7 najlepších mesačných dividendových akcií vhodných na nákup na rok 2022

Akcie Americké akcie Dividendy Financie Reality

Prvá časť

Ak je posledných pár týždňov znamením toho, čo by mohlo prísť na Wall Street, investori by sa mali pripraviť na nestály rok 2022. Vo svetle nervóznych trhov a rastúcej inflácie mnohí investori čoraz viac hľadajú možnosti pasívneho príjmu. Preto dnes budem diskutovať o siedmich najlepších mesačných dividendových akciách na rok 2022.

V súčasnosti index S&P 500 ponúka ročný dividendový výnos 1,29%, čo je blízko k viacročnému minimu. Preto účastníci trhu, ktorí hľadajú stabilný príjem, musia byť selektívni z hľadiska trhových segmentov a akcií, aby našli šťavnaté výnosy.

Medzi sektory s najvyšším výnosom patria realitné investičné trusty (REIT), z ktorých mnohé vyplácajú mesačné dividendy, na rozdiel od štvrťročných dividend, ktoré ponúka väčšina ostatných akcií. Okrem toho mesačné dividendy vypláca aj množstvo spoločností na rozvoj podnikania (BDC), uzavreté fondy, fondy obchodované na burze (ETF) a hlavné komanditné spoločnosti (MLP). Investori môžu tiež diverzifikovať svoje dividendové portfóliá do iných akcií a fondov, aby dostávali pravidelné mesačné výplaty dividend.

Tu je zoznam najlepších mesačných dividendových akcií, ktoré by mali v roku 2022 generovať spoľahlivý tok príjmov pre dlhodobých investorov:

  • Agree Realty (NYSE:ADC)
  • Dynex Capital (NYSE:DX)
  • iShares Fallen Angels USD Bond ETF (NASDAQ: FALN)
  • iShares Preferred and Income Securities ETF (NASDAQ: PFF)
  • Main Street Capital (NYSE:MAIN)
  • Realty Income (NYSE:O)
  • Stag Industrial (NYSE:STAG)

Dividendový výnos: 3,99%

päťročný graf Agree Realty, zdroj: GOOGLE

Agree Realty (ADC)

Agree Realty so sídlom v Bloomfield Hills v štáte Michigan je známa maloobchodná REIT, ktorá vlastní voľne stojace maloobchodné nehnuteľnosti. Medzi klientov patria okrem iného 24 Hour Fitness, 7-Eleven, Wawa a PetSmart.

Spoločnosť ADC zverejnila výsledky za tretí štvrťrok 1. novembra. Spoločnosť vygenerovala čistý zisk 36,4 milióna dolárov (52 centov na akciu), čo je nárast z 21,3 milióna dolárov (39 centov na akciu) v predchádzajúcom štvrťroku. Hlavné zdroje z operácií (FFO) vzrástli medziročne o 44% na 64 miliónov dolárov. Upravené finančné prostriedky z operácií (AFFO) vzrástli medziročne o 42% na 62,1 milióna dolárov.

O výsledkoch generálny riaditeľ Joey Agree poznamenal: „Naše zameranie sa na najlepšie príležitosti na čistý maloobchodný prenájom vo svojej triede poslúžilo na vybudovanie popredného portfólia s takmer 14% ročného základného nájomného odvodeného z prenájmu pozemkov a 67% prostredníctvom nájomcov investičného stupňa.“

Agree Realty sa zameriava na nehnuteľnosti prenajímané základným maloobchodníkom, ako sú obchody s potravinami a drogérie. Preto by mohlo byť menej pravdepodobné, že pôjde o rozsiahly hospodársky pokles. Jeho nájomníci sú zodpovední za poistenie budov, údržbu a dane z nehnuteľností. REIT sa môže pochváliť Best Buy (NYSE: BBY), Tractor Supply (NASDAQ: TSCO) a Costco (NASDAQ: COST) medzi svojimi nájomníkmi.

V roku 2021 spoločnosť prešla zo štvrťročného rozpisu výplat na mesačný. Za posledné desaťročie zvýšila svoju dividendu o 5%. Akcie ADC v súčasnosti dosahujú 4%-né výnosy.

Akcie ADC sa pohybujú okolo 67 dolárov na akciu, čo predstavuje medziročný nárast približne o 2%. Z hľadiska ocenenia akcie v súčasnosti vyzerajú draho pri 13,5-násobku koncových predajov. Zainteresovaní investori by mohli považovať potenciálny pokles smerom k úrovni 65 dolárov alebo dokonca nižšie za lepší vstupný bod. 12-mesačná stredná cenová predpoveď pre Agree Realty je 80 dolárov.

Dividendový výnos: 9,13%

päťročný graf Dynex Capital, zdroj:GOOGLE

Dynex Capital (DX)

Dynex Capital so sídlom v Richmonde vo Virgínii je hypotekárny REIT (mREIT), ktorý primárne investuje do rezidenčných a komerčných cenných papierov krytých hypotékami. Agentúrne cenné papiere kryté hypotékami na bývanie tvoria zhruba 85% portfólia.

Dynex zverejnil výsledky za 3. štvrťrok koncom októbra. Čistý zisk dosiahol 3 milióny dolárov (9 centov na akciu) v porovnaní s čistou stratou 31,4 milióna dolárov (98 centov na akciu) v predchádzajúcom štvrťroku. Zisk k dispozícii na distribúciu sa v porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom zvýšil o 3 centy – na 54 centov – na kmeňovú akciu.

Generálny riaditeľ Bryon Boston o výsledkoch uviedol: „Sme radi, že sme v tomto štvrťroku opäť dosiahli výnosy presahujúce našu dividendu. Naša celková ekonomická návratnosť štvrťročne a od začiatku roka je 0,3% a 2,7%.”

DX primárne investuje do cenných papierov súvisiacich s hypotékami, vrátane federálne garantovaných úverov prostredníctvom Fannie Mae a Freddie Mac. Hypotekárny sektor REIT sa na začiatku pandémie v roku 2020 dostal pod veľký stres. Analytici poukazujú na to, že môže dôjsť k ďalšej volatilite, keď Federálny rezervný systém začne v roku 2022 zvyšovať úrokové sadzby.

Spoločnosť tento rok vyplácala akcionárom dividendy vo výške 13 centov každý mesiac. Akcie DX sú mierne nad 16 dolárov, čo predstavuje tento rok pokles o 6%.

Akcie sa obchodujú za približne 8,5-násobok budúcich ziskov a 3,3-násobok koncových predajov. Pokles späť na približne 15 dolárov by zvýšil mieru bezpečnosti. 12-mesačná stredná cenová predpoveď pre Dynex Capital je 18 dolárov.

Dividendový výnos: 3,4%

päťročný graf iShares Fallen Angels USD Bond, zdroj: GOOGLE

iShares Fallen Angels USD Bond ETF (NASDAQ: FALN)

Ďalšia diskusia sa točí okolo fondu obchodovaného na burze (ETF), iShares Fallen Angels USD Bond ETF. Umožňuje prístup k dlhopisom s vysokým výnosom, ktoré nedávno stratili rating investičného stupňa. Fond bol prvýkrát kótovaný v júni 2016.

FALN, ktorý má 355 podielov, sleduje index Bloomberg US High Yield Fallen Angel s 3%-ným limitom. Prvých 10 mien tvorí asi tretinu čistých aktív vo výške 4,9 miliardy dolárov.

Z hľadiska sektorov vidíme energetiku (23,73%), nasleduje cyklický spotrebiteľský sektor (16,71%) a telekomunikácie (11,21 %). Medzi najlepšie mená na zozname patria Occidental Petroleum (NYSE:OXY), Apache (NASDAQ:APA), Freeport-McMoRan (NYSE:FCX), Kraft Heinz (NASDAQ:KHC) a Western Midstream Partners (NYSE:WES).

ETF sa za posledných 52 týždňov narástol o takmer 2% a dividendový výnos je na úrovni 3,8%. Tí investori, ktorí hľadajú mesačné výnosy, by mali fond ďalej sledovať.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár