7 najlepších akcií na nákup, ktoré vyplácajú mesačné dividendy

Akcie Americké akcie Dividendy Reality

Druhá časť

Pokiaľ ide o akcie, s ktorými môžete obchodovať na maklérskej platforme Robinhood (NASDAQ: HOOD), najskôr vám môžu prísť na um určité typy akcií. Napríklad akcie známych spoločností, ako je Apple (NASDAQ: APPL). Alebo meme akcie ako AMC Entertainment (NYSE: AMC) a GameStop (NYSE: GME).

Nie sú to však jediné typy cenných papierov, ktoré si môžete na platforme kúpiť. Investori zameraní na dividendy môžu považovať maklérsku aplikáciu za skvelé miesto na vytvorenie portfólia akcií produkujúcich pasívny príjem. Nielenže môžete nakupovať a predávať populárne akcie známe svojimi výnosmi, ako sú napríklad dividendoví aristokrati.

Službu môžete použiť aj na obchodovanie s nejasnejšími hrami s vysokým výnosom. Vrátane dividendových akcií, ktoré sa vyplácajú mesačne. Na základe vašich osobných investičných cieľov môžu byť dividendové akcie, ktoré sa vyplácajú 12-krát ročne, príťažlivejšie ako akcie, ktoré sa riadia typickým štvrťročným harmonogramom.

Na ktoré akcie Robinhood by ste sa teda mali pozrieť, ak je mesačný príjem z dividend tým, čo od svojich investícií očakávate? Zvážte týchto sedem – kombináciu REIT (realitné investičné fondy), BDC (spoločnosti pre rozvoj podnikania) a dokonca aj licenčný fond pre ropu a plyn:

  • EPR Properties (NYSE:EPR)
  • Horizon Technology Finance (NASDAQ:HRZN)
  • LTC Properties (NYSE:LTC)
  • Main Street Capital (NYSE:MAIN)
  • Realty Income Corp (NYSE:O)
  • San Juan Basin Royalty Trust (NYSE:SJT)
  • SL Green Realty (NYSE: SLG)

Dividendový výnos: 4,12%

päťročný graf Realty Income, zdroj: GOOGLE

Realty Income Corp (O)

Nemôžete hovoriť o mesačných dividendových akciách bez toho, aby ste nespomenuli Realty Income. Koniec koncov, „mesačná dividendová spoločnosť“ je doslova jej motto. So svojím portfóliom trojitého čistého prenájmu (NNN) samostatne stojacich maloobchodných nehnuteľností, ktoré prenajíma kvalitným a známym maloobchodným nájomcom, sa považuje za blue chip medzi investičnými trustmi v oblasti nehnuteľností.

Akcie O, ktoré platia investorom 25 centov na akciu, 12-krát ročne, majú dnes forwardový ročný výnos 4,12%. Nie také šťavnaté ako mená uvedené vyššie.

Ale..je dobre diverzifikovaná. Jej najväčší nájomca (7-Eleven) tvorí len 5,7% z jej ročného zmluvného výnosu z prenájmu. Je tiež dobre geograficky diverzifikovaná. A navyše – možno ste sa rozhodli pre nižší výnos, ktorý si môžete teraz kúpiť namiesto REIT s vyšším výnosom.

A čo je najlepšie – podarilo sa jej zvýšiť dividendu 25 rokov za sebou. Realty Income mal za posledných päť rokov priemerný výnos 4,3%. Ak hľadáte akcie s mesačnou dividendou, mali by ste zvážiť jednu z prvých, ktorá má veľké šance na pokračovanie v poskytovaní solídnych a konzistentných výnosov investorom.

Dividendový výnos: 10,70%

päťročný graf San Juan Royalty Trust, zdroj: GOOGLE

San Juan Basin Royalty Trust (SJT)

Vďaka úžasnému nárastu cien energií sa licenčné trusty pre ropu a plyn vrátili do módy. San Juan Basin Royalty Trust nie je výnimkou. S podielom na 119 000 čistých ťažobných akroch a 825,9 čistých vrtoch nachádzajúcich sa v Novom Mexiku, trust pozastavil svoju mesačnú dividendu na niekoľko mesiacov v roku 2020.

Ale po obnovení dividendy v októbri toho istého roku, investori, ktorí to kúpili v ťažších časoch, boli odmenení. Dostali variabilné výplaty aj zhodnotenie ceny akcií.

Po tom všetkom sa zdá, že nie je príliš neskoro na nákup akcií SJT. S forwardovým výnosom 10,70% ide naďalej o akcie s vysokým výnosom. Áno, keďže tento výnos závisí od cien energií, ktoré sú mimo jeho kontroly – je to o niečo rizikovejšie ako niektoré iné mesačné dividendové akcie. Napriek tomu, že inflácia zostáva vysoká a Fed stále váha s rýchlou zmenou menovej politiky, vysoké ceny ropy a plynu môžu pretrvávať.

San Juan Basin Royalty Trust, ktorý sa dnes obchoduje za približne 5,89 dolárov na akciu, je v porovnaní s inými dividendovými hrami nejasný. Vďaka kótovaniu na burze cenných papierov v New Yorku je však likvidný a možno ho zaradiť do kategórie vhodných akcií.

Dividendový výnos: 4,57%

päťročný graf SL Green Realty, zdroj: GOOGLE

SL Green Realty (SLG)

SL Green Realty, hlavného vlastníka kancelárskych nehnuteľností na Manhattane, možno poznáte. Čo možno nepoznáte, je skutočnosť, že tento REIT vypláca mesačné dividendy. Ak akcionárom vypláca 30 centov mesačne, efektívny forwardový ročný výnos akcie v súčasnosti dosahuje 4,5%.

Áno, investori v poslednej dobe prepadli akciám SLG, rovnako ako v prípade iných kancelárskych REIT. Keďže spoločnosť dúfa, že úplný návrat do kancelárie je v pláne v roku 2022, trh za posledný týždeň “zhodil” tohto prenajímateľa kancelárií zameraných na New York nadol približne o 4,6%.

Aj napriek neistote ho možno budete chcieť kúpiť. Hoci táto štatistika pochádza z obdobia pred správami o Omicron-e, v októbri bola miera obsadenosti realitnej kancelárie v New Yorku späť na 94%.

Kapitalizuje to aj rekordne vysoké ceny nehnuteľností z veľkej časti kvôli veľmi nízkym úrokovým sadzbám. S výnosmi sa jej podarilo znížiť dlh a odkúpiť akcie. Ak si myslíte, že trh prehnane reaguje na správy o Omicron-e, možno budete chcieť tieto akcie “zablokovať” pri dnešných cenách (okolo 71,61 dolárov na akciu).

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár