7 reportovaných ziskov najvýraznejších spoločností

Akcie Americké akcie Dividendy Technológie

Prvá časť

Výsledková sezóna je tu a najväčšie technologické spoločnosti na svete by mali oznámiť štvrťročné výsledky. Všetky oči budú upriamené na burzu Nasdaq, pretože technologickí giganti, ktorí sa pohybujú na trhu, reportujú svoje správy o ziskoch a poskytujú svoje aktualizované výhľady.

Správy o ziskoch zatiaľ vyzerajú mimoriadne silne pre spoločnosti, ktoré tento mesiac vykázali svoje štvrťročné výsledky. Goldman Sachs (NYSE: GS) vysoko predčil očakávania a Coca-Cola (NYSE: KO) prekonala predpovede analytikov týkajúce sa generovaných výnosov a zisku na akciu.

Poskytovateľ údajov FactSet odhaduje, že miera rastu výnosov v druhom štvrťroku pre spoločnosti uvedené v indexe S&P 500 bude 64%. Ak bude presný, bude podľa správy „označovať najvyššiu medziročnú mieru rastu ziskov vykázanú indexom od 4. štvrťroku 2009“.

S ohľadom na to tu je sedem vplyvných technologických spoločností:

  • Tesla (NASDAQ: TSLA)
  • Apple (NASDAQ: AAPL)
  • Microsoft (NASDAQ: MSFT)
  • Alphabet (NASDAQ: GOOGL, NASDAQ: GOOG)
  • Advanced Micro Devices (NASDAQ: AMD)
  • Facebook (NASDAQ: FB)
  • Amazon (NASDAQ: AMZN)

päťročný graf Tesla, zdroj: GOOGLE

Tesla (TSLA:NASDAQ)

Analytici sledujú akékoľvek známky spomalenia výroby alebo dodávok. Tiež monitorujú pokračujúci vplyv globálneho nedostatku polovodičov pre spoločnosť.

Akcionári dúfajú, že prekonaný zisk pošle akcie TSLA vyššie. Pri cene 644 dolárov sa cena akcie zvýšila o 92% za posledných 12 mesiacov, ale medziročne sa znížila o 10%.

Za prvý štvrťrok Tesla vykázala zisk na akciu 93 centov. To je výrazne nad odhadom konsenzu analytikov, ktorí predpovedajú EPS 75 centov. Tržby spoločnosti Tesla v prvom štvrťroku vzrástli o 74% na 10,4 miliardy dolárov, čo je o chlp pod 10,48 miliardy dolárov, ktoré predpovedala Wall Street.

Očakáva sa, že za druhý štvrťrok spoločnosť vykáže tržby 11,22 miliárd dolárov a EPS 96 centov. Všetko, čo by presahovalo tieto čísla, by mohlo akciám TSLA poskytnúť veľmi potrebný zdvih.

Dividendový výnos: 0,60%

päťročný graf Apple, zdroj: GOOGLE

Apple (AAPL:NASDAQ)

Wall Street očakávala, že spoločnosť ohlási ďalší silný štvrťrok, ktorý je z veľkej časti spôsobený predajom jej telefónov iPhone s podporou 5G.

Analytici predpovedali, že štvrťročné tržby spoločnosti Apple budú vo fiškálnom treťom štvrťroku spoločnosti predstavovať 72,8 miliárd dolárov, čo by bolo medziročne o 22% viac. Očakávali, že spoločnosť vykáže EPS vo výške 99 centov. To by bolo o 53% vyššie ako jeho EPS v rovnakom štvrťroku 2020.

Zdá sa, že Apple, ktorý má za sebou vyššie ciele v oblasti prekročenia ziskov, ide o 5G smartphony. Spoločnosť práve oznámila, že všetky telefóny iPhone vyrobené v roku 2022 budú vybavené technológiou 5G, vrátane prvého telefónu za posledné dva roky.

Apple stále získava polovicu svojich výnosov z predaja iPhone. Inovácia na ultrarýchlu bezdrôtovú technológiu 5G začala v minulom roku v „super cykle“ predaja iPhone. Ak môže Apple v tomto trende pokračovať, mohlo by to pre spoločnosť viesť k neočakávaným udalostiam.

Akcie AAPL za posledný mesiac vzrástli takmer o 11% na súčasnú úroveň.

Dividendový výnos: 0,79%

päťročný graf Microsoft, zdroj: GOOGLE

Microsoft (MSFT:NASDAQ)

Spoločnosť Microsoft, jediná iná spoločnosť okrem spoločnosti Apple, ktorá má trhovú kapitalizáciu vo výške 2 bilióny dolárov, tiež v tejto dobe vykazuje svoje príjmy. Ako to vždy býva, analytici očakávali silný rast od tejto spoločnosti so sídlom v Seattli.

Očakávalo sa, že štvrťročné výnosy budú 44,07 miliárd dolárov, čo by bolo takmer o 16% viac ako v rovnakom kvartáli minulého roka. Predpokladaný zisk na akciu 1,90 dolárov, by predstavovalo medziročný rast o 30%.

Analytici očakávali silný predaj v rámci rôznych produktových línií spoločnosti vrátane hernej konzoly Xbox a cloudovej výpočtovej služby Azure.

Akcie MSFT dosiahli v prvej polovici tohto roka lepšie výsledky, medziročne vzrástli o takmer 30% v porovnaní so 14%-ným ziskom na technologicky nabitej burze Nasdaq. Akcie sa v súčasnosti obchodujú za takmer 285 dolárov za kus.

Analytici chvália spoločnosť za nájdenie nových oblastí rastu a zároveň udržanie predaja starších produktov. V posledných rokoch napríklad spoločnosť Microsoft vyvinula svoju platformu pre cloudové počítače a videokonferencie Teams. Súčasne predstavila nové verzie svojho softvéru Office a herného zariadenia Xbox.

päťročný graf Alphabet, zdroj: GOOGLE

Alphabet (GOOG, GOOGL:NASDAQ)

Ďalším technologickým gigantom je Alphabet, materská spoločnosť spoločnosti Google. Investori dúfajú v dobré správy, pretože spoločnosť bola postihnutá niekoľkými nedávnymi protimonopolnými opatreniami. Francúzska vláda uložila mastnú pokutu za problémy s autorskými právami a viac ako 30 štátov USA žalovalo spoločnosť kvôli jej obchodu s aplikáciami.

Našťastie pre akcionárov, protimonopolné problémy nezdržali rast akcie. Jeho cena je k dnešnému dňu takmer o 50% vyššia – cca 2 700 dolárov za akciu.

Pokiaľ ide o jej príjmy, analytici očakávali, že Alphabet vykáže príjmy 56,03 miliárd dolárov a EPS 19,14 dolárov. Okrem antimonopolných problémov sa ukázalo, že spoločnosť a jej obchody s online vyhľadávaním a reklamou sú do značnej miery imúnne voči pandémii Covid-19.

Očakáva sa, že online reklama bude smerovať späť k širšej ekonomike. Odhaduje sa, že do roku 2024 dosiahne globálne 646 miliárd dolárov. Okrem digitálnych reklám môže Alphabet aj naďalej rásť od svojich vpádov k cloud computingu a umelej inteligencii.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár