7 najlepších blue-chip akcií na nákup na rok 2022

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Spotrebiteľský sektor

Druhá časť

Investori prichádzajú vo všetkých “tvaroch a veľkostiach”. A majú všetky možné druhy stratégií na rast portfólií. Niektorí majú radi denné obchodovanie s centovými akciami. Iní majú radi kryptomeny. Niektorí snívajú o výplatách z dividend a iní vkladajú svoje peniaze do rastových akcií. A potom sú tu vyznávači blue-chip akcií.

Blue-chip akcie predstavujú spoločnosti, ktoré patria medzi najznámejšie na Wall Street. Sú to zavedené veľké mená a vo svojom odbore patria medzi lídrov na trhu.

Blue-chip akcie sú finančne zdravé. Majú spoľahlivú históriu výnosov a majú trhové kapitalizácie, ktoré sa pohybujú v miliardách.

A často blue-chip akcie ponúkajú spoľahlivé dividendy.

Ďalšou vecou, ​​​​ktorú by ste mali vedieť o blue-chip akciách, je, že sa považujú za bezpečnejšie investície ako akcie s malou kapitalizáciou, kryptomeny alebo meme akcie. To znamená, že im môžete dôverovať, že vám poskytnú solídny rast počas dlhšieho časového obdobia. A to je ten lístok, ktorý potrebujete, aby ste mali pevný základ pre dôchodkové portfólio.

Tu je sedem spoľahlivých blue-chip akcií na nákup v roku 2022:

  • Exxon Mobil (NYSE:XOM)
  • Pfizer (NYSE:PFE)
  • Broadcom (NASDAQ:AVGO)
  • Prudential Financial (NYSE:PRU)
  • General Dynamics (NYSE:GD)
  • PepsiCo (NASDAQ: PEP)
  • Toyota (NYSE:TM)

Dividendový výnos: 2,24%

päťročný graf General Dynamics, zdroj: GOOGLE

General Dynamics (GD)

Trhová kapitalizácia: 59,2 miliardy dolárov

Ak chcete niečo vzrušujúce, potom je tu pre vás možno spoločnosť General Dynamics. Dodávateľ obrany so sídlom vo Virgínii sa zaoberá tankami, raketami, ponorkami, stíhačkami a elektronikou pre americkú armádu.

Obranné akcie stoja za zváženie pri akomkoľvek portfóliu kvôli geopolitickej realite súčasnosti. Severná Kórea z času na čas pokračuje v odstreľovaní raketových testov. USA majú chladný vzťah s Ruskom, ktoré ohrozuje Ukrajinu a teraz fušuje do Kazachstanu.

General Dynamics je silne zapojený do amerických ozbrojených síl. A je to kľúčový hráč pri vytváraní a zlepšovaní technológie, ktorú americké sily potrebujú, aby im poskytli výhodu v akomkoľvek konflikte.

Okrem toho akcie GD ponúkajú solídny dividendový výnos viac ako 2%.

Dividendový výnos: 2,49 %

päťročný graf PepsiCo, zdroj: GOOGLE

PepsiCo (PEP)

Trhová kapitalizácia: 277,7 miliardy dolárov

PepsiCo je spotrebiteľská spoločnosť, ktorá je najznámejšia pre svoje šumivé nealkoholické nápoje.

Spoločnosť však stojí aj za niekoľkými ďalšími najznámejšími americkými značkami. Zahŕňajú zemiakové lupienky Lay’s, lupienky Doritos, ovsené vločky Quaker a džúsy Tropicana.

Napriek vyšším nákladom a problémom s dodávateľským reťazcom v treťom štvrťroku sa akciám PEP podarilo prekonať očakávania analytikov, pokiaľ ide o zisky aj výnosy. Spoločnosť vykázala 20,19 miliardy dolárov v porovnaní s očakávaniami analytikov 19,39 miliardy dolárov. Zisk dosiahol 1,79 dolárov na akciu oproti 1,73 dolárov na akciu, ktoré analytici očakávali.

Spoločnosť upravila svoje odhady smerom nahor za celý rok a uviedla, že očakáva rast tržieb o 8% namiesto 6%, ktoré predpovedala predtým. Finančný riaditeľ Hugh Johnston uviedol, že spoločnosť zvyšovala ceny kvôli problémom s dodávateľským reťazcom a v prvom štvrťroku tohto roka očakáva ďalšie zvýšenie.

Analytik spoločnosti Argus John Staszak zvýšil cenový cieľ firmy pre akcie PEP zo 180 na 195 dolárov, pričom uviedol, že spoločnosť je dobre riadená a má cenné portfólio značiek.


Dividendový výnos: 3,33%

päťročný graf Toyota, zdroj: GOOGLE

Toyota (TM)

Trhová kapitalizácia: 240,7 miliardy dolárov

Toyota nemá taký vysoký profil na sociálnych sieťach ako niektoré iné spoločnosti. Jej generálny riaditeľ neorganizuje Saturday Night Live. Minulý rok nedošlo k sexy a vzrušujúcemu zlúčeniu so spoločnosťou na špeciálne účely (SPAC). A nikto v C-suite sa nepúšťa do vesmírneho letu.

Všetko, čo Toyota robí, je že vyrába autá, nákladné autá a SUV. A robí sakramentsky dobrú prácu.

V skutočnosti je Toyota po prvý raz automobilkou č. 1 v USA. Nedávno oznámené údaje o predaji za rok 2021 ukazujú, že japonská spoločnosť minulý rok pokorila General Motors (NYSE:GM) v predaji najviac vozidiel v USA.

V minulom roku spoločnosť predala v USA 2,33 milióna vozidiel, čo predstavuje nárast o 10,4 % oproti predchádzajúcemu roku.

A keďže robí veci správnym spôsobom, Toyota robí pokroky aj v lukratívnom priestore elektrických vozidiel. V októbri oznámila investíciu 3,4 miliardy dolárov do vývoja a výroby batérií v Spojených štátoch. Projekt zahŕňa továreň na batérie EV v hodnote 1,3 miliardy dolárov, ktorá sa má otvoriť v roku 2025.

Zdroj: investorplace 

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár