7 najlepších rastových ETF 4/5 (1)

Akcie Americké akcie Dividendy všetky články

Prvá časť

Teraz je čas myslieť na rast.

Môže sa zdať predčasné premýšľať o ziskoch a rastovom potenciáli, pretože ekonomické dáta sa rýchlo menia vzhľadom na vplývajúcu pandémiu a hospodárske spomalenie. Ťažké časy však nikdy netrvajú večne – a z dlhodobého hľadiska majú akciové trhy históriu oživovania a postupujú vyššie. To platí najmä pre akcie, ktoré majú veľký potenciál rastu, ako sú menšie firmy v oblasti zdravotnej starostlivosti alebo technológie. Ak sa pozeráte na dlhodobý pohľad a zaujímate sa o rast práve teraz, napriek zjavnej volatilite trhu, je treba zvážiť týchto sedem fondov obchodovaných na burze.

päťročný graf iShares Russell 1000 Growth ETF, zdroj: GOOGLE

iShares Russell 1000 Growth ETF (IWF)

Ak hľadáte jednoduchý index orientovaný na rast, zvážte túto ponuku iShares, ktorá má najlepších 1 000 amerických akcií podľa trhovej kapitalizácie a potom ukazuje rastové grafy identifikujúce investovanie do spoločností, ktoré dosahujú skóre v hornej polovici tohto zoznamu a ignoruje ďalších 500. Výsledkom je portfólio populárnych mien ako Microsoft Corp. (MSFT) a Apple (AAPL), s približne 40% aktív v informačných technológiách a nula v odvetviach s nízkym rastom – ako sú materiály a energia.

päťročný graf Invesco QQQ ETF, zdroj: GOOGLE

Invesco QQQ ETF (QQQ)

Je jeden z piatich najlepších produktov obchodovaných na burze na americkom trhu so spravovanými aktívami v hodnote takmer 100 miliárd dolárov. Zameriava sa na 100 najväčších akcií kótovaných na burze cenných papierov Nasdaq, takže nie je prekvapením, že má asi polovicu svojho portfólia v technologických akciách a ďalších asi 20% v komunikačných firmách, ktoré sú úzko prepojené. Predpojatosť znamená viac „vajíčok“ v menšom množstve „košíkov“, ale sú to určite sektory viac orientované na rast založené na minulých trendoch na akciových trhoch.

päťročný graf Vanguard Information Technology, zdroj: GOOGLE

Vanguard Information Technology ETF (VGT)

Prečo sa však obmedziť len na 100 akcií Nasdaq, z ktorých polovica je technologická, keď môžete získať širší prístup k tomuto odvetviu s vysokým rastom prostredníctvom VGT? Vďaka tomuto ETF, ktorá pokrýva viac ako 300 špičkových technologických mien na Wall Street, ako aj menšie firmy, ako je hardvérová firma Cypress Semiconductor (CY) a cloudová firma Box (BOX), ponúka tento takmer 25 miliardový fond čistejšiu hru sektoru.

päťročný graf Health Care Select Sector SPDR Fund, zdroj: GOOGLE

Health Care Select Sector SPDR Fund (XLV)

Zatiaľ čo mnohí investori milujú technológie ako svoju možnosť rastu, historické výnosy ukazujú, že sektorom, ktorý poskytuje najspoľahlivejšie dlhodobé výnosy, je zdravotná starostlivosť. Je to preto, že v tomto odvetví existuje bohatá história inovácií vo forme nových výrobkov a ošetrení, ako aj tvrdá realita, že americké výdavky na zdravotnú starostlivosť sú rok čo rok vyššie. Ako najväčší ETF v oblasti zdravotnej starostlivosti s aktívami vo výške približne 24 miliárd dolárov je XLV najlepší spôsob, ako hrať túto hru.

Zdroj: finance.yahoo

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár