7 mega-cap akcií, ktoré majú stabilné dividendy

Akcie Americké akcie Banky Dividendy Reality Spotrebiteľský sektor

Prvá časť

Toto už nie je burza našich starých rodičov ani rodičov. Vysoké hodnoty sa stali štandardom v investičnom svete, v ktorom dominujú maloobchodníci. Ale keď je volatilita trhu vysoká a ekonomická neistota je na vzostupe, je vašou najlepšou voľbou investovať do akcií s veľkou kapitalizáciou.

Prečo? Napriek tomu, že na akciovom trhu neexistujú žiadne záruky, môžete investovať do veľkého podniku a ostať pokojný. Je to preto, že ponúkajú vysokú dynamiku cien, vynikajúce dividendy a stabilný dlhodobý výhľad.

Vzhľadom na to, tento zoznam poskytne sedem akcií s maximálnym objemom, ktoré ponúkajú všetky tieto veci a mnoho ďalších. V týchto časoch nemôže byť na škodu ohňovzdorne chrániť vaše portfólio s týmito druhmi vyspelých spoločností.

Áno, tieto investície nemusia viesť k trojciferným ziskom. Pri investovaní do akcií s veľkou kapitalizáciou vás ale len málokedy bude bolieť hlava a môžte kľudne spať.

  • Fifth Third Bancorp (NASDAQ: FITB)
  • Realty Income (NYSE: O)
  • McDonald’s (NYSE: MCD)
  • Automatic Data Processing (NASDAQ: ADP)
  • Goldman Sachs (NYSE: GS)
  • Disney (NYSE: DIS)
  • Lowe’s (NYSE: LOW)

Dividendový výnos: 2,64%

päťročný graf Fifth Third Bancorp, zdroj: GOOGLE

Fifth Third Bancorp (FITB:NASDAQ)

Fifth Third Bancorp, 26-miliardová stredozápadná a stredoatlantická banka, je jednou z najlepších mega-cap akcií, ktoré vyplácajú dividendy. Táto spoločnosť so sídlom v Cincinnati má aktíva viac ako 200 miliárd dolárov a je jednou z najväčších miestnych bánk v USA.

Vďaka svojmu pôsobivému rozsahu si banka počas pandémie koronavírusu celkom dobre poradila. Podľa údajov CNBC prekonala odhady zárobkov za posledné štyri štvrťroky.

Zisky Fifth Third Bancorp v druhom štvrťroku boli naposledy viac ako štvornásobné v porovnaní s obdobím pred rokom, ktoré bolo v polovici pandémie priam smiešne. To odhady analytikov predstihlo. Spoločnosť navyše zarobila 94 centov na akciu, čo je značný nárast z 23 centov v 2. štvrťroku 2020. FITB tiež predpovedá, že príjem z celoročných poplatkov od roku 2020 vyskočí, zatiaľ čo čistý úrokový výnos by mal mierne klesnúť. Generálny riaditeľ Greg Carmichael v komentári k výsledkom uviedol toto:

„Máme dobrú pozíciu, aby sme mohli ťažiť zo zvýšenia úrokových sadzieb, a sme dobre zaistení, ak sadzby zostanú na nízkych úrovniach ešte niekoľko rokov.“

Fifth Third plánuje v septembri zvýšiť svoju štvrťročnú distribúciu o 3 centy na akciu. Spoločnosť už viac ako desať rokov dôsledne zvyšuje aj dividendy akcií FITB.

Dividendový výnos: 3,95%

päťročný graf Realty Income, zdroj: GOOGLE

Realty Income (O:NYSE)

Ďalším v tomto zozname je Realty Income. Investičné fondy do nehnuteľností (REIT) sú vždy obľúbené u investorov zameraných na pasívny príjem, kvôli pravidlu 90%. Podľa americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC): „Aby sa spoločnosť mohla kvalifikovať ako REIT, musí mať väčšinu svojich aktív a príjmov spojených s investíciami do nehnuteľností a musí každoročne rozdeliť najmenej 90 percent svojho zdaniteľného príjmu akcionárom v forme dividend.“

Každý REIT je však iný vzhľadom na typ nehnuteľností, do ktorých investuje. Jedinými výnimkami sú diverzifikované a špeciálne REIT, ktoré môžu mať vo svojom portfóliu rôzne typy nehnuteľností. Realty Income „sa zameriava na získavanie voľne stojacich nehnuteľností pre jedného klienta na základe dlhodobých čistých nájomných zmlúv“.

Vďaka svojej diverzifikovanej stratégii dokázala spoločnosť celkom dobre zvládnuť pandémiu koronavírusu. Medzi najlepších nájomcov tejto spoločnosti patria kluby zdravia ako LA Fitness a Lifestyle Fitness a reťazce kín ako AMC Entertainment (AMC:NYSE). To je dôkazom odolnosti Realty Income – udržiavalo zvyšovanie dividend a zároveň prežilo obzvlášť hrozné obdobie vo svojej histórii.

Realty Income má za sebou 614 po sebe nasledujúcich mesačných výplat dividend. Teraz, keď sa ekonomika opäť prebúdza k životu, sú šance na prerušenie série blízko nuly.

Dividendový výnos: 2,31%

päťročný graf McDonald’s, zdroj: GOOGLE

McDonald’s (MCD:NYSE)

Aj keď sa akciám MCD za tie roky dobre darilo, často sa strácajú, kvôli ťažkým “hitterom”, akými sú Tesla (TSLA:NASDAQ) a Nio (NIO:NYSE).

Brať na ľahkú váhu McDonald’s by však bola obrovská hlúposť. V minulom roku sa gigantovi rýchleho občerstvenia darilo dobre vďaka existujúcej kapacite a rozšíreným možnostiam doručovania. Tržby MCD klesli v minulom roku asi o 9% a zisky skĺzli nad 20%.

Vzhľadom na vplyv pandémie sú tieto štatistiky veľmi slušné. Navyše, gigant rýchleho občerstvenia nedávno prekonal odhady Wall Streetu pri vykazovaní svojich zárobkov a výnosov za 2. štvrťrok. Podľa CNBC „U.S. tržby v rovnakých obchodoch sa v tomto štvrťroku zvýšili o 25,9% a na dvojročnom základe o 14,9%.“

Podľa spoločnosti sú tieto vysoké tržby spôsobené novým kuracím sendvičom a propagačnou kampaňou s K-popovou skupinou s názvom BTS. Gigant rýchleho občerstvenia vykázal čistý príjem 2,22 miliardy dolárov alebo 2,95 dolára na akciu, čo je nárast zo 483,8 milióna dolárov alebo 65 centov na akciu v predchádzajúcom roku. MCD tiež zvýšil svoju celoročnú prognózu a teraz očakáva „celosystémový rast tržieb”. V treťom štvrťroku spoločnosť predpovedá rast tržieb v rovnakých obchodoch na svojich piatich najväčších globálnych trhoch, aby prekonal aj úrovne roku 2019.

Táto spoločnosť už viac ako desať rokov postupne zvyšuje svoju dividendu. Je pravda, že pri 57,13% sa pomer výplat môže zdať vysoký. Ale toto je McDonald’s. Nie je ani zdaľeka možné, aby tejto spoločnosti v blízkej dobe došla hotovosť.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár