7 mesačných dividendových akcií

Akcie Americké akcie Dividendy Doprava Priemysel Reality Služby

Druhá časť

Zatiaľ čo stávky na ďalšiu veľkú vec vždy privedú nových hráčov na finančné trhy, s rastom vašej investičnej cesty si uvedomíte dôležitosť diverzifikácie. Na druhej strane, mesačné dividendové akcie vám môžu poskytnúť konzistentný tok pasívnych príjmov.

V dnešnom hyperkonkurenčnom a hyperpovrchovom svete sa všetci snažia byť alfou. Je to na chvíľu príjemné, ale čoskoro si uvedomíte, že vždy je tu niekto, kto je väčší, rýchlejší a silnejší. Tak je to s akciovým trhom a ľuďmi, ktorí sa poeticky sťažujú pri hľadaní alfa – ak by to bolo také ľahké, nenazvalo by sa to zabezpečenie alfa? To je miesto, kde na scénu vstupujú mesačné dividendové akcie.

Aby bolo jasné, nie je to nič také ako bezriziková investícia. Ale vyberte si správne mesačné dividendové akcie a pravdepodobne budete mať vyššiu šancu, že vám niečo ponúkne. Na druhej strane, ak neustále hľadáte špekulatívne rastové akcie, je pravdepodobné, že časom získate vo svojom portfóliu množstvo červených čísel. V takom prípade by vám bolo lepšie investovať do spoločností s dividendami.

Mesačné dividendové akcie tak poskytujú ďalší krok k budovaniu pasívneho príjmu. Dividendy sa zvyčajne vyplácajú štvrťročne. Naše domáce účty sú však splatné mesačne. Existujú aj spoločnosti, ktoré vyplácajú 12-krát ročne, čo je oveľa viac zosúladené s našim každodenným životom. Tu je niekoľko mien, ktoré môžete zvážiť, aby ste zvýšili aktivitu svojho portfólia:

  • Agree Realty Corporation (NYSE:ADC)
  • AGNC Investment (NASDAQ:AGNC)
  • Dynex Capital (NYSE:DX)
  • Armour Residential REIT (NYSE:ARR)
  • Broadmark Realty Capital (NYSE:BRMK)
  • Pembina Pipeline (NYSE:PBA)
  • Cross Timbers Royalty Trust (NYSE:CRT)

Predtým ako sa do toho ponoríme, predstavíme väčšinou vysoko výnosné mesačné dividendové akcie. Rovnako ako v prípade všetkého v živote, vyšší potenciál odmien zvyčajne znamená ale aj väčšie riziko. Aj keď  si môžete vybrať bezpečnejšie možnosti, sú to spoločnosti, ktoré skutočne môžu pomôcť platiť účty.

Dividendový výnos: 10,37%

päťročný graf Armour Resindential, zdroj: GOOGLE

Armour Residential REIT (ARR:NYSE)

Ak nemáte problém zvýšiť riziko a získať maximálnu odmenu zo svojich mesačných dividendových akcií, Armor Residential REIT je pre vás silným hráčom. Výnos činí približne 9,84%.

Akcie ARR si počínajú dobre – okolo 27% počas posledných šiestich mesiacov. V porovnaní s tým, kde boli akcie pred pandémiou, je to nižšie asi o 40%. 

Rovnako ako ostatné REIT, aj ARR sa viaže na hypotekárny dlh krytý vládou. Na čo si však musíte dať pozor je, že Armor je vystavený aj hybridnej nastaviteľnej úrokovej sadzbe alebo pôžičkám s nastaviteľnou úrokovou sadzbou. Vzhľadom na krehkú povahu hospodárskeho oživenia, nastaviteľná sadzba čohokoľvekje vážny problém.

Dividendový výnos: 7,78%

trojročný graf Broadmark Realty Capital, zdroj: GOOGLE

Broadmark Realty Capital (BRMK:NYSE)

Spoločnosť Broadmark Realty Capital, ktorá má špecializáciu na stavebné úvery pre investorov a developerov do nehnuteľností, ponúka aj komerčné a pôžičkové služby. Akcie BRMK budú lákavým menom pre tých, ktorí hľadajú mesačné dividendové akcie, pretože sa vyznačujú forwardovým anualizovaným dividendovým výnosom okolo 8%. Ale ako už bolo spomenuté – vysoké výnosy často znamenajú vysoké riziko. 

Na pozitívnej strane spektra je spoločnosť Broadmark vystavená viacerým “slnečným” štátom  –  Texas a Florida. Jej dosah sa rozširuje aj na štáty, ktoré sú obľúbené u mileniálov, ako napríklad “business-friendly” Utah a “always-happening” Colorado. Akcie BRMK by skutočne mali byť prínosom, pretože štáty, v ktorých spoločnosť podniká, predstavujú popredné miesto v demografickej migrácii, ktorú koronavírus pomohol urýchliť vďaka iniciatívam typu „pracujte z domu“.

Na druhú stranu, širšia ekonomická životaschopnosť je hlavnou otázkou visiacou nad akciami BRMK. Ako si môžete predstaviť, stavebné projekty nie sú počas recesií nijako zvlášť rastové. Dôkazy ďalej ukazujú, že výdavky na výstavbu komerčných projektov sa kvôli pandémii znížili.

Dividendový výnos: 6,28%

päťročný graf Pembina Pipeline, zdroj: GOOGLE

Pembina Pipeline (PPL:TSE)

Kanadská spoločnosť špecializujúca sa na dopravnú a skladovaciu infraštruktúru pre ropný a plynárenský priemysel, Pembina Pipeline, utrpela katastrofálnu stratu, keď koronavírus zasiahol Severnú Ameriku. Keď nastal lockdown, dopyt po rope sa jednoducho znížil. V jednom okamihu, aj keď na veľmi krátko, ceny ropy klesli pod nulu. 

Teraz sa príbeh posunul oveľa priaznivejším smerom. Na medziročnom základe je stav PBA na hodnote takmer 21%. Noví investori ďalej nepochybne sledujú jeho budúci anualizovaný dividendový výnos (okolo 7,15%). Aj keď to nie je také vysoké ako ostatné mesačné dividendové akcie na tomto zozname, je to pravdepodobne o niečo menej riskantné. Po úplnom opätovnom otvorení ekonomiky budú ľudia potrebovať ropné produkty – nepotrebujú hneď hypotéky na bývanie.

Z menej povzbudzujúcej stránky vlastne nevieme, čo sa stane s touto krízou. Ak dôjde k ďalšiemu nárastu tejto strašnej pandémie, mohli by Pembina spolu s ďalšími investíciami spojenými s ropou opäť spadnúť nižšie.

Dividendový výnos: 6,13%

päťročný graf Cross Timbers Royalty Trust, zdroj: GOOGLE

Cross Timbers Royalty Trust (CRT:NYSE)

Ako už názov napovedá, spoločnosť Cross Timbers Royalty Trust sprostredkuváva podiel čistého zisku na licenčných poplatkoch a prevažuje nad nehnuteľnosťami ropných projektov v Texase, Oklahome a Novom Mexiku. Podobne ako v prípade Pembina Pipeline vyššie, spoločnosť Cross Timbers zažila strmý pád začiatkom roku 2020, keď nás zasiahla kríza Covid-19. Na rozdiel od iných investícií súvisiacich s ropou sa však akcie CRT vrátili späť pomerne rýchlo.

Počas nasledujúceho roka akcie spoločnosti Cross Timbers narástli o 72%. Napriek veľkým ziskom poskytuje CRT solídny pasívny príjem v porovnaní s mnohými ďalšími mesačnými dividendovými akciami s forwardovým anualizovaným výnosom okolo 5,19% . Akcie CRT by mohli predstavovať vynikajúci postup pri opätovnom uvolnení opatrení v spoločnosti. Okrem toho kríza v Suezskom prieplave, ktorá sa týkala uviaznutej nákladnej lode, mohla stále zaznamenať rast cien ropy na základe prerušenia dodávateľského reťazca.

Je však dôležité, aby sme videli podstatné a holistické hospodárske zlepšenie – nielen pre zamestnancov v administratíve. Ak sa nedostaneme do takého uzdravenia, mohlo by to spôsobiť sociálne trhliny, možno opakovanie minuloročného nepokoja. Nemyslíme si, že by to pre CRT alebo väčšinu ostatných verejne obchodovaných spoločností bolo príliš dobré.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár