7 najlepších dividendových akcií na nákup za september

Akcie Americké akcie Dividendy Financie Priemysel Služby

Prvá časť

V roku 2021 mnoho akcií dosiahlo obrovské zisky – a často rovnako rýchlo klesli späť na Zem – vďaka Redditu a maloobchodným investorom. Najlepšie dividendové akcie nesľubujú rýchly zisk, ale spoločnosti, ktoré pravidelne vyplácajú dividendy, bývajú oveľa stabilnejšie.

Najlepšie dividendové akcie nielenže generujú príjem, ale ponúkajú aj perspektívu dlhodobého rastu. Nie astronomický rast, ale stabilný rast. Menej vzrušujúce, ale menej stresujúce a oveľa viac pravdepodobné, že prinesú úžitok.

Každá z akcií v tomto zozname patrí k najlepším výberom medzi dividendovými akciami za september.  

  • Ares Management (NYSE:ARES)
  • Fidelity National Financial (NYSE:FNF)
  • Interpublic Group of Companies (NYSE:IPG)
  • LyondellBasell Industries (NYSE:LYB)
  • Prudential Financial (NYSE:PRU)
  • Snap-on (NYSE:SNA)
  • Tyson Foods (NYSE:TSN)

Každá z nich tiež získava vytúžené hodnotenie A od Dividend Grader.

Dividendový výnos: 2,34%

päťročný graf Ares Management, zdroj: GOOGLE

Ares Management (ARES:NYSE)

V prevádzke od roku 1997 sa Ares Management označuje za „globálneho správcu alternatívnych investícií“. Spoločnosť pôsobí v piatich integrovaných obchodných segmentoch: úvery, private equity, strategické iniciatívy, realitný trh a sekundárne trhy. 

Akcie ARES sú v režime rastu od roku 2019. Od začiatku tohto roku do dnešného dňa boli investori odmenení návratnosťou 293%. Tento výkon si vyslúžil podporu ARES od investičných analytikov. Tí, ktorých oslovil Wall Street Journal, hodnotia akcie ARES ako „buy“. Ich priemerný 12-mesačný cenový cieľ 81,29 dolára ponúka 10%-ný nárast.

A nezabúdajme na dôvod, prečo je Ares Management na tomto zozname najlepších dividendových akcií. Jej dividendový výnos v súčasnosti dosahuje 2,34%. Aktuálne hodnotenie Dividend Grader pre akcie ARES je A.

Dividendový výnos: 3,48%

päťročný graf Fidelity National Financial, zdroj: GOOGLE

Fidelity National Financial (FNF:NYSE)

Fidelity National Financial je v USA na prvom mieste v oblasti poistných a vyrovnávacích služieb na trhoch s obytnými a komerčnými nehnuteľnosťami. Rozpálený trh s nehnuteľnosťami pomohol premeniť FNF na veľký rastový príbeh počas pandémie. Odkedy trhy v marci krachovali, akcie sa zvýšili o 119% a v súčasnej dobe sa nachádzajú len tesne nad ich historicky najvyššou maximálnou hranicou.

V druhom kvartáli vykázal FNF tržby 3,9 miliardy dolárov. To je medziročne nárast o 62,5%.

Spoločnosť tiež oznámila, že jej kvartálna dividenda bude 40 centov na akciu, čo je nárast o 11%. Dividendový výnos FNF teraz dosahuje 3,48%. Akcie FNF nedávno získali hodnotenie A Dividend Grader. 

Dividendový výnos: 2,78%

päťročný graf Interpublic, zdroj: GOOGLE

Interpublic (IPG:NYSE)

Newyorská Interpublic Group of Companies je globálnou zbierkou desiatok reklamných a marketingových firiem. Interpublic zamestnáva 53 000 zamestnancov a spoločnosť má v súčasnej dobe trhovú kapitalizáciu 14,35 miliardy dolárov. IPG vo svojom poslednom kvartáli vykázala čisté tržby 2,03 miliardy dolárov.

Inými slovami, nejde o malú spoločnosť.. Akcia IPG je v rastovom režime viac ako desať rokov a od pandémie sa zvyšuje. V roku 2021 doteraz akcie IPG dosahovali návratnosť 58%. V júli spoločnosť IPG oznámila kvartálnu dividendu 27 centov na akciu, čo znamená, že jej dividendový výnos je 2,8%. Akcie IPG v súčasnosti získava hodnotenie A vDividend Grader.

Dividendový výnos: 4,85%

päťročný graf LyondellBasell, zdroj: GOOGLE

LyondellBasell Industries (LYB:NYSE)

LyondellBasell je globálnym lídrom v oblasti rafinácie a výroby plastov a chemikálií. Je to najväčší svetový výrobca polypropylénu. Investori by mohli byť opatrní voči spoločnosti tak hlboko prepojenej s výrobou plastov, ale realita je taká, že plasty nikam neujdú.

Trend sa obracia proti plastovým obalom na jedno použitie, ale plasty sú vo všeobecnosti príliš užitočné a nachádzajú sa prakticky vo všetkom. Spoločnosť propaguje svoje úsilie o udržateľnosť vrátane mechanickej a molekulárnej recyklácie.

Akcie LYB zaznamenali za posledných 12 mesiacov nárast o 41%. Je to tiež najlepšia voľba, ak chcete do svojho portfólia pridať najlepšie dividendové akcie. LYB vypláca dividendový výnos 4,87%. Aktuálne hodnotenie Dividend Grader pre akciu LYB je A.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár