7 najlepších rastových ETF

Akcie Americké akcie Dividendy všetky články

Druhá časť

Teraz je čas myslieť na rast.

Môže sa zdať predčasné premýšľať o ziskoch a rastovom potenciáli, pretože ekonomické dáta sa rýchlo menia vzhľadom na vplývajúcu pandémiu a hospodárske spomalenie. Ťažké časy však nikdy netrvajú večne – a z dlhodobého hľadiska majú akciové trhy históriu oživovania a postupujú vyššie. To platí najmä pre akcie, ktoré majú veľký potenciál rastu, ako sú menšie firmy v oblasti zdravotnej starostlivosti alebo technológie. Ak sa pozeráte na dlhodobý pohľad a zaujímate sa o rast práve teraz, napriek zjavnej volatilite trhu, je treba zvážiť týchto sedem fondov obchodovaných na burze.

päťročný graf Vanguard Small-Cap ETF, zdroj: GOOGLE

Vanguard Small-Cap ETF (VB)

Opačným prístupom ku sledovaniu technológie mega-cap alebo akcií zdravotníckej starostlivosti je zamerať sa na nové mená na Wall Street. Toto je stratégia tohto fondu s malou kapitalizáciou, ktorá investorom poskytuje pozíciu vo viac ako 1 300 spoločnostiach s oveľa väčším potenciálom dlhodobého rastu, pretože začínajú z oveľa skromnejšej pozície. Existuje tu samozrejme riziko, pretože malé spoločnosti nemajú financovanie ani dôveru investorov. Investori hľadajúci vysoký rast však môžu byť ochotní podstúpiť toto riziko v snahe získať väčšiu odmenu.

päťročný graf SPDR S&P MIDCAP 400 ETF Trust, zdroj: GOOGLE

SPDR S&P MIDCAP 400 ETF Trust (MDY)

Pri použití prístupu Goldilocks, ktorý nie je príliš veľký a nie príliš malý, spoločnosť MDY využíva S&P 400 – to znamená, že z top 1500 spoločností na trhoch USA sa zameriava na stredných 400 akcií a vylučuje 500 na vrchole (čo zahŕňajú známe S&P 500) a menších 600 akcií na dne. Je to vynikajúci spôsob, ako využiť rastové trendy menších firiem, ako je firma polovodičových testovacích spoločností Teradyne (TER), ktoré nemusia byť zastúpené vo vašom typickom akciovom fonde s veľkým kapitálom.

päťročný graf Vanguard Dividend Appreciation ETF, zdroj: GOOGLE

Vanguard Dividend Appreciation ETF (VIG)

Iným spôsobom premýšľania o raste je sústrediť sa na akcie, ktoré zvyšujú svoje výplaty akcionárom, a nielen rozširovanie celkových výnosov a ziskov. To je stratégia ETF VIG, ktorá ponúka pohodlný spôsob sledovania výkonnosti akcií spoločností a každý rok zaznamenáva nárast svojich dividend. To umožňuje, aby akcie ako Procter & Gamble Co. (PG) urobili z tohto fondu, ktorý nemusí byť tak známy pre inováciu, uznávané meno pre jeho príjmový potenciál.

Zdroj: finance.yahoo

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár