7 najlepších dividendových akcií, ktoré teraz môžete kúpiť

Akcie Americké akcie Dividendy Reality Spotrebiteľský sektor Telekomunikácie Zdravotníctvo

Prvá časť

Čoraz viac ekonómov varuje, že vysoká inflácia tu zostane niekoľko nasledujúcich rokov. Z tohto dôvodu sa investori čoraz viac zameriavajú na využívanie akcií na vytváranie prílivu peňazí, ktoré im prinášajú spoľahlivý príjem. Za týmto účelom dividendové akcie ponúkajú ľuďom návratnosť prostredníctvom kapitálových výnosov a dodatočnú hotovosť z pravidelných výplat.

Akademický výskum, ako aj dôkazy o trhu ukazujú, že investori spravidla uprednostňujú akcie spoločností, ktoré vyplácajú štedré dividendy. A okrem toho – „Výplata dividend môže fungovať ako signál o finančnom zdraví spoločnosti. Zvýšenie dividend naznačuje, že manažéri očakávajú, že ich podnikanie bude mať v budúcnosti vyšší hotovostný tok a vyššia hodnota je signalizovaná vyššími dividendami.“

Identifikácia vysokokvalitných dividendových akcií ponúkajúcich konzistentné výnosy je teda kľúčom k vytvoreniu lukratívneho portfólia výnosov z dividend. Preto dnes budeme diskutovať o siedmich tipoch pre investorov, ktorí sa chcú tešiť z tohto druhu výrazného rastu bohatstva.

Tento zoznam obsahuje zásadne silné spoločnosti so solídnou základňou zisku. Inými slovami, ich výplaty dividend budú pravdepodobne bezpečné a udržateľné. A keďže tieto dividendové akcie sú spoľahlivé dlhodobé stávky, investori majú možnosť ich kúpiť a uchovať si ich po celé desaťročia.

  • Abbvie (NYSE: ABBV)
  • Altria (NYSE: MO)
  • Annaly Capital Management (NYSE: NLY)
  • AT&T (NYSE: T)
  • Equitrans Midstream (NYSE: ETRN)
  • iShares Global Utilities ETF (NYSEARCA: JXI)
  • SPDR Portfolio S&P 500 High Dividend ETF (NYSEARCA: SPYD)

Dividendový výnos: 4,41%

päťročný graf AbbVie, zdroj: GOOGLE

AbbVie (ABBV:NYSE)

Abbvie so sídlom v Illinois je biofarmaceutická spoločnosť zameraná na výskum, ktorá dodáva farmaceutické výrobky v kľúčových terapeutických oblastiach vrátane imunológie, onkológie, neurovied a virológie. Nedávna akvizícia spoločnosti Allergan navyše priniesla niekoľko nových liekov v oblasti estetiky a zdravia žien.

Spoločnosť ABBV oznámila svoje výsledky za prvý štvrťrok koncom apríla. Upravené čisté výnosy medziročne vzrástli o 5,2% na 12,94 miliardy dolárov. Čistý zisk bol 3,6 miliardy dolárov, čo je medziročný nárast o 18%. Rovnako tak upravený zriedený zisk na akciu (EPS) vzrástol medziročne o 22% na 2,95 dolára. Nakoniec, hotovosť a ekvivalenty dosiahli 9,8 miliárd dolárov, čo je pokles o zhruba 76% (medziročne), kvôli hotovosti zaplatenej za akvizíciu spoločnosti Allergan. K výsledkom sa vyjadril výkonný riaditeľ Richard Gonzalez:

„Naše nové produkty poskytujú pôsobivý výkon a v najbližších dvoch rokoch sme na pokraji potenciálnych komerčných schválení pre viac ako tucet nových produktov alebo indikácií – vrátane piatich očakávaných schválení v roku 2021.“

Očakáva sa, že finančná výkonnosť tejto spoločnosti výrazne vzrastie od začlenenia výrobcu botoxu Allergan do jeho predajného mixu. Výsledkom je, že Abbvie je naklonená svojim krátkodobým vyhliadkam a predpovedá, že jej zriedený EPS môže v roku 2021 dosiahnuť až 7,47 dolárov, čo je oveľa viac ako v minulom roku.

A čo viac – je členom indexu S&P Dividend Aristocrats a od svojho vzniku v roku 2013 zvýšila svoju dividendu o 225%. Akcie sa v súčasnosti pohybujú okolo 118 dolárov, čo je medziročne asi 10%.

Akcie ABBV nedávno dosiahli svoje 52-týždňové maximum (12.7.) Jej P/E a P/S sú 9,3 a 3,7. Napriek tomu, že v súčasnosti sa obchodovanie blíži k svojmu historickému maximu, akcie ABBV stále vyzerajú lacno, vzhľadom na to, že spoločnosti Johnson & Johnson (NYSE: JNJ) a Abbott Laboratories (NYSE: ABT) obchodujú s takmer 18 a 27-násobným P / E.

Dividendový výnos: 7,11%

päťročný graf Altria, zdroj: GOOGLE

Altria (MO:NYSE)

Altria so sídlom v Richmonde vo Virgínii je holdingová spoločnosť, ktorá zahŕňa spoločnosti Philip Morris USA, US Smokeless Tobacco, John Middleton a Nu Mark. Spoločnosť je tiež akcionárom spoločností Anheuser-Busch (NYSE: BUD) a Cannabis Cronos (NASDAQ: CRON). A nakoniec vlastní asi tretinu značky e-cigariet Juul.

Spoločnosť Altria zverejnila výsledky za 1. štvrťrok koncom apríla. Čisté príjmy za štvrťrok dosiahli 6 miliárd dolárov, čo je medziročný pokles o 5,1%. Čistý príjem tiež dosiahol 1,42 miliardy dolárov, čo je medziročný pokles o 8,2%. Upravený EPS vo výške 1,07 dolárov predstavuje pokles o 1,8% oproti rovnakému štvrťroku predchádzajúceho roka. Hotovosť a ekvivalenty predstavovali 5,8 miliardy dolárov, čo je o 17% viac ako v predchádzajúcom štvrťroku. Výkonný riaditeľ Billy Gifford uviedol k výsledkom nasledovné: 

„Naše tabakové spoločnosti si v prvom štvrťroku dobre počínali a naďalej sme napredovali v rozvoji nášho nehorľavého portfólia.“

V súčasnosti tvoria väčšinu z celkového predaja cigarety a nefajčiarsky tabak. Okrem 10% -ného podielu v spoločnosti Anheuser-Busch strácajú hodnotu aj investície spoločnosti do ďalších spoločností viceprezidenta. V zásade sa zdá, že spotrebitelia sa ešte nezaujímajú o kanabis a vaping, ako sa predpokladalo pred niekoľkými rokmi.

MO akcie sa v súčasnosti pohybujú tesne pod 48 dolárov, čo je o 16% viac od začiatku roka. Ako jedna z dividendových akcií si tiež udržiava dlhodobý pomer výplaty dividend okolo 75%, čo sa premietne do dividendového výnosu vo výške 7% – čo je jeden z najvyšších výnosov medzi blue-chip akciami. Dnes sú jej forwardové pomery P / E a P / S na hodnote 10,35 a 4,16.

Dividendový výnos: 10,24%

päťročný graf Annaly Capital Management, zdroj: GOOGLE

Annaly Capital Management (NLY:NYSE)

Ďalším na tomto zozname dividendových akcií je Annaly Capital Management, jeden z najväčších amerických trustov na hypotekárne investície do nehnuteľností (REIT). Táto spoločnosť vlastní diverzifikované portfólio cenných papierov, pôžičiek a akcií na rezidenčných a komerčných trhoch.

Rovnako ako ostatní na tomto zozname, aj Annaly zverejnila výsledky za 1. štvrťrok koncom apríla. Čistý úrokový výnos dosiahol 687,4 milióna dolárov. GAAP čistý príjem navyše predstavoval 1,75 miliardy dolárov v porovnaní s čistou stratou 3,64 miliardy dolárov v štvrťroku predchádzajúceho roka. A nakoniec, základný EPS dosiahol 29 centov, čo je medziročný nárast o 38%, zatiaľ čo hotovosť a ekvivalenty zakončili štvrťrok na 1,1 miliardy dolároch, čo je medziročný pokles o 60%. Generálny riaditeľ David Finkelstein takto okomentoval výsledky:

„Súčasné prostredie opätovne potvrdzuje silu sektoru nehnuteľností určených na bývanie a my sme naďalej nadšení z rastúcich synergií medzi našou agentúrou a rezidenčnými úvermi.“

Táto spoločnosť generuje takmer všetky svoje príjmy z rozpätia medzi úrokmi získanými z jej majetku a platbami úrokov z jej pôžičiek. Použitím svojho portfólia ako zábezpeky pre krátkodobé pôžičky s nízkym úrokom Annaly v prvom štvrťroku zvýšila svoje čisté úrokové rozpätie na pôsobivých 3,34%.

Akcie NLY sa v súčasnosti pohybujú okolo 8,50 dolárov, čo je rovnaká cena, ako sa obchodovala na konci roku 2020. Okrem toho ako REIT ponúka Annaly úchvatný dividendový výnos – viac ako 10% pri súčasnej cene akcií.

To znamená, že vystavenie Annaly fluktuácii úrokových sadzieb často vedie k výkyvom ceny akcií. Nákup akcií NLY na nedávnom poklese a reinvestícia štedrých výplat dividend by však mohli viesť k značným výnosom pre investorov s pasívnym príjmom. V súčasnosti je jeho forwardový pomer P/E 7,68.

Dividendový výnos: 7,45%

päťročný graf AT&T, zdroj: GOOGLE

AT&T (T:NYSE)

AT&T je globálny poskytovateľ telekomunikačných, mediálnych a technologických služieb. Spoločnosť pôsobí v niekoľkých segmentoch.

„Téčko“ zverejnilo svoje výsledky za 1. štvrťrok koncom apríla. Konsolidované výnosy dosiahli sumu 43,9 miliárd dolárov, čo je medziročný nárast o 2,7%. Čistý príjem sa taktiež vyšplhal na 7,5 miliardy dolárov. Upravený EPS bol navyše 86 centov, čo predstavuje medziročný nárast o 2,4%. Voľný peňažný tok dosiahol 5,9 miliardy dolárov, čo predstavuje medziročný nárast o 51%. K výsledkom generálny riaditeľ John Stankey poznamenal nasledujúce:

„Mali sme ďalšiu silnú štvrtinu čistých pridaných telefónnych poplatkov, vyššiu hrubú pridanú hodnotu, nižšiu fluktuáciu a dobrý rast Mobility EBITDA. Ďalej pokračujeme v rozširovaní penetrácie na trhoch, kde ponúkame širokopásmové pripojenie k optickým káblom a rýchlo postupujeme k nasadeniu ďalších vlákien.“

AT&T a Discovery (NASDAQ:DISCA) nedávno oznámili svoje zlúčenie a spustenie samostatnej globálnej zábavnej spoločnosti. Práve teraz AT&T práve zefektívňuje svoje podnikanie predajom 30% DirecTV a zlúčením WarnerMedia do nového subjektu.

Ako jedna z dividendových akcií táto spoločnosť vyplácala a zvyšovala svoju dividendu 37 rokov. Navyše, jej výplatný pomer 66,22% sa premieta do dividendového výnosu nad 7%. Spoločnosť však čoskoro plánuje znížiť svoje platby dividend a vzdať sa svojho štatútu „dividendový aristokrat“ ako súčasť spinoffu spoločnosti WarnerMedia.

Dnes sa akcie T obchodujú okolo 28 dolárov, čo je pokles iba o 1% od začiatku roka. Akcia tiež vyzerá lacno pri 9,05 -násobku forwardového zisku a pomere P/S 1,17.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár