7 najlepších mesačných dividendových akcií vhodných na nákup na rok 2022

Akcie Americké akcie Dividendy Financie Reality

Druhá časť

Ak je posledných pár týždňov znamením toho, čo by mohlo prísť na Wall Street, investori by sa mali pripraviť na nestály rok 2022. Vo svetle nervóznych trhov a rastúcej inflácie mnohí investori čoraz viac hľadajú možnosti pasívneho príjmu. Preto dnes budem diskutovať o siedmich najlepších mesačných dividendových akciách na rok 2022.

V súčasnosti index S&P 500 ponúka ročný dividendový výnos 1,29%, čo je blízko k viacročnému minimu. Preto účastníci trhu, ktorí hľadajú stabilný príjem, musia byť selektívni z hľadiska trhových segmentov a akcií, aby našli šťavnaté výnosy.

Medzi sektory s najvyšším výnosom patria realitné investičné trusty (REIT), z ktorých mnohé vyplácajú mesačné dividendy, na rozdiel od štvrťročných dividend, ktoré ponúka väčšina ostatných akcií. Okrem toho mesačné dividendy vypláca aj množstvo spoločností na rozvoj podnikania (BDC), uzavreté fondy, fondy obchodované na burze (ETF) a hlavné komanditné spoločnosti (MLP). Investori môžu tiež diverzifikovať svoje dividendové portfóliá do iných akcií a fondov, aby dostávali pravidelné mesačné výplaty dividend.

Tu je zoznam najlepších mesačných dividendových akcií, ktoré by mali v roku 2022 generovať spoľahlivý tok príjmov pre dlhodobých investorov:

  • Agree Realty (NYSE:ADC)
  • Dynex Capital (NYSE:DX)
  • iShares Fallen Angels USD Bond ETF (NASDAQ: FALN)
  • iShares Preferred and Income Securities ETF (NASDAQ: PFF)
  • Main Street Capital (NYSE:MAIN)
  • Realty Income (NYSE:O)
  • Stag Industrial (NYSE:STAG)

Dividendový výnos: 4,5%

päťročný graf iShares Preffered and Income Securities, zdroj: GOOGLE

iShares Preferred and Income Securities ETF (NASDAQ: PFF)

Opäť je tu ETF, konkrétne iShares Preferred and Income Securities ETF. Tento fond investuje do prioritných akcií, ktoré majú vlastnosti dlhopisov a kmeňových akcií. Začal obchodovať v marci 2007.

Spoločnosť PFF, ktorá má 503 podielov, sleduje Ice Exchange-Listed Preferred & Hybrid Securities Index. Prvých 10 mien tvorí približne 14% čistých aktív vo výške približne 20 miliárd dolárov.

Z pohľadu sektorov vidíme finančné inštitúcie (61,14%), za nimi nasledujú priemyselné odvetvia (24,29%) a verejné služby (13,65%). Medzi popredné akcie patria Broadcom (NASDAQ:AVGO), Wells Fargo (NYSE: WFC), Danaher (NYSE:DHR), Bank of America (NYSE:BAC) a ArcelorMittal (NYSE:MT).

Fond sa zatiaľ v roku 2021 vrátil blízko 1% a súčasná cena podporuje dividendový výnos nad 4,4%. PFF by mohol osloviť celý rad investorov, ktorí hľadajú mesačný pasívny príjem.

Dividendový výnos: 5,76%

päťročný graf Main Street Capital, zdroj: GOOGLE

Main Street Capital (MAIN)

Main Street Capital so sídlom v Houstone v Texase poskytuje dlhové a kapitálové financovanie spoločnostiam na nižšej strednej úrovni. Ako BDC investuje hlavne do firiem v núdzi, ktoré potrebujú financovanie.

Main Street Capital zverejnil výsledky za 3. štvrťrok začiatkom novembra. Celkové výnosy z investícií medziročne vzrástli o 48% na 76,8 milióna dolárov. Čistý nárast čistých aktív z operácií dosiahol 84 miliónov dolárov (1,22 dolárov na akciu). Čistý výnos z investícií, ktorý možno rozdeľovať, dosiahol 52,2 milióna dolárov (76 centov na akciu). Peňažné prostriedky a ekvivalenty skončili štvrťrok na úrovni 59,6 milióna dolárov.

Generálny riaditeľ Dwayne L. Hyzak k výsledkom poznamenal: „Tretí štvrťrok predstavoval ďalší štvrťrok postupného rastu celkových investičných príjmov a zahŕňal ďalšiu rekordnú úroveň dividendových príjmov z našich portfóliových akciových investícií.“

Main Street je vysoko uznávaná za to, že využíva vysoký štandard due diligence, pokiaľ ide o portfóliové podniky. Preto majú pôžičky nízku pravdepodobnosť zlyhania. Vďaka širšiemu ekonomickému oživeniu akcie MAIN zaznamenali prudký nárast ceny nad svoje maximá z obdobia pred pandémiou. V súčasnosti je na úrovni 42 dolárov na akciu, čo predstavuje medziročný nárast o viac ako 30%.

Akcie sa obchodujú za 16,8-násobok budúcich ziskov a 7,6-násobok koncových predajov. Zainteresovaní investori by mohli zvážiť nákup okolo 40 dolárov. 12-mesačná priemerná cenová predpoveď pre Main Street Capital je 45 dolárov.

Dividendový výnos: 4,11%

päťročný graf Realty Income, zdroj: GOOGLE

Realty Income (O)

S približne 7 000 nehnuteľnosťami je Realty Income so sídlom v San Diegu v Kalifornii jednou z najväčších REIT na svete. Zameriava sa na maloobchodné nehnuteľnosti s vysokou návštevnosťou.

Realty Income oznámila výsledky za 3. štvrťrok začiatkom novembra. Výnosy vzrástli medziročne o 22% na 492 miliónov dolárov. Čistý zisk dosiahol 135 miliónov dolárov (34 centov na akciu), čo je nárast z 23 miliónov dolárov (7 centov na akciu) v predchádzajúcom štvrťroku. Normalizované FFO na akciu vzrástlo medziročne o 8,5% na 89 centov, zatiaľ čo AFFO na akciu sa medziročne zvýšilo o 12% na 91 centov.

REIT nedávno oznámila dokončenie, už skôr ohlásenej, fúzie s kolegom VEREIT. Okrem toho odčlenila svoje kancelárske aktíva do nového, verejne obchodovaného REIT s názvom Orion Office REIT (NYSE:ONL).

Pokiaľ ide o metriky, generálny riaditeľ Sumit Roy poznamenal: „Sme potešení, že môžeme oznámiť dokončenie našej fúzie so spoločnosťou VEREIT, čím sa posilní naša pozícia vedúceho spoločnosti REIT v oblasti čistého prenájmu a globálneho konsolidátora čistého priestoru na prenájom.“

Ako dividendový aristokrat sa spoločnosť Realty Income môže pochváliť stovkami mesiacov výplat dividend. Spoločnosť REIT zašla tak ďaleko, že si do svojho oficiálneho názvu dala ochrannú známku „The Monthly Dividend Company“. Výnosy sú vo výške 4,4%.

Realty Income sa obchoduje za 68 dolárov, čo predstavuje nárast o 13% od roku 2021. Akcie však nevyzerajú lacno, s takmer 40-násobným ziskom dopredu a 13,8-násobkom koncového predaja. 12-mesačná stredná cenová predpoveď pre akcie O je 79 dolárov.

Dividendový výnos: 3,30%

päťročný graf Stag Industrial, zdroj: GOOGLE

Stag Industrial (STAG)

Stag Industrial so sídlom v Bostone v štáte Massachusetts je REIT zameraná na vlastníctvo priemyselných nehnuteľností s jedným nájomcom, ako sú sklady a nehnuteľnosti s ľahkým priemyslom v štáte. Vlastní viac ako 500 skladov a tiež 100 miliónov štvorcových stôp prenajímaných priestorov.

Stag Industrial zverejnil výsledky za 3. štvrťrok koncom októbra. Spoločnosť vygenerovala čistý zisk 48,4 milióna dolárov (30 centov na akciu), v porovnaní s 22,4 miliónmi dolárov (15 centov na akciu) pred rokom. FFO dosiahol 88,1 milióna dolárov, čo je nárast zo 70,7 milióna dolárov v predchádzajúcom štvrťroku. Okrem toho sa hotovosť dostupná na distribúciu medziročne zvýšila o 32% na 72,4 milióna dolárov.

Po oznámení generálny riaditeľ Ben Butcher uviedol: „STAG ukázal vzácnu schopnosť riadiť objem akvizícií pri zachovaní cenovej disciplíny. Toto v kombinácii s pokračujúcim vnútorným rastom viedlo k výnimočnému rastu FFO na akciu v treťom štvrťroku.“

Wall Street zdôrazňuje, že STAG má dobrú pozíciu na to, aby profitoval z rastúceho prijatia online obchodu, ako to bolo počas pandémie. Napríklad jej najväčší nájomca, Amazon (NASDAQ:AMZN), predstavuje takmer 5% celkových príjmov z prenájmu.

Medzitým v dôsledku problémov s dodávateľským reťazcom mnohé spoločnosti investujú do domácich výrobných kapacít. Preto stúpa aj dopyt po priemyselných nehnuteľnostiach.

STAG je jedným z najlepších mesačných dividendových akcií na nákup s výnosom 3,3%. Pohybuje sa na úrovni 45 dolárov, čo predstavuje medziročný nárast o 44%. Akcie sa obchodujú za 12,9-násobok koncových predajov. 12-mesačná prognóza mediánu ceny akcie je 47,50 dolárov.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár