7 skvelých dividendových akcií mimo energetického sektoru

Akcie Americké akcie Dividendy Doprava Priemysel

Druhá časť

Minulý rok bol pre dividendové akcie príbehom dvoch polovíc. Nová pandémia koronavírusu urobila z prvej polovice roku 2020 obdobie znižovania a zastavovania výplat dividend rámci indexu S&P 500 , ale výplaty sa vrátili v druhej polovici roka, čo naznačuje, že mnohé z najlepších akcií do roka 2021 sú platiteľmi dividend.

Analytici spoločnosti Goldman Sachs očakávajú nárast o 5% . „Spoločnosť Goldman očakáva, že úsilie o distribúciu očkovacích látok do polovice roka 2021 by malo pomôcť rastu reálneho HDP dosiahnuť 5%, čo je samotne o 120 bps viac ako je konsenzus v oblasti rastu,“ poznamenala v decembri Seeking Alpha . „Analytici tiež poukazujú na historický anualizovaný rast dividend, ktorý od začiatku 50. rokov nikdy neklesol pod 2,2% CAGR, zatiaľ čo futures na dividendy oceňujú priemerný ročný rast dividend od roku 2019 do roku 2029 o -1%.“

Investori, ktorí hľadajú dividendové akcie, sa často obracajú na energetický sektor. Je to tak preto, lebo o energetickom sektore je historicky známe, že obsahuje spoľahlivých platcov dividend. Avšak mimo tohto sektoru majú uchádzači o dividendový výnos stále veľa možností. 

Tam sa dnes pozrieme. Existuje veľa skvelých spoločností, do ktorých treba investovať, ktoré majú dividendy v celom priemysle. Niektoré z týchto spoločností majú tiež značný rastový potenciál.

  • AbbVie (NYSE:ABBV)
  • Walmart (NYSE:WMT)
  • Fortress Transportation & Infrastructure (NYSE:FTAI)
  • Albemarle (NYSE:ACRE)
  • Phillip Morris International (NYSE:PM)
  • Archer-Daniels-Midland (NYSE:ADM)
  • Gaming and Leisure Properties (NASDAQ:GLPI)

Dividendový výnos: 4,51%

päťročný graf Fortress Transortation, zdroj: GOOGLE

Fortress Transportation & Infrastructure (FTAI:NYSE)

V porovnaní s prvými dvoma menami na tomto zozname je spoločnosť Fortress Transportation & Infrastructure oveľa menej známa. Dovolíme si hádať, že väčšina čitateľov o spoločnosti nikdy nepočula. Spoločnosť pracuje v doprave a infraštruktúre. 

Fortress prevádzkuje dopravu a dopravnú infraštruktúru.

Niektoré z obchodných operácií spoločnosti sa dotýkajú energie, ale spoločnosť je dostatočne rozmanitá na to, aby si zaslúžila miesto na tomto zozname ne-energetických výrobkov. Spoločnosť je rozdelená do dvoch hlavných oblastí podnikania – leasing zariadení (1,66 miliárd dolárov) a infraštruktúra (971 miliónov dolárov).

Lízing je zameraný na letectvo, zatiaľ čo infraštruktúra sa dotýka stredných energetických operácií. Sekcia lízingu zariadení vlastní 264 aktív, vrátane 78 lietadiel a 186 motorov, ktoré prenajíma zákazníkom.

Fortress začala v novembri 2018 vyplácať štvrťročnú dividendu vo výške 33 centov, ktorá zostáva nezmenená. Miera výnosu 4,97% nie je ani výnimočná, ani nízka. Spoločnosť sa však zdá byť v silnej pozícii, pretože investície do infraštruktúry by sa mali vyšplhať vyššie. A vďaka svojim leteckým aktívam môžu akcie FTAI ťažiť z toho, že letecká doprava stúpa nahor.

Dividendový výnos: 1,04%

päťročný graf Albemarle, zdroj: GOOGLE

Albemarle (ALB:NYSE)

Albemarle je spoločnosť, ktorá podniká v relatívne “nepeknom” odvetví chemickej výroby. Napriek týmto neuspokojivým podmienkam má silné postavenie vďaka odvetviu elektrických vozidiel. Je to preto, že vyrába lítium, ktoré je ústredným prvkom výroby batérií týchto vozidiel.

To robí akcie ALB trochu špekulatívne. Časť argumentov v prospech nákupu akcií spoločnosti Albemarle závisí od pokračujúceho rastu trhu s elektromobilmi. Nedávna správa spoločnosti Deloitte predpokladá, že kombinovaný ročný rast v tomto sektore dosiahne do roku 2030 29%. Tá istá správa predpokladá, že elektrické vozidlá budú v roku 2030 predstavovať 31% zo všetkých predajov nových automobilov . 

Ďalšia časť argumentu, ktorý uprednostňuje Albemarle, predpokladá, že lítium zostane hlavnou chémiou batérií v batériách týchto áut. Podľa IDTechEx to tak skutočne bude minimálne do roku 2030 . 

Albemarle nie je špecializovaný výrobca lítia, ale je to meno, ktoré je hlboko zakorenené v rámci debát ohľadom elektrických vozidiel. Považujte to teda za voľbu, ktorá sa zaoberá rastom sektoru elektromobilov so skromnou dividendou. 

Ročná dividenda spoločnosti je 1,56 dolárov, čo sa rovná zhruba 1% výnosu v súčasných cenách. 

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár