7 najlepších technologických dividendových akcií

Akcie Americké akcie Dividendy Technológie Telekomunikácie

Prvá časť

Skúsení investori si uvedomujú, že investovanie dividend je časovo overená stratégia, ktorá by mohla byť vhodná pre väčšinu súkromných portfólií typu buy-and-hold. Nezaujíma ich načasovanie vysoko volatilnej hybnosti. Namiesto toho je ich investičnou stratégiou, aspoň čiastočne, nákup akcií vysoko kvalitných spoločností vyplácajúcich dividendy a následné opätovné investovanie týchto dividend po dlhú dobu, napríklad do dôchodkových rokov. Potom začnú zbierať tento pasívny príjmový prúd. Dnešný článok preto predstavuje sedem z najlepších technologických dividendových akcií.

Ak sú spoločnosti ziskové, rozhodnú sa, či zisk rozdelia ako dividendy alebo ako nerozdelený zisk. Vedenie spoločnosti zvyčajne nikdy nechce znížiť alebo pozastaviť dividendu. Takéto zníženie by potenciálne mohlo signalizovať finančný stres a znížiť dôveru v spoločnosť. Väčšina investorov považuje rozdelenie dividend za pozitívny signál, pokiaľ ide o budúci príjem (alebo peňažné toky).

Akcie podnikov vyplácajúcich dividendy majú tendenciu udržať si svoju maximálnu hodnotu aj pri poklesoch trhu. Investori, najmä tí, ktorí sa spoliehajú na tento pasívny príjem, svoje akcie často nikdy nepredajú. Napokon, bez ohľadu na krátkodobú volatilitu na trhoch s akciami, ktorá by mohla ovplyvniť ceny akcií, je dividenda jednoznačnou návratnosťou investícií.

Pri investovaní je cieľom dosiahnuť prijateľný celkový výnos, ktorý je v súlade s cieľmi investora. Technologické akcie sa väčšinou považujú za rastové akcie. Inými slovami, jednotlivci si ich nemusia nevyhnutne spájať s dividendami. Existuje však množstvo technologických miláčikov z Wall Street, ktorí tiež vyplácajú dividendy. Spravidla ide o vyspelejšie technologické podniky s predvídateľnými príjmami a hotovostnými tokmi. Mohli by tak ponúknuť investorom to najlepšie z oboch svetov s potenciálnym rastom cien akcií a pasívnym príjmom.

Nedávny výskum, ktorý viedol Greg Filbeck z Black School of Business v Penn State Behrend v Erie, PA, zdôrazňuje : „Stratégie dividendových výnosov generujú záujem investorov, pretože historicky ponúkajú lepšie výsledky upravené podľa rizika.“ Inými slovami, investície do spoločností vyplácajúcich dividendy zostávajú silné a investori s výkupom a držbou budú časom pravdepodobne dobre ocenení.

Väčšina investorov rada zaraďuje do svojich portfólií technologické akcie. S týmito informáciami uvádzame sedem technologických dividendových akcií pre dlhodobé portfóliá:

  • AT&T (NYSE:T)
  • Broadcom (NASDAQ:AVGO)
  • Corning (NYSE:GLW)
  • Defiance Next Gen Connectivity ETF (NYSEARCA:FIVG)
  • International Business Machines (NYSE:IBM)
  • Texas Instruments (NASDAQ:TXN)
  • Vanguard Information Technology Index Fund ETF Shares (NYSEARCA:VGT)

Dividendový výnos: 6,77%

päťročný graf AT&T, zdroj: GOOGLE

AT&T (T:NYSE)

52-týždňové rozpätie: 26,08 dolárov – 34,61 dolárov
Zmena ceny za jeden rok: pokles o približne 15%
Dividendový výnos: 6,77%

Prvá dnešná spoločnosť by mohla osloviť protikladných investorov a tých, ktorí sú zameraní na hodnotu. Za posledný rok bola spoločnosť AT&T so sídlom v Texase považovaná za značne pesimistickú. Pôsobí v oblasti telekomunikácií, médií a technológií. Medzi jej segmenty patria AT&T Communications, WarnerMedia a AT&T Latin America.

Na konci januára spoločnosť oznámila finančné výsledky za štvrtý štvrťrok . Tržby dosiahli 45,7 miliárd dolárov, čo je medziročný pokles o 2,3%. Upravený zisk na akciu za štvrťrok bol 75 centov, medziročný pokles o 15,7%. Voľný hotovostný tok však dosiahol 7,7 miliárd dolárov, čo analytikov potešilo.

Generálny riaditeľ spoločnosti John Stankey uviedol:  „Rok sme ukončili silným tempom v našich trhových oblastiach širokopásmového pripojenia a softvérovej zábavy. […] A vydanie  Wonder Woman 1984  pomohlo u našich domácich predplatiteľov HBO Max a HBO predpovedať viac ako 41 miliónov, čo je o dva roky skôr, ako bola naša pôvodná predpoveď. “

Forwardové pomery cena/zisk (P/E) a cena/predaj (P/S) sú 9,35 a 1,24. Wall Street obviňuje vysoké úrovne dlhu z nedávneho slabého výkonu akcií spoločnosti T. Iní však veria, že sa to dá zvládnuť. Pri súčasných cenách je úroveň ocenenia lákavá. S dividendovým výnosom nad 7% si spoločnosť AT&T zaslúži váš záujem.

Dividendový výnos: 3,16%

päťročný graf Broadcom, zdroj. GOOGLE

Broadcom (AVGO:NASDAQ) 

52-týždňové rozpätie: 155,67 dolárov – 495,14 dolárov
Zmena ceny za jeden rok: nárast o 94%
Dividendový výnos: 3,16%

Čipová skupina Broadcom je už mnoho rokov miláčikom technológií. Ponúka softvérové ​​riešenia polovodičovej infraštruktúry. V roku 2020 akcie AVGO vykázali solídne zisky a stredný cieľ odhadov cien analytikov je v súčasnosti 500 dolárov.

Spoločnosť Broadcom zverejnila hospodárske výsledky v prvom štvrťroku 2021 začiatkom marca. Horná hranica medziročne vzrástla o 14% na 6,6 miliárd dolárov. Čisté zisky non-GAAP dosiahli v 1. štvrťroku 2021 2,97 miliardy dolárov. Pred rokom to bolo 2,37 miliardy dolárov. Zriedený EPS narástol o 1,36 dolárov na 6,61 dolárov v 1. štvrťroku 2021. Bezplatný hotovostný tok napokon 3 miliardy dolárov nedosiahol. Pre druhý štvrťrok 2021 predstavuje vedenie vedenie výnosov približne 6,5 miliárd dolárov.

„Tento štvrťrok zdôrazňuje silu nášho finančného modelu s 14%-ným medziročným rastom výnosov, čo sa prejaví zvýšením prevádzkového zisku o 23%,“ uviedla finančná riaditeľka Kirsten Spears. „Pokračujeme v poskytovaní silných voľných hotovostných tokov, zhruba vo výške 3 miliárd dolárov, čo predstavuje medziročný rast o 35%.“

Forwardové pomery akcií AVGO P/E a P/S sú 16,86 a 7,94. V uplynulom desaťročí vedenie rozšírilo najvyššiu líniu uskutočnením niekoľkých pôsobivých akvizícií, ako aj dosiahnutím organického rastu. V nadchádzajúcich rokoch sa pravdepodobne bude očakávať ďalší rast akcionárov.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár