7 mesačných dividendových akcií s bezpečným vyplácaním

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Reality Telekomunikácie

Prvá časť

Akciový trh možno zhruba rozdeliť do dvoch skupín – dividendové akcie a nedividendové akcie. Z akcií, ktoré vyplácajú dividendy akcionárom, väčšina tak robí štvrťročne. Spoločnosť však môže svojou politikou návratnosti kapitálu ísť aj inými smermi. Niektoré spoločnosti sa rozhodnú vyplácať dividendy raz ročne, iné vyplácajú polročne. Existujú dokonca aj mesačné dividendové akcie.

Investori zameraní na príjem môžu považovať mesačné dividendové akcie za atraktívne, pretože vyplácajú 12 dividend ročne. Akcie s mesačnými dividendami poskytujú častejšie výplaty výnosov ako akcie s inými plánmi výplat.

V tomto článku sa teraz budeme zaoberať top 7 mesačnými dividendovými akciami.

  • Realty Income (NYSE: O)
  • STAG Industrial (NYSE: STAG)
  • Shaw Communications (NYSE: SJR)
  • TransAlta Renewbles (OTCMKTS: TRSWF)
  • Dream Industrial REIT (OTCMKTS: DREUF)
  • Choice Properties REIT (OTCMKTS: PPRQF)
  • Main Street Capital (NYSE: MAIN)

Investori by sa mali uistiť, že spoločnosť má udržateľnú dividendu podloženú silným základným obchodným modelom. Bezpečnosť dividend je dôležitým faktorom pre investorov, ktorí sa pozerajú na mesačné dividendové akcie.

päťročný graf Realty Income, zdroj: GOOGLE

Realty Income (O:NYSE)

Realty Income je najbezpečnejšia spoločnosť s mesačnými dividendami na tomto zozname kvôli dlhej histórii konzistentných dividend. Spoločnosť vyplatila bez prerušenia 602 po sebe idúcich mesačných dividend, čo predstavuje viac ako 50 rokov. Nie je prekvapením, že spoločnosť Realty Income si dala ochrannú známku ako „The Monthly Dividend Company“.

Realty Income má tiež dlhú históriu neustáleho zvyšovania dividend v priebehu času. Realty Income zvýšila svoju dividendu 107-krát od svojej prvotnej verejnej ponuky v roku 1994. Realty Income sa kvalifikuje ako dividendový aristokrat – skupina 65 spoločností v indexe S&P 500, ktoré zvyšovali svoje dividendy najmenej 25 po sebe nasledujúcich rokov.

Od svojho prvého zverejnenia na trhu v roku 1994 spoločnosť zvýšila svoju dividendu v priemere o 4,5% ročne. To znamená, že Realty Income priniesla konzistentné dividendy každý štvrťrok a zabezpečovala rast dividend dlhodobo.

Diverzifikované portfólio nehnuteľností Realty Income je veľkým dôvodom jej pôsobivej histórie dividend. Realty Income je trojitý leasingový REIT, čo je atraktívna štruktúra pre REIT. Pretože je spoločnosť REIT leasingom s trojnásobným čistým ziskom, znamená to, že Realty Income zhromažďuje stabilné platby nájomného každý mesiac, zatiaľ čo za tri hlavné zložky nákladov – údržbu, poistenie a dane – zodpovedá nájomca. Diverzifikované portfólio spoločnosti Realty Income pozostáva z viac ako 6 500 nehnuteľností rozdelených medzi približne 600 nájomníkov, s priemernou zostávajúcou dobou prenájmu 9 rokov.

Vysoko kvalitné portfólio spoločnosti slúžilo ako konkurenčná výhoda počas koronavírusovej krízy. Príjmy z nehnuteľností inkasovali v auguste 93,5% zmluvného nájomného, ​​oproti 92,3% v júli. Investori majú dôvod dúfať, že to najhoršie v prípade Realty Income už prešlo. Momentálne má atraktívny výnos 4,2%.

päťročný graf Stag Industrial, zdroj: GOOGLE

STAG Industrial (STAG:NYSE)

STAG Industrial je bezpečná dividendová akcia kvôli svojmu výhodnému obchodnému modelu. STAG Industrial je REIT so zvláštnym zameraním na priemyselné nehnuteľnosti, z ktorých mnohé sú vystavené aktivitám elektronického obchodu, čo je obzvlášť atraktívna vlastnosť pre dlhodobých investorov.

Mnoho REIT je vysoko exponovaných do oblastí kamenných nehnuteľností, ktoré sú v núdzi, ako sú napríklad nákupné centrá. Tieto typy nehnuteľností boli už pred vstupom do roku 2020 pod tlakom v dôsledku nárastu počtu maloobchodníkov v oblasti elektronického obchodu, ako je napríklad Amazon (NASDAQ: AMZN). Nástup novej pandémie koronavírusu iba zvýšil trendy sekulárneho elektronického obchodu. Výsledkom je, že STAG je vynikajúcou akciou pre investorov REIT, ktorí hľadajú dlhodobý rastový potenciál.

Portfólio nehnuteľností spoločnosti STAG Industrial zahŕňalo k 30. júnu 2020 celkovo 457 budov v 30 rôznych štátoch. Podľa spoločnosti zhruba 43% jej portfólia nehnuteľností zabezpečuje aktivity elektronického obchodu. V skutočnosti je Amazon jej najväčším nájomcom, ktorý predstavuje 2,5% ročného základného nájomného. Z pokračujúceho rastu elektronického obchodu budú mať úžitok aj ďalší významní nájomcovia, ako napríklad XPO Logistics and Packaging (NYSE: XPO).

Dôležité je, že spoločnosť STAG Industrial má zdravú súvahu, ktorá pomáha vyplácať dividendy. Spoločnosť má zvládnuteľný pákový pomer 4,3x, ako je definované v čistom dlhu voči upravenému EBITDA, oproti 4,8x v roku 2019. Má tiež iba 12% nesplateného dlhu so splatnosťou pred rokom 2022.

Spoločnosť STAG Industrial získala v druhom štvrťroku 98% nájomného, ​​čo je vynikajúcim znamením toho, že spoločnosť nie je negatívne ovplyvnená pandémiou koronavírusu. S výnosom 4,5% a predpokladaným výplatným pomerom 76% do roku 2020 sa ukazuje dividenda spoločnosti STAG ako veľmi bezpečná.

päťročný graf Shaw, zdroj: GOOGLE

Shaw Communications (SJR:NYSE)

Shaw Communications je významná komunikačná spoločnosť so sídlom mimo Kanady. Stala sa popredným poskytovateľom obsahu a sietí v západnej Kanade s ročnými príjmami viac ako 4 miliardy dolárov. Spoločnosť poskytuje bezdrôtové služby zákazníkom a podnikom v Kanade. Bezdrôtový biznis funguje pod značkou Freedom Mobile.

Spoločnosť Shaw Communications má jedinečnú pozíciu na úspech v súčasnom prostredí. Zatiaľ čo mnohé priemyselné odvetvia sú v dôsledku pandémie koronavírusu vystavené veľkému stresu, dopyt po bezdrôtových, obrazových a širokopásmových službách iba rastie. Napríklad v poslednom vykazovanom štvrťroku sa konsolidované výnosy spoločnosti Shaw Communication znížili iba o 0,8%. Medzitým sa upravený ukazovateľ EBITDA medziročne zvýšil o 15,3%, zatiaľ čo miera spätného odchodu bola rekordne nízka – 0,96%. Priemerný príjem na používateľa sa za štvrťrok zvýšil o 2,6%.

Za prvé tri štvrťroky súčasného fiškálneho roka zvýšila spoločnosť Shaw Communications voľný hotovostný tok o 20%. Takýto silný rast bol spôsobený odolným počtom predplatiteľov a vyššími príjmami na používateľa, ako aj nižšími kapitálovými výdavkami a poklesom úrokových nákladov.

Shaw Communications má zdravú bilanciu s úverovým ratingom BBB- na úrovni investície od spoločnosti Standard & Poor’s. Má tiež pomer čistého dlhu k upravenému EBITDA 2,4-násobok, čo je v skutočnosti pod cieľovým rozpätím 2,5-násobku až 3,0-násobku. Spoločnosť má tiež k dispozícii likviditu vo výške 2,1 miliárd kanadských dolárov a žiadne splatnosti dlhu do roku 2023, čo znamená, že krátkodobá likvidita nie je pre Shaw Communications problémom.

Silný výkon spoločnosti dáva investorom istotu, že dividenda je bezpečná, a to aj v dlhodobej recesii. Akcia má atraktívny dividendový výnos takmer 5%.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár