7 najlepších defenzívnych akcií na nákup práve teraz

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor Zdravotníctvo

Druhá časť

Zvýšená pozornosť sa venuje defenzívnym akciám, ktoré majú zvyčajne nízke trhové riziko. A tieto typy akcií sú populárne, pretože môžu pomôcť chrániť portfóliá pred rýchlym poklesom trhu alebo divokými výkyvmi výnosov. Predstavíme vám sedem takýchto akcií.

Napriek volatilite, ktorá vyvolala zlé pocity, najmä v prvých dňoch pandémie, mnohé akcie zaznamenali za posledný rok dvojciferné výnosy. Napríklad za posledných 12 mesiacov sa indexy Dow Jones Industrial Average, S&P 500 a Nasdaq Composite zvýšili o 30%, 34% a 38%.

Stále však narastajú obavy z možného blížiaceho sa pádu trhu. Napokon, širší trh vyzerá z historického hľadiska draho. V týchto dňoch veľa miláčikov Wall Street hlási príjmy za druhý štvrťrok. Ak nedokážu splniť očakávania, ľahko sa môžu dostať do nemilosti.

Mnoho účastníkov trhu preto teraz hľadá vysoko kvalitné defenzívne akcie a podniky so stabilnými výnosmi a ziskami, silným riadením a vo väčšine prípadov s dividendami. Inými slovami, potenciálni investori musia podrobne analyzovať základnú výkonnosť danej firmy.

S týmito informáciami je tu sedem defenzívnych akcií, ktoré by mohli patriť do dlhodobých portfólií:

  • Casey’s General Stores (NASDAQ: CASY)
  • Flowers Foods (NYSE: FLO)
  • Kroger (NYSE: KR)
  • Nomad Foods (NYSE: NOMD)
  • PepsiCo (NASDAQ: PEP)
  • UnitedHealth Group (NYSE: UNH)
  • Vanguard Dividend Appreciation Index Fund ETF Shares (NYSEARCA: VIG)

Poďme sa do toho pustiť a pozrieť sa na každú z nich bližšie.

Dividendový výnos: 2,76%

päťročný graf PepsiCo, zdroj: GOOGLE

PepsiCo (PEP:NASDAQ)

Tí investori, ktorí hľadajú ďalšiu expozíciu v spotrebiteľskom sektore, by mohli zvážiť nákup PepsiCo – potravín a nápojov s vysokou váhou. Jej portfólio značiek zahŕňa Frito-Lay, Gatorade, Pepsi-Cola, Quaker a Tropicana.

Spoločnosť PepsiCo pôsobí v niekoľkých segmentoch: Frito-Lay North America (FLNA); Quaker Foods North America (QFNA); PepsiCo Beverages North America (NAB); Latinská Amerika; Európa; Afrika, Stredný východ a južná Ázia; tichomorská Ázia, Austrália, Nový Zéland a Čína.

Spoločnosť nedávno oznámila silný zisk za druhý kvartál, ktorý prekonal očakávania. Čistý príjem bol 19,22 miliárd dolárov, čo je nárast o 20,5% oproti minulému roku. Hlavnými prispievateľmi boli NAB, ako aj Latinská Amerika a Európa. Okrem toho vzrástol predaj o 6% v divíziách FLNA a Ázia-Tichomorie. Čistý príjem dosiahol v druhom štvrťroku 2,37 miliardy dolárov oproti 1,66 miliardy dolárov v druhom štvrťroku 2020. Zriedený EPS predstavoval 1,70 dolárov oproti 1,18 dolárov v rovnakom štvrťroku 2020.

Generálny riaditeľ Ramon Laguarta uviedol: „Sme spokojní s výsledkami za druhý štvrťrok, pretože sme dosiahli veľmi silné dvojciferné čisté príjmy a rast zisku na akciu. Vzhľadom na silu našich výsledkov teraz očakávame, že naše celoročné organické výnosy stúpnu o 6% a zisky na akciu v konštantnej mene sa zvýšia o 11%. “

Akcie PEP dosiahli ATH. Je to až 5% medziročne. Forwardové P / E a súčasné P / S pomery sú 25,77 a 2,9. Investori zameraní na rast dividend by mali brať do úvahy akcie PEP.

Dividendový výnos: 1,40%

päťročný graf UnitedHealth Group, zdroj: GOOGLE

UnitedHealth Group (UNH:NYSE)

UnitedHealth Group so sídlom v Hopkins v Minnesote je najväčším súkromným poskytovateľom zdravotného poistenia v USA a poskytuje zdravotné výhody 48 miliónom členom. Spoločnosť pôsobí v štyroch segmentoch: UnitedHealthcare, OptumHealth, OptumInsight a OptumRx.

15. júla UNH oznámil finančné výsledky za druhý štvrťrok. Celkové tržby dosiahli 71,3 miliárd dolárov, medziročne vzrástli o 14,8%. Čistý príjem dosiahol 4,5 miliardy dolárov a poklesol o 34,3%. Upravený EPS bol 4,70 dolárov, čo tiež medziročne pokleslo o 34%. Peňažný tok z operácií bol 5,5 miliardy dolárov. Hotovosť a krátkodobé investície dosiahli 22,6 miliárd dolárov, čo je nárast o 14,1% oproti predchádzajúcemu štvrťroku.

Výkonný riaditeľ Andrew Witty vyjadril spokojnosť s výsledkami. Vedenie ďalej zdôraznilo, že UNH:„…vrátilo akcionárom v druhom štvrťroku 1,4 miliardy dolárov prostredníctvom dividend po 16%-nom zvýšení v júni 2021. V tomto štvrťroku bolo odkúpených 3,2 milióna akcií za 1,2 miliardy dolárov, čo medziročne prinieslo spätné odkúpenie 7,9 milióna akcií za 2,9 miliárd dolárov. “

Akcie UNH vrátili takmer 18% od začiatku roka. Ďalej sú forwardové pomery P / E 23,15 a P / S 1,49. Ako ukázala pandémia, zdravotníctvo je pre fungovanie našej krajiny a hospodárstva mimoriadne dôležité. UnitedHealth je dobre diverzifikovaným lídrom v segmente zdravotného poistenia. Potenciálni investori, ktorí čakajú na potenciálny pokles smerom k 410 dolárov, by našli lepšiu dlhodobú hodnotu.

päťročný graf Vanguard Dividend Appreciation Index Fund ETF, zdroj: GOOGLE

Vanguard Dividend Appreciation Index Fund ETF Shares (VIG:NYSEARCA)

Posledným je fond obchodovaný na burze (ETF). Vanguard Dividend Appreciation Index Fund ETF Shares investuje do spoločností s dobrým záznamom o pravidelnom zvyšovaní svojich dividend. Skúsení investori považujú dividendové akcie za solídny spôsob vytvárania pasívneho príjmu. Aj keď cena akcií alebo fondov klesne, môžu s týmito pravidelnými výplatami dividend stále počítať.

ETF VIG začal obchodovať v apríli 2006 a jej čisté aktíva dosiahli zhruba 71,9 miliárd dolárov. Pokiaľ ide o odvetvia, je zastúpený priemysel (22,0%), nasledovaný spotrebiteľským sektorom (16,7%), zdravotníctvom (15,1%) a financiami (14,1%). Fond má v súčasnosti 247 podielov a 10 najlepších mien tvorí asi 31% čistých aktív.

Medzi popredné holdingy patria Microsoft (NASDAQ: MSFT), JPMorgan Chase (NYSE: JPM), Johnson & Johnson (NYSE: JNJ), Walmart (NYSE: WMT) a Visa (NYSE: V). Tieto mená sú v posledných rokoch miláčikmi.

Fond sa za posledný rok vrátil na 28% a v júli dosiahol rekordné maximum. Zainteresovaní čitatelia by mohli zvážiť kúpu v prípade poklesu indexu VIG, ktorý ponúka potenciál pre dlhodobé zhodnotenie kapitálu a ročný rast dividend.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár