GOOGLE

Pomer výdavkov: 0,08% (8 dolárov ročne pri investícii 10 000 dolárov)

Mnoho vysoko dividendových ETF váži komponenty podľa výnosu, čo je stratégia, ktorá má určité nevýhody. Medzi tieto nevýhody patrí zraniteľnosť voči rastúcim úrokovým sadzbám a možnosť vystavenia finančne napadnutým spoločnostiam, ktoré môžu mať problémy s udržiavaním a rastom dividend.

iShares Core High Dividend ETF (NYSEARCA:HDV) má dividendový výnos 3,53%, čo je v súlade s S&P 500 a 10-ročnými štátnymi dlhopismy. Tento ETF s vysokými dividendami sa riadi Morningstar Dividend Yield Focus Index, ktorý preveruje spoločnosti z hľadiska finančného zdravia a dáva fondu kvalitný výber.

S ročným poplatkom len 0,08% je HDV jedným z lacnejších ETF s najvyššou dividendou na súčasnom trhu. Vďaka nízkemu poplatku spojenému s pridelením sektorov je HDV ideálnym riešením pre konzervatívnych investorov.

Za defenzívne skupiny možno považovať sektor zdravotnej starostlivosti, spotrebiteľské tovary, telekomunikácie a verejné služby, čo sú štyri z piatich najdôležitejších váh HDV.

SPDR Portfoilo S&P 500 High Dividend ETF

päťročný graf SPDR Portfoilo S&P 500 High Dividend, zdroj: GOOGLE

Pomer výdavkov: 0,07%

SPDR Portfolio S&P 500 High Dividend ETF (NYSEARCA:SPYD) je jedným z najlacnejších ETF s na trhu.

ETF sleduje S&P 500 High Dividend Index, čo je odnož tradičného modelu S&P 500 s vysokou dividendou.

Požiadavka na výnos spoločností v SPYD dáva tomuto ETF s vysokými dividendami zameraný prehľad , ale 12-mesačný dividendový výnos 3,14% robí tento fond s vysokými dividendami príťažlivý pre investorov zameraných na príjem v porovnaní so štandardnými fondmi širokého trhu.

SPYD sa vo veľkej miere spolieha na odvetvia s vysokými príjmami, ktoré nepreukázali historickú zraniteľnosť voči zvyšujúcim sa úrokovým mieram. Sektor nehnuteľností a inžinierskych sietí predstavuje asi 30% váhy tohto ETF.

Invesco Dow Jones Industrial Average Dividend ETF

päťročný graf Invesco Dow Jones Industrial Average Dividend ETF, zdroj: GOOGLE

Pomer výdavkov: 0,07%

Invesco Dow Jones Industrial Average Dividend ETF (NYSEARCA:DJD) je výnosovo vážený prístup k úctyhodnému Dow Jones Industrial Average. Čo robí toto vysoko dividendové ETF je, že hodnotí 30 akcií Dow podľa ich koncovej 12 mesačnej dividendy, nie ceny, ako to robí tradičný Dow.

Podľa zamerania na výnos robí DJD spoločnosť IBM (NYSE:IBM) jednou z najviac podielových na dividendách v rámci tohto ETF. Najväčšiu váhu sektora DJD má technológia a fond venuje spotrebnému tovaru len 7,8% svojich aktív.

Aj keď sa zdá, že DJD je ETF s vysokými dividendami, fond ponúka významný potenciál rastu dividend, pretože mnoho z 30 členských spoločností Dow Jones má možnosti na zvýšenie výplaty, ktoré je možné merať v priebehu desaťročí.

Invesco S&P 500 Quality ETF

päťročný graf Invesco S&P 500 Quality ETF, zdroj: GOOGLE

Pomer výdavkov: 0,15%

S distribučnou mierou len 1,5%, Invesco S&P 500 Quality ETF (NYSEARCA: SPHQ) nekričí „ja som ETF s vysokou dividendou“. Základný index SPHQ, S&P 500 Quality Index, ani nezdôrazňuje dividendy.

Tento benchmark sa skôr zameriava na spoločnosti „ktoré majú najvyššie skóre kvality, ktoré sa počíta na základe troch základných opatrení, návratnosti vlastného kapitálu, časového rozlíšenia a pomeru finančnej páky“, uvádza Invesco.

Aj keď SPHQ nie je vyslovene fondom s vysokými dividendami, spoľahlivé, rastúce dividendy sú často charakteristickým znakom spoločností, ktoré spĺňajú normy kvalitatívneho faktora.

S celkovou váhou takmer 45% na technológiách a zdravotnej starostlivosti vyvoláva SPHQ pocit rastovej ETF, ale to znamená, že tento fond sa tiež dobre páruje s tradičnejšími vysokými dividendami, ako sú niektoré z vyššie uvedených fondov.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár