7 mega-cap akcií, ktoré majú stabilné dividendy

Akcie Americké akcie Banky Dividendy Služby Spotrebiteľský sektor Technológie

Druhá časť

Toto už nie je burza našich starých rodičov ani rodičov. Vysoké hodnoty sa stali štandardom v investičnom svete, v ktorom dominujú maloobchodníci. Ale keď je volatilita trhu vysoká a ekonomická neistota je na vzostupe, je vašou najlepšou voľbou investovať do akcií s veľkou kapitalizáciou.

Prečo? Napriek tomu, že na akciovom trhu neexistujú žiadne záruky, môžete investovať do veľkého podniku a ostať pokojný. Je to preto, že ponúkajú vysokú dynamiku cien, vynikajúce dividendy a stabilný dlhodobý výhľad.

Vzhľadom na to, tento zoznam poskytne sedem akcií s maximálnym objemom, ktoré ponúkajú všetky tieto veci a mnoho ďalších. V týchto časoch nemôže byť na škodu ohňovzdorne chrániť vaše portfólio s týmito druhmi vyspelých spoločností.

Áno, tieto investície nemusia viesť k trojciferným ziskom. Pri investovaní do akcií s veľkou kapitalizáciou vás len málokedy bude bolieť hlava a môžte kľudne spať.

  • Fifth Third Bancorp (NASDAQ: FITB)
  • Realty Income (NYSE: O)
  • McDonald’s (NYSE: MCD)
  • Automatic Data Processing (NASDAQ: ADP)
  • Goldman Sachs (NYSE: GS)
  • Disney (NYSE: DIS)
  • Lowe’s (NYSE: LOW)

Dividendový výnos: 1,70%

päťročný graf ADP, zdroj: GOOGLE

Automatic Data Processing (ADP:NASDAQ)

Ďalším v tomto zozname akcií je ADP, ktorá ponúka hlavne mzdový program a aj rôzne služby v oblasti ľudských zdrojov. Spoločnosť bola založená v roku 1949 a sídli v New Jersey.

Táto spoločnosť je jednou z najlepších mega-cap dividendových akcií – ADP má päťročnú mieru dividendového rastu 12,89%. Má tiež závideniahodný rekord v postupnom zvyšovaní svojej ročnej dividendy za posledných desať rokov.

Napriek ťažkému roku si ADP počas pandémie celkom dobre poradila. Vo fiškálnom roku 2020 sa čisté zisky zvýšili o 8% a príjmy sa zvýšili o 3%. Tieto čísla sú však v porovnaní s obdobím pred rokom utlmené. Divoké výkyvy v zamestnanosti nepochybne ovplyvnili počet miezd a ďalšie programy, ktoré by spoločnosť mohla ponúknuť svojim zákazníkom.

To znamená, že posledné štyri štvrťroky poukazujú na to, ako oživenie výrazne pomohlo akciám ADP. Táto spoločnosť vždy prekonala očakávania a aj keď medziročné porovnania nie sú kvôli Covid-19 lichotivé, čísla sú stále pôsobivé.

Pomer platieb je trochu vysoký, 56,12%. To by však nemal byť problém, vzhľadom na silnejší trh práce v roku 2021. To by malo ADP pomôcť.

Dividendový výnos: 1,93%

päťročný graf Goldman Sachs, zdroj: GOOGLE

Goldman Sachs (GS:NYSE)

V porovnaní so sektormi, ako sú technológie a farmaceutický priemysel, finančné akcie celkom bojovali počas pandémie, najmä kvôli klesajúcim úrokovým sadzbám a problémom okolo Číny a USA (obchodná vojna). V tejto súvislosti je takmer 100%-ný ročný výnos spoločnosti Goldman Sachs obzvlášť pôsobivý. Investori ocenili banku nádherne za prekonanie odhadov zisku analytikov za štyri štvrťroky za sebou.

Teraz si možno kladiete otázku, či je to najlepší čas na investovanie do akcií GS. Potom, čo spoločnosť v posledných niekoľkých štvrťrokoch podala mimoriadne dobré výkony, spoločnosť ide vysoko a cenová dynamika je solídna.

Napriek tomu, že sa akcie v minulom roku dobre zhodnotili, akcie GS sa stále obchodujú s iba 2,34-násobkom forwardovej P/S. Navyše za posledné tri mesiace akcie získali iba 10,7%. Dochádza teda k určitému spomaleniu hybnosti.

Tipranks sleduje 11 analytikov, ktorí ponúkajú 12-mesačné cenové ciele pre Goldman Sachs. Priemerný cenový cieľ je 429 dolárov za akciu, čo predstavuje nárast o 5% z aktuálnej ceny. Nie je to veľa, ale stále to stačí na to, aby vás to nalákalo investovať do GS.

Dividendový výnos: N/A

päťročný graf Disney, zdroj: GOOGLE

Disney (DIS:NYSE)

Disney je meno, ktoré netreba predstavovať. Tento zábavný konglomerát, veľmi vyspelý obchodný podnik s viacerými obchodnými líniami, sa počas pandémie dokázal celkom dobre správať napriek negatívnemu vplyvu na svoje zábavné parky, výletné lode a návštevnosť kín. Jedným z hlavných dôvodov, prečo sa akciám DIS tak dobre darilo, je jeho streamovacia služba Disney+, ktorá už prekonala 100 miliónov predplatiteľov.

Táto spoločnosť agresívne prenikla do streamovacieho priestoru pomocou Disney+, ESPN+ a Hulu. Napriek tomu, že je streamovanie preplnené, rozsiahla knižnica obsahu je jednou z najlepších v odbore. A spoločnosť Disney neplánuje v blízkej dobe zastaviť.

Spoločnosť Disney plánuje každoročne distribuovať viac ako 100 nových titulov na Disney+ a zaviazala sa vynaložiť 14 až 16 miliárd dolárov ročne na streamovanie obsahu v rámci svojich služieb v priebehu nasledujúcich štyroch rokov. Celkovo je to vynikajúci čas na investovanie do akcií DIS.

Dividendový výnos: 1,40%

päťročný graf Lowe’s, zdroj: GOOGLE

Lowe’s (LOW:NYSE)

Poslednou spoločnosťou v zozname je Lowe’s. Maloobchodný predajca domácich potrieb Lowe’s si z hľadiska predaja počas pandémie počínal veľmi dobre. Keď bolo milión Američanov doma, ľudia nemali čo robiť, ale investovali čas, peniaze a úsilie do projektov domácich kutilov. Ide o trend, ktorý bude pokračovať prinajmenšom do konca roku 2021. Preto posledné štyri štvrťroky tejto spoločnosti zaznamenali silné čísla.

Nedávno spoločnosť Lowe’s ľahko prekonala odhady fiškálnych ziskov za 2. štvrťrok a tiež zvýšila prognózu predaja. Zisk stúpol na 3 miliardy dolárov, čiže 4,25 dolára na akciu. To je nárast z 2,8 miliardy dolárov, respektíve 3,74 dolára na akciu v predchádzajúcom období. Navyše čisté tržby vyskočili na 27,6 miliardy dolárov, čo je nárast z 27,3 miliardy dolárov v minulom roku.

Tento rok predajca domácich potrieb predpovedá tržby vo výške 92 miliárd dolárov. Generálny riaditeľ Marvin Ellison teraz verí, že nadmerný rast počas pandémie, bude pokračovať, pretože ľudia budú naďalej míňať na svoje domovy a zároveň priradia ďalšie priority. Ellison uviedol nasledovné:

„Pandémia vytvorila dlhodobý vplyv dôležitosti domova a my nevidíme zmenu.“

Vzhľadom na tento pozitívny vývoj by tento maloobchodný predajca domácich potrieb mal zachovať sériu zvyšovania dividend.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár