7 najlepších spotrebiteľských akcií na vianočný nákup

Akcie Americké akcie Dividendy Služby Spotrebiteľský sektor

Americký akciový trh je nepochybne stále na vzostupnej ceste. A to hlavne vďaka spotrebiteľovi. Spotrebitelia tvoria asi 70% amerického hospodárstva a zdá sa, že sú stále sebavedomí, pretože naďalej míňajú svoje peniaze.

Prechod na sviatočné obdobie znamená pre akciové trhy dobré časy, pretože všetci očakávajú rast tržieb. Tiež zaraďuje spotrebiteľské akcie medzi tie najlepšie, ktoré sa dajú kúpiť práve teraz.

Navyše to vyzerá, že nič hrozné sa nestane ani pri obchodnej vojne s Čínou – žiadne nové tarify a možná dohoda. Aj keď na to, aby sa trhy udržali v zelených číslach, stačí len malý kúsok dohody, ale samotná skutočnosť, že to je všetko čo stačí, je trochu znepokojivá. 

Nižšie je sedem najlepších spotrebiteľských akcií, ktoré boli perfektné na kúpu na Black Friday. Aj keď to nie sú všetko maloobchodníci, sú to akcie, ktoré ťažia z pozitívneho miesta, na ktorom sa momentálne nachádza americký spotrebiteľ.

Crown Crafts (CRWS)

Zverejnenie fiškálnych príjmov spoločnosti za druhý kvartál prekonalo očakávania.

Crown Crafts (CRWS:NASDAQ) vyrába oblečenie a doplnky pre dojčatá, batoľatá a mladistvých. Robí tak od roku 1957. CRWS má vzťahy so všetkými veľkými obchodmi vrátane Walmart (NYSE: WMT), Target (NYSE: TGT), Amazon (NASDAQ: AMZN) a ďalších. 

ročný graf CROWN CRAFTS, zdroj: GOOGLE

Keď sú pracovné miesta stabilné a úrokové sadzby nízke, deti sú ďalším logickým smerom pre americký spotrebiteľský sektor. A ak je niečo trendom, CRWS tam bude. A to sa ukazuje v jej výsledkoch.

Akcie sa každoročne zvyšujú takmer o 40%, stále poskytujú veľmi slušnú a solídnu dividendu 4,2% a koncové pomery cena / zisk dosahujú hodnoty 13. Pri tomto druhu príjmu je to dlhodobý skvelý rast a akcia vhodná na „hold“.

Roku (ROKU)

Roku ROKU:NASDAQ) je jednou z najspomínanejších streamovacích služieb. A to z nej robí jednu z najhorúcejších spotrebiteľských akcií na trhu.

Bolo to len asi pred piatimi rokmi, keď ľudia len začali hovoriť o streamingových službách. A akcie ROKU sa obchodujú približne dva roky.

Prešli sme od dominantných poskytovateľov káblových a telekomunikačných služieb, ktorí dodávali obsah do našich domovov a kancelárií, ku internetu, ktorý dodáva všetky tieto funkcie a mnoho ďalších. Malá frakcia tisícročia sa stala celým odvetvím, ktoré zahŕňa všetky generácie.

ročný graf ROKU, zdroj GOOGLE

A ROKU bol jedným z vodcov tohto obrovského posunu. Spoločnosť pokračuje v rozširovaní kvalitnej produktovej rady a v rozvíjaní šikovných konkurenčných partnerstiev, ktoré posilňujú jej značku.

Akcie medziročne rastú o 400%. Aj keď tento druh rastu nie je udržateľný, bude sa v ňom pokračovať, pokiaľ ho nezíska hlavný konkurent.

Tempur Sealy International (TPX)

Tempur Sealy International (TPX:NYSE) vedie ďalší veľký trend, v rámci ktorého sa hromadia mladší spotrebitelia. Kvalitné produkty ohľadom postelí a obliečok.

Možno to znie zvláštne. Jedna vec ohľadom mladších generácií je, že uprednostňujú kvalitu pred kvantitou. Radšej zaplatia 200 dolárov za jedny rifle, ale budú mať len jedny.

A táto filozofia je zrejmá aj pri posteliach či obliečkach. Namiesto lacného matracu alebo postele, ktoré môžete vyhodiť po pár mesiacoch, ľudia investujú do kvality. Značka Tempur-Pedic kombinovaná s klasickými značkami Sealy a Stearns & Foster tak dávala zmysel.

ročný graf TEMPUR SEALTY INTERNATIONAL, zdroj: GOOGLE

TPX má vstavanú globálnu základňu a existuje toľko príslušenstva, ktoré sa spája s kvalitným matracom, takže obchodný model má dokonalý zmysel. 

Nízke úrokové sadzby znamenajú nízke financovanie. Akcia je medziročne o 107% vyššie. P/E je stále iba 31.

Leggett a Platt (LEG)

Leggett & Platt (LEG:NYSE) je pôvodne výrobca nábytku, ktorý sa od tej doby rozšíril na komponenty postelí, priemyselné vybavenie a špecializované komponenty pre automobily a ďalšie priemyselné odvetvia.

Bola tu už od roku 1883, čo znamená, že prešla v USA veľmi ťažkými obdobiami, napríklad pár krízami a dvoma svetovými vojnami. Je to preživší, ktorý našiel spôsob, ako prosperovať, keď sú dobré časy.

ročný graf LEGGET&PLATT, zdroj: GOOLE

Je to tiež dividendový aristokrat, čo znamená, že už 25 rokov zvyšuje dividendu. V súčasnosti táto dividenda dosahuje cez 3%.

Akcie tejto nábytkárskej spoločnosti sú medziročne vyššie až o 48% a tým predbiehajú veľké technologické firmy a biotechnológie. 

Nízke úrokové sadzby opäť znamenajú rastúci dopyt po tovare dlhodobej spotreby. A LEG má dobrú pozíciu na to, aby využil svoje výhody.

Lennar Corp (LEN)

Lennar Corp (LEN:NYSE) je najväčší homebuilder v USA. Je preto logické, že v slušnej ekonomike s veľmi nízkymi úrokovými sadzbami je nákup špičkového homebuildera celkom dobrý nápad.

Začiatkom tohto roka a v predchádzajúcich rokoch obyčajne domy vyššej kategórie boli zamerané na ľudí kupujúcich investičné nehnuteľnosti a to dávalo zmysel, pretože mali viac hotovosti na „rozhadzovanie“ a mohli získať lepšie finančné ponuky.

ročný graf LENNAR CORP., zdroj: GOOGLE

Teraz však viac ľudí má k dispozícii nízke sadzby a ľahšie peniaze a teda sa viac zaujímajú skôr o bývanie v osobnom vlastníctve než o prenájom.

A pre domácnosť to znamená nižšie náklady na financovanie, ktoré môžu vyrovnať niektoré z vyšších nákladov na tovar kvôli obchodnej vojne. Silný dolár tiež pomáha udržať dovozné ceny nižšie.

Akcie LEN sú medziročne o 53% vyššie, čo súvisí s veľkým poklesom v poslednom štvrťroku a následným oživením trhu. Tieto nízke ceny však v najbližšej dobe nezmiznú, a to je dobrá správa pre všetkých.

Delta Apparel (DLA)

Delta Apparel Co (DLA:NYSE) je vzácna hneď z niekoľkých dôvodov. Po prvé, je to americký výrobca odevov, ktorý vyrába väčšinu vlastných výrobkov (vlastné značky ako Salt Life, Soffe a Delta) v USA.

Väčšina odevných firiem s oblečením si prácu najíma v zahraničí. DLA, ktorá má ústredie v Južnej Karolíne a používa dlhodobú textilnú základňu v Carolinas, však udržuje väčšinu svojej výroby na miestnom trhu.

Po druhé, DLA podniká, pretože textilná výroba na juhu bola motorom hospodárstva. Začalo sa to v roku 1903. A to dáva zmysel jej trvanlivosti.

ročný graf DELTA APPAREAL, zdroj: GOOGLE

Je to tiež pôsobivé vzhľadom na skutočnosť, že spoločnosť má trhovú hodnotu iba 185 miliónov dolárov. Je to malá ryba, ktorá tu je už dlho, aj napriek tomu, že má okolo seba veľa väčších rýb.

Akcie sú každoročne vyššie až o 55% a nemusia sa neustále rozvíjať, ale DLA je solídnou stávkou.

Avon Products (AVP)

Spoločnosť Avon Product (AVP:NYSE) takmer pred desiatimi rokmi odišla na smrť ale vrátila sa späť.

To je obzvlášť pôsobivé v dobe, keď malé spoločnosti využili boutique trhy a masívne spoločnosti ako Ulta (NASDAQ: ULTA) sa stali gigantmi.

Spoločnosť AVP však usilovne pracovala na rozvojových trhoch, kde je jej prístup „Avon Lady“ stále populárny a infraštruktúra je náročnejšia. Stále má aj niektoré kultové produkty, ktoré si dokonca kupujú bežní Američania.

Navyše posilnil online predaj, čo jej umožňuje využiť dobré meno svojej značky a konkurovať iným neznámym značkám.

ročný graf AVON PRODUCT, zdroj: GOOGLE

A zdá sa, že to funguje. Akcia je medziročne o 191% vyššia. Pokračuje v práci so svojím modelom door-to-door a to viedlo k určitému poklesu výnosov.

Zdá sa však, že spoločnosť AVP si našla svoje miesto v 21. storočí, a pokiaľ sú rozvíjajúce sa trhy primerane zdravé, je AVP dobrá voľba.

Zdroj: investorplace

Ohodnoť článok

Pridaj komentár