7 medzinárodných akcií vhodných na nákup po reštartovaní svetovej ekonomiky

Akcie Americké akcie Dividendy Európske akcie Spotrebiteľský sektor Technológie

Prvá časť

Čínsky disciplinovaný prístup pri izolácii a liečbe osôb infikovaných novým koronavírusom umožnil krajine „otvoriť sa“ skôr. Zvyšok sveta sleduje kroky Číny. Po reštarte svetovej ekonomiky budú medzinárodné akcie najlepšie. Jej geografická rozmanitosť bude pôsobiť v jej prospech, pretože silný rast v znovuotvorených krajinách kompenzuje dočasné odstavenie na iných miestach.

Dôvtipní investori môžu budovať geograficky diverzifikované portfólio, to však nie je ľahké. Existujú riziká menového kurzu, ktoré je potrebné vziať do úvahy. Nákup svetových konglomerátov sa tak môže z dlhodobého hľadiska vyplatiť. Investori navyše profitujú z rozloženia rizík.

Pri reštarte svetovej ekonomiky je dobré zvážiť nasledujúcich 7 akcií.

  • The Unilever Group (NYSE: UL)
  • Procter & Gamble Company (NYSE: PG)
  • Alibaba (NYSE: BABA)
  • Coca-Cola Company (NYSE: KO)
  • Toyota Motor (NYSE: TM)
  • Kimberly-Clark (NYSE: KMB)
  • AstraZeneca (NYSE: AZN)

Tieto medzinárodné akcie spoločne dávajú investorom expozíciu voči širokému spektru sektorov. Spotrebný tovar, elektronický obchod, automobilový priemysel a výroba liekov majú svoj rastový potenciál. Navyše, opätovné spustenie urýchli krátkodobý rast spoločností na ich príslušných trhoch.

ročný graf Unilever, zdroj: GOOGLE

The Unilever Group (UL:NYSE)

Na prvom mieste tohto zoznamu medzinárodných akcií je spoločnosť Unilever. Unilever je v novinkách potom, čo sa pripojila k ďalším firmám v bojkotovaní výdavkov na reklamu na Facebooku (NASDAQ: FB). Toto je nešťastné rozhodnutie a signalizuje určité riziká spojené s držbou akcií UL. Spoločnosť zaznamenala v prvom štvrťroku rast tržieb z dôvodu opatrení zostať doma. Hromadenie akcií v poslednom štvrťroku a opätovné otvorenie by mali zvýšiť výsledky.

V prvom kvartáli Unilever signalizovala svoju dôveru v rast peňažných tokov udržaním úrovne dividend. Keď sa zákazníci vracajú do obchodov, predaj Unileveru by sa mal zotaviť. Spoločnosť sa napriek tomu musí prispôsobiť trvalému vplyvu ľudí, ktorí zostávajú doma.

Unilever akcie majú silné celkové hodnotenie. Ako bonus ponúka táto akcia dobrú dividendu.

Zvýšené zameranie na pracie prostriedky, dezinfekčné prostriedky na ruky a mydlové výrobky by mali zvýšiť zisk. V blízkej budúcnosti možno očakávať lepšie vstupné miesto. 

Analytici majú cenový cieľ 48,42 dolárov. A ak bude otvorených viac reštaurácií, predaj Unilever by sa mal v nasledujúcom štvrťroku odraziť.

ročný graf Procter & Gamble, zdroj: GOOGLE

Procter & Gamble Company (PG:NYSE)

Prioritou spoločnosti Procter & Gamble v oblasti zaistenia zdravia a bezpečnosti všetkých ľudí na celom svete je spoločnosť holdingom odolným voči recesii. Čo sa týka budúcnosti, rodinné nároky na udržanie zdravia, hygieny a čistenia porastú. Ničivý koronavírus tieto potreby len zvýši.

V prvom štvrťroku spoločnosť P&G zvýšila dividendu o 6% na približne 79 centov za akciu. Predaj sa bude pomaly zvyšovať, keď sa ľudia pomaly budú vracať do svojho normálneho života. Od fiškálneho roka 2012 do fiškálneho roka 2016 spoločnosť P&G vytvorila rast a hodnotu 10 miliárd dolárov. Zopakuje to od fiškálneho roku 2017 do roku 2021? Zrejme áno.

Narušením trhu sa spoločnosť presadila v rôznych odvetviach. To zahŕňa krásu, starostlivosť, starostlivosť o rodinu a zdravie.

PG akcie majú hodnotu 160,53 dolárov. Skóre je veľmi kvalitné.

Očakávajte, že spoločnosť P&G rozšíri svoju prevádzkovú maržu, keď sa bude rozvíjať ekonomický rozmach. Jej čistá marža by mohla prekročiť maržu v nasledujúcom odvetví.

ročný graf Alibaba, zdroj: GOOGLE

Alibaba (BABA:NYSE)

Alibaba stále obchoduje so zľavou. Silný rast elektronického obchodu každé štvrťroky naznačuje, že trhy naďalej podceňujú svoj potenciál. Po opätovnom otvorení ekonomiky v Číne sa rozšíri obchod v oblasti digitálnej ekonomiky spoločnosti Alibaba. V štvrtom štvrťroku hrubý objem obchodníkov v digitálnej ekonomike spoločnosti Alibaba prekročil 1 bilión dolárov. Teraz má 960 miliónov globálnych ročných aktívnych zákazníkov (AAC).

Investori môžu v nasledujúcich piatich rokoch každoročne odhadovať rast spoločnosti Alibaba najmenej o 17% alebo viac. Pri nasledujúcom vstupe má hodnota akcie Alibaba reálnu hodnotu 265,42 dolárov.

Alibaba so 780 miliónmi v Číne a 180 miliónmi medzinárodných AAC má silnú pozíciu na zvýšenie svojho podielu na trhu. Navyše spotrebitelia trávia viac času nákupom vecí online. Ďalej, e-commerce gigant má šancu rozšíriť svoje podnikanie s potravinami, pretože zákazníci si zvykli nakupovať tento tovar online.

V priestore cloud computingu Alibaba Cloud naďalej ťaží z rastúceho dopytu po spotrebe video-obsahu. Dopyt po práci na diaľku tiež zdvihol dopyt.

Pri pomere ceny k zárobku (P / E) pod 30 má akcia BABA vynikajúci profil rastu oproti svojej hodnote.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár