7 najlepších dividendových akcií na kúpu v lete 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor Zdravotníctvo

Prvá časť

Kým sa akciový trh spamätáva z nestabilného obchodovania za posledné mesiace, investori upriamili svoju pozornosť na defenzívnejšie akcie. Pre mnohých účastníkov trhu sa dividendové akcie javia ako najrozumnejšie.

Akcie s vysokými výnosmi z dividend sú oceňované medzi dividendovými investormi, pretože ponúkajú pravidelné príjmy. Aj keď tieto akcie nemusia dosahovať úchvatné kapitálové zisky rizikovejších rastových akcií, v nestabilných časoch by mohli poskytnúť bezpečný prístav.

Nedávny výskum pod vedením Grega Filbecka z Black School of Business v Penn State Behrend zdôrazňuje, ako „stratégie dividendového výnosu generujú záujem investorov, pretože historicky ponúkali lepší výkon upravený o riziko.“

Z tohto dôvodu môže byť ideálny čas pridať tieto najlepšie dividendové akcie do svojho portfólia.

  • Abbott Laboratories (NYSE: ABT)
  • Becton Dickinson (NYSE: BDX)
  • Clorox (NYSE: CLX)
  • Ecolab (NYSE: ECL)
  • Iron Mountain (NYSE: IRM)
  • Invesco Dow Jones Industrial Average Dividend ETF (NYSEARCA: DJD)
  • iShares International Select Dividend ETF (BATS: IDV)

Investori majú tendenciu uprednostňovať akcie, ktoré poskytujú vyššie dividendové výnosy. Z dlhodobého hľadiska sa dividendy zvyčajne rastú míľovými krokmi vďaka kúzlu zloženého úročenia. Niektorí iní sa tiež môžu rozhodnúť staviť na spoločnosti s vysokým rastom, ktoré tiež rozdeľujú dividendy, aj keď za nižšie sadzby.

Dividendový výnos: 1,43%

päťročný graf Abbott Laboratories, zdroj: GOOGLE

Abbott Laboratories (ABT:NYSE)

Abbott Park v štáte Illinois vyrába rôznorodú škálu výrobkov zdravotnej starostlivosti, ktoré zahŕňajú lekárske prístroje, diagnostické zariadenia, výživové produkty, testovacie súpravy a značkové generické lieky.

Spoločnosť vykázala výsledky za prvý štvrťrok v polovici apríla. Tržby v prvom štvrťroku medziročne vzrástli o 35% na 10,5 miliárd dolárov. Globálne tržby spojené s testovaním Covid-19 predstavovali v prvom štvrťroku 2,2 miliardy dolárov. Čistý zisk raketovo stúpol na 1,79 miliárd dolárov, čo predstavuje ohromné 218%-né zvýšenie oproti obdobiu predchádzajúceho roka. Upravený zriedený zisk na akciu (EPS) bol 1,32 dolárov, čo odráža medziročný nárast o 103%.

„Sme obzvlášť spokojní s rastúcou dynamikou niekoľkých nedávno uvedených produktov a naďalej predpovedáme viac ako 35-percentný rast EPS pre tento rok,“ uviedol generálny riaditeľ Robert B. Ford.

Spoločnosť Abbott sa nedávno zamerala na výrobu lacných autotestov Covid-19. Spoločnosť znížila svoju ročnú predpoveď kvôli klesajúcemu dopytu po testovaní na koronavírus. Ale aj pri spomalení predaja testovania na koronavírus je spoločnosť Abbott pripravená tento rok dosiahnuť dvojciferný rast. Analytici trhu s potešením sledujú prudký nárast výnosov v oblasti zdravotníckych prístrojov, pretože pred pandémiou tvorili podstatnú časť celkových výnosov.

Táto akcia je veľmi cenená, pretože skupina zvýšila dividendy takmer päť desaťročí. Akcie ABT sa v súčasnosti pohybujú okolo 113 dolárov na akciu, čo je medziročný nárast o 3%. Predbežné pomery P/E a P/S sú 25,58 a 5,31.

Dividendový výnos: 1,33%

päťročný graf Becton Dickinson, zdroj: GOOGLE

Becton Dickinson (BDX:NYSE)

Spoločnosť Becton Dickinson so sídlom v New Jersey je najväčším svetovým výrobcom a distribútorom lekárskych a chirurgických výrobkov, ako sú ihly, striekačky a jednotky na likvidáciu ostrých predmetov. Spoločnosť tiež vyrába diagnostické prístroje a činidlá, prietokovú cytometriu a systémy na zobrazovanie buniek.

Becton Dickinson začiatkom mája oznámil výsledky za druhý štvrťrok. Štvrťročné príjmy dosiahli 4,91 miliárd dolárov, čo v porovnaní s predchádzajúcim rokom predstavuje nárast o 15,4%. Rast hornej línie bol spôsobený hlavne výnosmi z diagnostiky Covid-19. Čistý príjem medziročne vzrástol o 63% na 299 miliónov dolárov. Upravený EPS sa medziročne zvýšil o 25,1% na 3,19 dolárov.

„Vo štvrťroku sme dosiahli silné výnosy, zisk na akciu a rast hotovostných tokov a dosiahli sme niekoľko dôležitých míľnikov,“ uviedol výkonný riaditeľ Tom Polen.

Analytici predpovedajú výraznejšie výsledky v roku 2021, keď nemocnice postupne obnovia svoje bežné denné postupy. Okrem toho má spoločnosť zastúpenie na trhu v 50 krajinách a čoraz viac vidieť jej potenciál dlhodobého rastu na trhoch mimo USA.

Očakáva sa, že BDX sa tento rok stane akciovou spoločnosťou „dividend king“ po zvýšení dividendových výplat už 49. rok po sebe. Jeho 1,4%-ná dividenda nemusí na prvý pohľad vyzerať tak lákavo pre investorov. Vzhľadom na vyhliadky spoločnosti na zvýšenie jej výplat by však investori mali na svojej počiatočnej investícii zarobiť viac, čím dlhšie budú držať akcie BDX.

Akcie BDX sa pohybujú cez 240 dolárov, čo je pokles o 4% od začiatku roka. V súčasnosti sa obchoduje v rámci 10% zo svojho 52-týždňového minima. Predbežné pomery P / E a P / S sú 18,45 a 3,71. Akcie na základe ocenenia nevyzerajú príliš vlúdne, najmä vzhľadom na to, že dnes ich priemerný obchodný index P / E mnohonásobne zvyšuje jeho podiely. Ak ste dlhodobým investorom, potenciálne poklesy by ponúkli dobrý vstupný bod do akcií BDX.

Dividendový výnos: 2,71%

päťročný graf Clorox, zdroj: GOOGLE

Clorox (CLX:NYSE)

Spoločnosť Clorox so sídlom v Oaklande v Kalifornii vyrába spotrebné výrobky vrátane čistiacich prostriedkov, starostlivosti o bielizeň, vreciek na odpadky, krmiva pre mačky, dreveného uhlia a dresingov. Pred viac ako rokom na začiatku pandémie prudko vzrástol dopyt po jej čistiacich prostriedkoch.

Spoločnosť Clorox vykázala výsledky za tretí štvrťrok na konci apríla. Tržby zostali nezmenené na úrovni 1,78 miliárd dolárov. Čistá strata bola 59 miliónov dolárov v porovnaní s čistým príjmom 241 miliónov dolárov v kvartáli predchádzajúceho roka. Na upravenej báze spoločnosť Clorox vykázala čistý EPS vo výške 1,62 dolárov, čo predstavuje medziročný pokles o 14%. Čistá hotovosť poskytnutá operáciami sa medziročne zvýšila o 11% na 893 miliónov dolárov.

„Pokiaľ ide o budúcnosť, naše portfólio naďalej zohráva významnú úlohu pri riešení spotrebiteľských megatrendov, ktoré sa za posledných 12 mesiacov zrýchlili a sú v dobrej pozícii, aby sme splnili našu ambíciu urýchliť dlhodobý a ziskový rast,“ poznamenala generálna riaditeľka Linda Rendle.

Pretože sa spotrebitelia pôvodne zamerali na sanitáciu viac ako kedykoľvek predtým, pandémia viedla k výraznému zvýšeniu výnosov spoločnosti v predchádzajúcich štvrťrokoch. Ale keď sa život pomaly vracia k „normálu“, investori ponechali akcie spoločnosti CLX mimo nedávnej trhovej rally. Spoločnosť má napriek tomu dlhoročné skúsenosti s prosperitou v širokom spektre ekonomických prostredí.

Akcie spoločnosti CLX sa v súčasnosti pohybujú okolo 175 dolárov, čo je pokles o takmer 14% od začiatku roka. Akcie tohto dividendového aristokrata každoročne zvyšujú svoje výplaty od roku 1977, nedávno ohlásili ďalšie štvrťročné zvýšenie dividend o 5%. Pomery forwardového P / E a P / S sú 22,68 a 2,94. Potenciálny pokles smerom k 165 dolárov by zlepšil bezpečnostnú rezervu.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár