7 najlepších dividendových akcií na nákup za september

Akcie Americké akcie Dividendy Financie Priemysel Služby Spotrebiteľský sektor

Druhá časť

V roku 2021 mnoho akcií dosiahlo obrovské zisky – a často rovnako rýchlo klesli späť na Zem – vďaka Redditu a maloobchodným investorom. Najlepšie dividendové akcie nesľubujú rýchly zisk, ale spoločnosti, ktoré pravidelne vyplácajú dividendy, bývajú oveľa stabilnejšie.

Najlepšie dividendové akcie nielenže generujú príjem, ale ponúkajú aj perspektívu dlhodobého rastu. Nie astronomický rast, ale stabilný rast. Menej vzrušujúce, ale menej stresujúce a oveľa viac pravdepodobné, že prinesú úžitok.

Každá z akcií v tomto zozname patrí k najlepším výberom medzi dividendovými akciami za september.  

  • Ares Management (NYSE:ARES)
  • Fidelity National Financial (NYSE:FNF)
  • Interpublic Group of Companies (NYSE:IPG)
  • LyondellBasell Industries (NYSE:LYB)
  • Prudential Financial (NYSE:PRU)
  • Snap-on (NYSE:SNA)
  • Tyson Foods (NYSE:TSN)

Každá z nich tiež získava vytúžené hodnotenie A v Dividend Grader.

Dividendový výnos: 4,43%

päťročný graf Prudential, zdroj: GOOGLE

Prudential (PRU:NYSE)

Prudential je najväčšia poisťovacia spoločnosť v USA, ktorá spravuje aktíva vo výške 1,7 bilióna dolárov . Je to tiež jedna z najznámejších amerických spoločností s 50 miliónmi zákazníkov a históriou siahajúcou 145 rokov dozadu.

Poisťovací priemysel dostal “výprask” v dôsledkov pandémie – od zdravotných dopadov a úmrtí po zatváranie obchodov a reštaurácií boli poisťovacie spoločnosti v úzadí. V druhom kvartáli 2020, keď zúrila pandémia, Prudential vykázal čistú stratu 2,4 miliardy dolárov.

Na porovnanie, v druhom kvartáli 2021 spoločnosť vykázala čistý príjem 2,2 miliardy dolárov . Za posledných 12 mesiacov sa akcie PRU taktiež nachádzali v režime obnovy, pričom sa vyšplhali na 52%, aby sa dostali na úroveň pred pandémiou. 

Aj napriek najhoršej pandémii Prudential naďalej vyplácal kvartálne dividendy. V čase zverejnenia bol jeho dividendový výnos 4,43%. Hodnotenie Dividend Grader pre akciu PRU v čase publikácie bolo A.

Dividendový výnos: 2,29%

päťročný graf Snap On, zdroj: GOOGLE

Snap-on (SNA:NYSE)

Snap-on Tools funguje na trhu od roku 1920 a svoje bohatstvo spája predovšetkým s automobilovým priemyslom tým, že mechanikom dodáva nástroje v profesionálnej kvalite. Pandémia mala za následok uzatvorenie a prudký nárast trendu práce z domu v roku 2020. To znamenalo oveľa menej jazdenia, čo následne znížilo dopyt po opravách automobilov.

S opätovným otváraním však ľudia opäť jazdia. Okrem toho globálny nedostatok čipov má za následok nedostatok nových vozidiel čo vyhnalo nahor dopyt po ojazdených vozidlách . Ojazdené vozidlá vyžadujú viac opráv, aby boli na cestách – dobrá správa, keď sa zaoberáte dodávaním autoservisov. 

Snap-on tržby odrážajú dramatickú zmenu oproti minulému roku. V poslednom kvartáli spoločnosť zaznamenala medziročný nárast tržieb o 49,3%. Oproti rovnakému kvartálu 2019 boli tiež vyššie o 13,7%, takže je to viac než len oživenie. Ak vezmeme do úvahy tento výkon, akcie SNA doteraz v roku 2021 zaznamenali rast 35% a v júni sa uzavreli na historickom maxime.

Snap-on naďalej vyplácal kvartálne dividendy počas roku 2020 a jeho súčasný dividendový výnos je 2,29%. Akcie SNA v čase publikácie získali hodnotenie A v Dividend Grader.

Dividendový výnos: 2,34%

päťročný graf Tyson Foods, zdroj: GOOGLE

Tyson Foods (TSN:NYSE)

O spoločnosti Tyson Foods pravdepodobne uvažujete ako o jednom z najväčších svetových producentov kurčiat. To je pravda, ale Tyson je tiež veľkým hráčom aj v spracovaní hovädzieho a bravčového mäsa. Spoločnosť sa v skutočnosti opisuje ako „jedno z najväčších a najrobustnejších portfólií bielkovín v potravinárskom priemysle. ” 

Tysonove fabriky na spracovanie mäsa sa ukázali byť jedným z veľkých príbehov o vypuknutí Covid-19 v roku 2020 . Netreba dodávať, že to bola pre spoločnosť výzva. Rovnako bolo zatvorených mnoho reštaurácií. Tysonov zlepšujúci sa stav v roku 2021 znamenal, že spoločnosť prekonala očakávania analytikov v oblasti zisku v poslednom kvartáli, ale pretrvávajúci vplyv Covid-19 zostáva problémom.

Napriek pretrvávajúcim výzvam súvisiacim s pandémiou sa akcia TSN v roku 2021 zatiaľ zvýšila o 24%. Tyson je aj naďalej výberom medzi najlepšími dividendovými akciami s dividendovým výnosom 2,14%. Akcie TSN sú v súčasnosti hodnotené ako trieda A v Dividend Grader.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár