7 najlepších zdravotníckych ETF, ktoré sa dajú kúpiť do roku 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Zdravotníctvo

Druhá časť

Sektor zdravotníctva mal v roku 2020 slušný začiatok, keďže sa S&P 500 Health Care Index zvýšil o 2%, čo naznačuje, že niektorí účastníci trhu prijímajú defenzívne a hodnotné charakteristiky skupiny. Je čas, aby sa investori zamerali na zdravotnícke ETF.

Na druhej strane, keďže rok 2020 je rokom prezidentských volieb, výzvy pre zdravotné akcie pretrvávajú. Z historického hľadiska je návratnosť tohto sektora v nevolebných rokoch lepšia. Súvisiace riziká – vrátane programu Medicare For All a nižších cien liekov – by sa mohli znásobiť, ak by sa demokratický kandidát Joe Biden považoval za dôveryhodného vyzývateľa prezidenta Donalda Trumpa.

Okrem politických rizík existujú v tomto roku dôvody na zváženie akcií zdravotnej starostlivosti – niektoré ponúkajú rast dividend a defenzívne umiestnenie, zatiaľ čo iné sa zameriavajú na témy, po ktorých túžia investori – ako je rast –  či Food and Drug Administration (FDA) – ktorú zaujíma najmä urýchlený prístup k novým schváleniam liečby.

Pre investorov, ktorí si jednoducho nechcú vyberať akcie v zdravotníckom priestore, existuje veľa solídnych burzových fondov na prístup do tohto odvetvia. Na zváženie je sedem ETF pre zdravotníctvo:

  • Health Care Select Sector SPDR (NYSEARCA: XLV)
  • iShares U.S. Healthcare Providers ETF (CBOE: IHF)
  • KraneShares MSCI All China Health Care Index ETF (NYSEARCA: KURE)
  • Invesco S&P SmallCap Health Care ETF (NASDAQ: PSCH)
  • ARK Genomic Revolution ETF (CBOE: ARKG)
  • ALPS Medical Breakthroughs ETF (NYSEARCA: SBIO)
  • SPDR S&P Health Care Equipment ETF (NYSEARCA: XHE)
päťročný graf Invesco S&P SmallCap Health Care ETF, zdroj: GOOGLE

Invesco S&P SmallCap Health Care ETF (PSCH)

Pomer výdavkov: 0,29% ročne

Jedným z katalyzátorov, ktoré spoločnosť PSCH má, je to, že akcie v zdravotníctve s malou kapitalizáciou sú menej citlivé na politiku ako ich kolegovia s veľkým kapitálom.

„Zdravotná starostlivosť s malou kapitalizáciou bola doteraz miestom, kde treba byť v roku 2020 a pravdepodobne to tak aj zostane,“ uviedol Nicholas Colas, spoluzakladateľ spoločnosti DataTrek Research v nedávnej správe. „Po prvé, je menej pravdepodobné, že budú v hlavách akejkoľvek prezidentskej politickej diskusie.“ Po druhé, je pravdepodobnejšie, že to budú „rastové“ akcie, a nie „hodnotové“. “

Pokiaľ ide o zdravotnícke ETF, PSCH je väčšinou rastový fond. Viac ako 63% zo 72 podnikov je klasifikovaných ako rastových. Je to ďalší faktor v čase, keď rast naďalej klesá. PSCH je v súčasnosti iba pol percenta pod historickými maximami.

päťročný graf ARK Genomic Revolution ETF, zdroj GOOGLE

ARK Genomic Revolution ETF (ARKG)

Pomer výdavkov: 0,75% ročne

Pokiaľ ide o širšie prostredie zdravotníckych akcií, jedným z najhorúcejších miest na svete je genomika. Vyberanie akcií v tomto priestore však môže byť zložité. Aktívne riadená ARK Genomic Revolution ETF môže znížiť riziko pre investorov, ktorí hľadajú zdravotné ETF. Trh genomiky má celý rad presvedčivých kútov, vrátane sekvenovania DNA, ktoré sú dobré pre dlhodobú trajektóriu ARKG.

„Sekvenovanie DNA novej generácie („ NGS “) je hnacou silou genomickej revolúcie. Od roku 2003 náklady na sekvenciu ľudského genómu klesli z takmer 3 miliárd dolárov na menej ako 1 000 dolárov,“ uviedla agentúra ARK Invest v nedávnej správe. „ARK verí, že keďže náklady budú naďalej klesať, NGS sa stane štandardom starostlivosti v onkológii. Zavádza viac vedy do rozhodovania v zdravotníctve, umožní personalizovanú medicínu a urýchli objavovanie liekov.“

Medzi ďalšie rýchlo rastúce segmenty dostupné prostredníctvom ARKG patria bioinformatika, CRISPR, technológie kmeňových buniek a cielená terapia.

Minulá výkonnosť nezaručuje budúce výnosy, ale za posledné tri roky porazil ARKG najväčší biotechnologický ETF o viac ako 3:1.

päťročný graf ALPS Medical Breakthroughs ETF, zdroj: GOOGLE

ALPS Medical Breakthroughs ETF (SBIO)

Pomer výdavkov: 0,50% ročne

ALPS Medical Breakthroughs ETF je ďalší fond, ktorý efektívne rieši pôsobivú, ale ťažko navigovateľnú oblasť – menšie akcie zdravotnej starostlivosti s liekmi alebo liečbami v klinických pokusoch.

História ukazuje, že biotechnologické spoločnosti so strednou a malou kapitalizáciou môžu byť pozitívne, keď dodávajú pozitívne správy o skúške FDA. A  podobne, ak sú správy zlé, tieto akcie sa zvyčajne prepadnú, čo núti investorov, aby posúdili hotovostnú pozíciu spoločnosti.

Žiadny fond nemôže tieto riziká úplne eliminovať, ale SBIO nariaďuje, aby členské firmy mali dostatok hotovosti na to, aby prežili najmenej 24 mesiacov pri súčasných sadzbách.

Ďalším prínosom SBIO je to, že jej kombinácia spoločností s trochu slušnými súvahami, liekmi v štúdiách fázy II alebo III a trhovou hodnotou komponentov, ktorá bola obmedzená na 5 miliárd dolárov, spočíva v tom, že tieto vlastnosti zvyšujú atraktivitu podnikov SBIO ako cieľ prevzatia pre väčšie spoločnosti.

päťročný graf SPDR S&P Health Care Equipment ETF, zdroj: GOOGLE

SPDR S&P Health Care Equipment ETF (XHE)

Pomer výdavkov: 0,35% ročne

Pokiaľ ide o nefarmaceutickú časť sektora zdravotníctva, jedným z najzaujímavejších segmentov z hľadiska rastu je lekárske vybavenie. SPDR S&P Health Care Equipment ETF je jedným z mála zdravotníckych ETF určených pre toto odvetvie. XHE sa riadi S&P Health Care Equipment Select Industry Index.

Toto je porovnávací test s rovnakou váhou, ktorý dáva 67 komponentom XHE váženú priemernú trhovú kapitalizáciu vo výške 19,42 miliárd dolárov, čo je nižšie v porovnaní s konkurenčnými ETF v tejto kategórii. Toto nie je teritórium s malou kapitalizáciou, ale je  dosť malé na to, že XHE má pocit rastu. Pri pomere cena / zisk takmer 45x by nebolo spravodlivé nazývať hodnotným fondom.

Komponenty vo výške 580 miliónov dolárov sú presunuté do schvaľovacieho cyklu agentúry FDA, čo znamená, že tento fond môže poskytnúť silné krátkodobé zisky, ako aj nadpriemerné dlhodobé zhodnotenie kapitálu pre investora, ktorý je ochotný akceptovať určitú zvýšenú volatilitu so zdravotnými akciami.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár