7 medzinárodných akcií vhodných na nákup po reštartovaní svetovej ekonomiky

Akcie Americké akcie Európske akcie Priemysel Služby Spotrebiteľský sektor Zdravotníctvo

Druhá časť

Čínsky disciplinovaný prístup pri izolácii a liečbe osôb infikovaných novým koronavírusom umožnil krajine „otvoriť sa“ skôr. Zvyšok sveta sleduje kroky Číny. Po reštarte svetovej ekonomiky budú medzinárodné akcie najlepšie. Jej geografická rozmanitosť bude pôsobiť v jej prospech, pretože silný rast v znovuotvorených krajinách kompenzuje dočasné odstavenie na iných miestach.

Dôvtipní investori môžu budovať geograficky diverzifikované portfólio, to však nie je ľahké. Existujú riziká menového kurzu, ktoré je potrebné vziať do úvahy. Nákup svetových konglomerátov sa tak môže z dlhodobého hľadiska vyplatiť. Investori navyše profitujú z rozloženia rizík.

Pri reštarte svetovej ekonomiky je dobré zvážiť nasledujúcich 7 akcií.

  • The Unilever Group (NYSE: UL)
  • The Procter & Gamble Company (NYSE: PG)
  • Alibaba (NYSE: BABA)
  • Coca-Cola Company (NYSE: KO)
  • Toyota Motor (NYSE: TM)
  • Kimberly-Clark (NYSE: KMB)
  • AstraZeneca (NYSE: AZN)

Tieto medzinárodné akcie spoločne dávajú investorom expozíciu voči širokému spektru sektorov. Spotrebný tovar, elektronický obchod, automobilový priemysel a výroba liekov majú svoj rastový potenciál. Navyše, opätovné spustenie urýchli krátkodobý rast spoločností na ich príslušných trhoch.

ročný graf Coca Cola Company, zdroj: GOOGLE

Coca-Cola Company (KO:NYSE)

Tak ako Unilever znížila svoje výdavky na reklamu, Coca-Cola povedala, že urobí to isté. Dodávateľ nápojov pozastavuje všetky reklamné výdavky na sociálne médiá za júl. To opäť naznačuje, že rast výnosov spoločnosti sa spomaľuje a že jej reklamy nie sú schopné zvrátiť tento pokles.

Akcie KO stratili za posledných päť rokov takmer jednu tretinu svojej hodnoty:

Podľa Tipranks majú analytici cenový cieľ 51,40 dolárov. Pri 8%-nej diskontnej sadzbe by päťročný model diskontovaných peňažných tokov dosiahol podobnú reálnu hodnotu.

Reštart ekonomiky by mal umiestniť akcie KO na pevnejšie územie, pretože znižuje zbytočné výdavky. A keď sa tržby zotavia, zisky sa budú rozširovať lepším tempom ako kedykoľvek predtým. Celkovo nápojové spoločnosti „minú v roku 2018 viac ako miliardu dolárov na reklamu sladkých a energetických nápojov.“ Silné uznanie značky by preto malo viesť k dvojcifernému predaju výrobkov Coca-Cola napriek zmrazeniu výdavkov na reklamu.

Pri cene nižšej ako 20-krát sú akcie spoločnosti Coca-Cola príliš lacné na to, aby sa ignorovali, najmä keď sa znovu otvárajú medzinárodné trhy.

ročný graf Toyota Motors, zdroj: GOOGLE

Toyota Motor (TM:NYSE)

Automobilové spoločnosti čelili poklesu tržieb v rámci blokády z dôvodu pandémie. Uvoľnenie by malo viesť k opätovnému nárastu predaja. Medzinárodné akcie, ako je napríklad Toyota Motor, obchodujú nielen pri priaznivých hodnotách približne 10-násobku zisku, ale majú aj dobré výsledky.

Toyota vyrába spoľahlivé vozidlá, ktoré si vyžadujú minimálnu údržbu. Tí, ktorí musia ísť do práce a chcú sa vyhnúť verejnej doprave, si budú chcieť kúpiť Toyotu.

K odskočeniu predaja spoločnosti Toyota však dôjde najskôr po júli. Spoločnosť predpovedá 10%-ný pokles objemu výroby v júli. Je to solídne zlepšenie oproti 40%-nému poklesu v júni. Keď sa svetový dopyt zotaví, domáca produkcia sa odrazí. Prognózy spoločnosti Toyota sa do konca roku 2020 vrátia na minuloročnú úroveň.

ročný graf Kimberly-Clark, zdroj: GOOGLE

Kimberly-Clark (KMB:NYSE)

V dlhodobom obchodnom rozpätí 130 – 145 dolárov sú akcie spoločnosti Kimberly-Clark pripravené na vzostup. V prvom štvrťroku spoločnosť vykázala non-GAAP zisk vo výške 2,13 dolárov za akciu. Príjmy vzrástli oproti minulému roku o 8,2%.

Akcie KMB sa držali dobre, pretože v poslednom štvrťroku bol šialený dopyt po toaletnom papieri. Pri pohľade do budúcnosti má spoločnosť niekoľko priorít, ktoré udržia jej rast. Okrem ochrany zdravia a bezpečnosti svojich zamestnancov a zákazníkov bude riadiť aj globálny dodávateľský reťazec a riadiť volatilitu podnikania.

Napríklad generálny riaditeľ Mike Hsu povedal: „Rovnako ako iné spoločnosti, sme významne neovplyvnili náš počet SKU a že sme to urobili v spolupráci s našimi zákazníkmi, ktorí boli počas tejto cesty veľmi nápomocní. A to zvýšilo našu teoretickú kapacitu, pretože v závodoch máme menej prechodov a menšiu zložitosť. “

Efektívnym fungovaním by sa akcie KMB mohli odraziť vyššie, keď sa dopytové vzorce zotavia na miestach ako Ázia, Kórea, Austrália a Nový Zéland.

ročný graf AstraZeneca, zdroj: GOOGLE

AstraZeneca (AZN:NYSE)

Poslednou na tomto zozname medzinárodných akcií je AstraZeneca. AstraZeneca nie je len nápadom na medzinárodnú akciu, ale je aj hrou na očkovanie proti koronavírusu. Spoločnosť podpísala dohodu v hodnote 127 miliónov dolárov na výrobu experimentálnej vakcíny pre brazílsku vládu. Koncom tohto roka dostane krajina materiál na výrobu 30,4 milióna dávok. Dohoda prinesie 100 miliónov vakcín. To predstavuje takmer polovicu obyvateľov Brazílie. Ak vakcína bude fungovať, AstraZeneca prevedie túto technológiu.

Brazília je jednou z najviac postihnutých krajín vírusu a má viac ako milión potvrdených prípadov.

Vakcína spoločnosti AZD1222 je spoločným vývojom s Oxfordskou univerzitou. Taliansky farmaceutický gigant Catalent vyrába liek od augusta 2020.

AstraZeneca zdieľa svoje údaje o troch štúdiách rakoviny. Tagrisso, ktorý lieči adjuvantnú rakovinu pľúc, je vo fáze III. Imfinzi je vo fáze III a lieči rozsiahle štádium malobunkovej rakoviny pľúc. A Enhertu je vo fáze II pokusov s rakovinou žalúdka, pľúc, hrubého čreva a konečníka.

Na sklade Rover má AZN skóre kvality 87/100. Jej hrubá marža je 49,9% a môže sa potenciálne zvýšiť, keď sa hospodárstvo znovu otvorí.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár