7 najlepších akcií na nákup, ktoré vyplácajú mesačné dividendy

Akcie Americké akcie Dividendy Reality

Prvá časť

Pokiaľ ide o akcie, s ktorými môžete obchodovať na maklérskej platforme Robinhood (NASDAQ: HOOD), najskôr vám môžu prísť na um určité typy akcií. Napríklad akcie známych spoločností, ako je Apple (NASDAQ: APPL). Alebo meme akcie ako AMC Entertainment (NYSE: AMC) a GameStop (NYSE: GME).

Nie sú to však jediné typy cenných papierov, ktoré si môžete na platforme kúpiť. Investori zameraní na dividendy môžu považovať maklérsku aplikáciu za skvelé miesto na vytvorenie portfólia akcií produkujúcich pasívny príjem. Nielenže môžete nakupovať a predávať populárne akcie známe svojimi výnosmi, ako sú napríklad dividendoví aristokrati.

Službu môžete použiť aj na obchodovanie s nejasnejšími hrami s vysokým výnosom. Vrátane dividendových akcií, ktoré sa vyplácajú mesačne. Na základe vašich osobných investičných cieľov môžu byť dividendové akcie, ktoré sa vyplácajú 12-krát ročne, príťažlivejšie ako akcie, ktoré sa riadia typickým štvrťročným harmonogramom.

Na ktoré akcie Robinhood by ste sa teda mali pozrieť, ak je mesačný príjem z dividend tým, čo od svojich investícií očakávate? Zvážte týchto sedem – kombináciu REIT (realitné investičné fondy), BDC (spoločnosti pre rozvoj podnikania) a dokonca aj licenčný fond pre ropu a plyn:

  • EPR Properties (NYSE:EPR)
  • Horizon Technology Finance (NASDAQ:HRZN)
  • LTC Properties (NYSE:LTC)
  • Main Street Capital (NYSE:MAIN)
  • Realty Income Corp (NYSE:O)
  • San Juan Basin Royalty Trust (NYSE:SJT)
  • SL Green Realty (NYSE: SLG)

Dividendový výnos: 6,26%

päťročný graf EPR Properties, zdroj: GOOGLE

EPR Properties (EPR)

REIT-y zvyčajne vlastnia aktíva, ako sú bytové komplexy, kancelárske budovy a maloobchodné nákupné centrá. Ale EPR Properties nie je typický REIT. Táto spoločnosť, ktorá vlastní jedinečnú zmes zábavných parkov, kasín a kín, sama seba nazýva „popredným diverzifikovaným investičným fondom v oblasti zážitkových nehnuteľností”.

Samozrejme, tento REIT a jeho jedinečný mix aktív sa ocitli v problémoch, keď sa Covid-19 prvýkrát začal šíriť začiatkom roka 2020. Pred Covidom sa v tom čase obchodoval za približne 70 dolárov na akciu. Keď sa epidémia začala šíriť, akcie EPR klesli na ceny pod 15 dolárov na akciu, pretože „sociálne dištancovanie“ ohrozovalo jej stabilný príjem z prenájmu.

V reakcii na pandémiu bola nútená pozastaviť svoju mesačnú dividendu. V mesiacoch nasledujúcich po páde ceny akcií sa však začala zotavovať. Vďaka ukončeniu lockdownov a „opätovnému otvoreniu“ kamenných podnikov sa akcie vrátili späť a dnes sa obchodujú za približne 44 dolárov na akciu. Realitný trust tiež v júli obnovil vyplácanie mesačnej dividendy.

V bežných cenách má EPR ročný výnos 6,87%. Teraz sa to môže zmeniť, pretože variant Covid-19 Omicron bude znamenať návrat do „nového normálu“ pre podniky v oblasti zábavy a voľného času. Napriek tomu, že nedôjde k ďalšiemu kolu zatvárania prevádzok, nákup teraz vám umožní dostať sa dnu v priaznivom vstupnom bode.

Dividendový výnos: 7,30%

päťročný graf Horizon Technology Finance, zdroj: GOOGLE

Horizon Technology Finance (HRZN)

Akcie Horizon, typu BDC alebo spoločnosti na rozvoj podnikania, sú niečo ako investovanie do fondu rizikového kapitálu a uzavretého fondu súčasne. Tento BDC robí dlhové/kapitálové investície do spoločností podporovaných rizikovým kapitálom v zdravotníctve aj technológiách.

Vďaka svojim dlhovým investíciám je Horizon schopný vyplácať svojim investorom mesačnú dividendu vo výške 10 centov na akciu (1,20 dolárov ročne). Na základe aktuálnej ceny akcií (16,61 dolárov na akciu) to znamená, že ich kúpou dnes získate ročný výnos 7,30%.

To znamená, že tu môže byť jedna oblasť záujmu – bohaté ocenenie. Vďaka vysokému výnosu sa akcie HRZN teraz obchodujú s vysokou prirážkou k ich čistej hodnote aktív (NAV). Keďže úrokové sadzby zostávajú blízko historických miním, nemusí to byť dôležité. Investori ho budú naďalej kupovať, aby dostali výplatu, ktorá je nad dnešnou veľmi vysokou úrovňou inflácie.

Ak však Federálny rezervný systém v tomto roku začne so zvýšením sadzieb, Horizon by sa mohol stiahnuť, pretože jeho výnos bude vyzerať menej šťavnato na základe rizika. Takže, aký je tu najlepší krok? Ak neveríte, že úrokové sadzby zostanú nízke dlhšie, ako sa očakávalo, možno si to budete chcieť zatiaľ ponechať na zozname sledovaných akcií a odložiť nákup.

Dividendový výnos: 6,30%

päťročný graf LTC Properties, zdroj: GOOGLE

LTC Properties (LTC)

LTC, zameraná na seniorské bývanie a opatrovateľské nehnuteľnosti, je ďalšou zo špeciálnych REIT. Čo ju robí viac špecifickou, je to, že nejde len o typický predaj-prenájom nehnuteľností, ale robí v tejto oblasti aj preferované akcie a iné typy investícií.

Môže však existovať dôvod, prečo investori tento rok doteraz videli akcie LTC klesať smerom nadol a prečo dnes akciám prinášajúcim výnos okolo 6,30% – hrozí riziko zníženia dividendy. Finančné prostriedky REIT z operácií (FFO) sa ešte musia vrátiť na úroveň pred pandémiou. Výsledkom je, že akcie majú niečo, čo by sa dalo považovať za nebezpečne vysoký výplatný pomer.

Napriek tomu môže byť tou správnou voľbou ísť proti presvedčeniu, že zníženie dividendy sa blíži. Manažment sa zdá byť presvedčený, že bude schopný zlepšiť svoje čísla FFO. To zase môže znamenať, že aktuálna výplatná sadzba zostane nedotknutá.

Okrem nadpriemerného výnosu môže existovať aj rastový potenciál pre akcie. Od dnešného dňa klesla približne o 17% a je výrazne pod hranicou 50 dolárov na akciu, s ktorou sa obchodovalo pred Covidom. Ak sa plány manažmentu naplnia, tento REIT by mohol skončiť vlastným „návratom do normálu“, ktorý sa odrazí vo veľkom.

Dividendový výnos: 5,77%

päťročný graf Main Street Capital, zdroj: GOOGLE

Main Street Capital (MAIN)

Rovnako ako Horizon Technology Finance, aj Main Street Capital je BDC. Až na to, že zatiaľ čo Horizon bol viac zameraný na rizikový kapitál, tento funguje skôr ako tradičná private equity firma. Pri investíciách do dlhu/akcie do obchodov na strednom trhu sa to rýchlo otočí a tieto zisky vypláca prostredníctvom mesačnej dividendy.

Vypláca 21 centov mesačne na základe aktuálnej ceny akcií (44,33 dolárov na akciu) a má ročný dividendový výnos 5,77%. Tento rok zatiaľ narástli o 38,62%, môžete vidieť jeho akciový graf a myslíte si, že múdrejším krokom je počkať, kým sa opäť vypredá. Najmä preto, že sa obchoduje s prirážkou 83% k svojej čistej hodnote aktív.

To, že má vysokú cenu, však neznamená, že je to spôsobené poklesom ceny akcií. Považuje sa za jeden z najkvalitnejších BDC na trhu, pravdepodobne sa bude naďalej obchodovať s vysokou prirážkou k svojej účtovnej hodnote. Nárast úrokových sadzieb by to mohol ovplyvniť podobne, ako by rastúce úrokové sadzby ovplyvnili akcie HRZN.

Je len na vás, či je dnes hra na nákup MAIN akcií, alebo je lepšou voľbou čakanie. Ale ako jednu z najsilnejších platiteľov dividend sa ju oplatí sledovať. 

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár